Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.cz InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk

Ďakujeme partnerom:                                                                                                                                          

logo-fincentrum

Cenu Hypotéka roka 2017 získala VÚB banka

Cenu Hypotéka roka 2017 získala VÚB banka

Hypotéku roka 2017 ponúka VÚB banka. Rozhodla o tom odborná porota už štvrtého ročníka súťaže najlepších bankových inštitúcií. Podujatie organizuje spoločnosť Fincentrum a týždenník Trend. Okrem najlepšej hypotekárnej banky sa oceňujú i stavebné sporiteľne, poisťovne a najlepší bankoví a poistní manažéri.

Ocenenie Hypotéka roka je jedinečný projekt, ktorého ambíciou je byť určitým kompasom kvality služieb a produktov pre klientov. „Sprostredkovatelia Fincentra zabezpečili svojim klientom vyše1 0-tisíc hypotekárnych úverov v celkovom objeme 700 miliónov eur,“ uviedol František Dragúň, riaditeľ obchodu spoločnosti Fincentrum.

O ocenení rozhodovala porota zložená zo siedmych odborníkov na bankový trh. Banky hodnotila podľa piatich kritérií s rozličnou váhou: poplatkov, LTV, úrokov, flexibility podmienok a komplexnosti ponuky. V prospech VÚB banky hovorili najmä priaznivé úrokové sadzby, ako aj flexibilita podmienok.

Výsledky medzi prvým a druhým miestom však boli len veľmi tesné. Kým VÚB získala celkovo 29,2 bodu, druhá Slovenská sporiteľňa dostala od poroty o jeden bod menej. Ako tretia sa umiestnila ČSOB.

VÚB bodovala

VÚB získala aj titul Refinančná hypotéka. Za pravdu organizátorom dávajú aj obchodné výsledky banky. VÚB vyťažila z refinančného boomu najviac a podarilo sa jej ukradnúť si od konkurencie najviac klientov.

„Som šťastná a dojatá, že si môžem prebrať ocenenie,“ prezradila pri odovzdávaní cien šéfka oddelenia úverov vo VÚB Angelika Farkašová. „Dúfam, že sa nám i naďalej podarí byť bankou udávajúcou trend trhu,“ dodala. Na ďalších dvoch miestach sa v hodnotení Refinančná hypotéka umiestnili ponuky od Slovenskej sporiteľne a Československá obchodná banka.

Banka s talianskymi koreňmi do tretice bodovala aj v kategórii Špeciálna cena. VÚB ju získala za to, že sa v jesennej kampani pokúšala presvedčiť klientov, aby si zafixovali úroky na dlhšie obdobie. Hoci to aktuálne znamená vyššiu sadzbu, je finančnej zodpovedné stabilizovať si výdavky na dlhšie obdobie dopredu, najmä ak skôr, či neskôr dôjde k ich rastu.

VÚB síce s touto ponukou veľký úspech nemala, Slováci sú totiž zvyknutí rozhodovať sa najmä pre čo najnižšie úroky, organizátori súťaže napriek tomu ocenili zodpovedný a proaktívny prístup banky. „Z pohľadu obozretného úverovania to bol dobrý krok,“ uviedol Trend. „Pre náš, čo vytvárame produkty, je ocenenie veľkou motiváciou aj do budúcnosti,“ zhodnotila A. Farkašová.

Najlepšou stavebnou sporiteľňou sa stala Prvá stavebná sporiteľňa (PSS). Porota ocenila variabilitu a transparentnosť jej služieb. „Hoci sme len na trhu len tri stavebné sporiteľne, našou konkurenciou sú aj všetky hypotekárne banky. Úspešne im konkurovať nie je vôbec jednoduché,“ povedal predseda predstavenstva PSS Imrich Béreš.

Najlepšie poistky

Z poistných produktov organizátori oceňovali poistenie nehnuteľností. Ako najlepšie vyhodnotili to od Allianz-Slovenskej poisťovne, ďalej od poisťovne Uniqa a tretie najlepšie poistenie nehnuteľnosti ponúka AXA pojišťovna. Podobne ako pri bankách zohráva úlohu najmä komplexnosť produktov, ale aj kvalita likvidácie.

Najlepšie poistenie hypotéky, teda životné poistenie kryjúce splácanú hypotéku, ponúka AXA. Nasleduje Generali a Allianz-Slovenská poisťovňa. „Chcel by som poďakovať aj našim ambasádorom, teda finančným sprostredkovateľom, ktorí nám spätnou väzbou od klientov pomáhajú neustále zlepšovať naše produkty,“ zhodnotil pri preberaní ocenenia šéf obchodu poisťovne AXA Ján Kusý. 

Ocenenie Bankár roka získal už druhý krát Štefan Máj zo Slovenskej sporiteľne. Podobný titul v kategórii poistenie – Poisťovák roka, získal Vladimír Bakeš z Kooperativy a zároveň aj Komunálnej poisťovne. Tieto ceny sú jedinečné tým, že o nich rozhodujú samotní šéfovia bánk a poisťovní. Vyberajú si tak najlepších manažérov spomedzi svojich radov.

Cenu Banka bez bariér, v ktorej členovia Slovenského paralympijského výboru hodnotia dostupnosť bánk pre telesne postihnutých, dostala tento rok Slovenská sporiteľňa.

Hodnotenie Hypotéka roka

  Poplatky  LTV Úrokové sadzby Flexibilita podmienok Komplexnosť ponuky Súčet bodov
VÚB banka 22 28 32 31 33 29,200
Slovenská sporiteľňa 25 33 23 28 34 28,200
ČSOB 20 22 30 29 32 26,575
UniCredit Bank 14 28 28 28 26 24,850
Tatra banka 20 27 23 22 25 23,375
OTP banka 15 24 25 21 23 21,750
mBank 29 23 17 21 18 21,475
Prima banka 13 20 16 14 14 15,500
Oberbank 18 14 13 9 13 13,500
Sberbank Slovensko 13 16 10 14 12 12,850

 

Poplatky: Hodnotila sa ich výška. Najviac bodov teda získavali ponuky s najnižšími poplatkami.

LTV: (loan to value) Najvyššie hodnotenie získali banky s možným LTV aj medzi 90 až 100 percent.

Úrokové sadzby: Porota hodnotila sadzby pri rôznych fixáciách, ale aj dodatočné podmienky, ktoré na ich získanie treba splniť

Flexibilita podmienok: Hodnotila sa schopnosť banky nazerať na indviduálne odlišnosti klientov a nachádzať riešenia aj mimo štandardných prípadov. 

Komplexnosť: Schopnosť banky obsluhovať i špecifické segmenty, napríklad živnostníkov, konateľov, či zahraničných pracovníkov.

pb-17-04-11-hypotekaroka-0605

Na fotke zľava: Oliver Brunovský (Trend), Angelika Farkašová (VÚB), Petr Stuchlík (Fincentrum).

pb-17-04-11-hypotekaroka-0718

Cenu Hypotéka roka 2017 získala VÚB banka

Cenu Hypotéka roka 2017 získala VÚB banka >> zdieľajte na sociálnych sieťach

 
 

Posledné pridané komentáre (celkem 1 komentár)

miso | 19.04.2017 14:26

Pridajte komentár

* Pokiaľ je text nečitateľný, nový načítate kliknutím na obrázok. Veľké a malé písmená sa neodlišujú.
Pre prihlásených sa kontrolný obrázok nezobrazuje. Prihláste sa alebo sa zaregistrujte ak ešte nemáte účet.
Opíšte text z obrázku: *

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.


Články z Banky

Peter Apolen | 24.07.2017 00:00 Bratislavčania si na dovolenke užívajú. Vidno to aj na ich platbách kartou

Nie je asi prekvapením, že výška výdavkov na dovolenke sa líši podľa danej krajiny. Najdrahšie z krajín preferovaných Slovákmi vychádza Taliansko s priemernou výškou platby kartou 277 eur. Naopak najlacnejšia je dovolenka v Bulharsku – platby kartou za len zhruba sto eur. Na výšku výdavkov na dovolenke však vplýva i kraj, z ktorého dovolenkár pochádza. Priemerný Bratislavčan tak napríklad zaplatí na dovolenke kartou viac ako dvojnásobok toho, čo šetrní obyvatelia Žilinského kraja. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Apolen | 19.07.2017 00:00 Nútená správa Rapid life prišla pre klientov poisťovne neskoro

Klienti košickej poisťovne Rapid life nedostanú zo svojich poistiek takmer nič. Poisťovňa poputuje do konkurzu, no neskoro. Nemá už takmer žiadny majetok. Nároky 14 tisíc klientov očistené od ich budúcich platieb poistného dosiahnu zhruba 25 miliónov eur. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Apolen | 18.07.2017 00:00 Chystáte sa na dovolenku autom? Nezabudnite na havarijné poistenie

Výdatné letné búrky, krupobitie, ale aj pád stromu na cestu či stret s lesnou zverou vedia narobiť poriadne škody na vozidle. Ak sa to stane ešte aj počas dovolenky autom, vedia narobiť ďalšie starosti posádke. Povinné zmluvné poistenie pritom na zmiernenie škôd a nárok na poistné plnenie v takýchto prípadoch nestačí. Treba uzatvoriť ďalšie poistenia.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Marek Mittaš | 14.07.2017 00:00 Exekúcia neznamená automatický stop na ceste k hypotéke

Počet aktívnych exekúcií na Slovensku sa pohybuje okolo hrozivého čísla troch miliónov. Hoci Slovenská komora exekútorov uviedla, že počet nových exekúcií klesá, aj v minulom roku pribudlo takmer 454 tisíc nových prípadov. Ide o odvrátenú stránku života na dlh, v ktorom Slováci nestrácajú dych. Ani napriek exekučnému konaniu pritom nie sú dlžníci navždy vyradení z hry na získanie nového úveru. Cesta k nemu však je komplikovanejšia. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Michael Boye | 11.07.2017 00:00 Taliansko zachránilo banky. Opäť z daní od občanov

Na záver minulého mesiaca boli nútene hodiť ručník do ringu ďalšie dve banky – Banco Popolare di Vicenza a Veneto Banca. Talianska vláda povolila druhej najväčšej a údajne nazdravšej talianskej banke – Intesa Sanpaulo, kúpiť aktíva týchto dvoch regionálnych a potápajúcich sa inštitúcií. „Zlé“ dlhy sa presunú do štátnej banky, teda na placia štátu. Záchranu talianskeho bankového sektore tak opäť zaplatia bežní občania. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie články »

Krátké správy z Banky

24.07.2017 15:16 Ako si uchrániť majetok pri búrke a víchrici

Počas víkendu zasiahli silné búrky najmä východ Slovenska, kde napáchali desaťtisícové škody. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred búrkami pre celé územie Slovenska aj na najbližšie dni. Ľudia tak môžu škody na majetku pri búrkach minimalizovať. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

24.07.2017 11:27 Šéf Rapid life chce podať trestné oznámenie proti nútenej správe poisťovne

Bývalý predseda predstavenstva poisťovne Rapid life Peter Talán sa ohradil voči nútenej správe. Odmietol obvinenia nútenej správkyne Ireny Sopkovej, že bývalý manažment poškodil klientov nevyplácaním nárokov a pripravil spoločnosť o majetok. Plánuje preto podať trestné oznámenie.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

20.07.2017 12:05 Sociálna poisťovňa posiela nové výmery odvodov na ďalší rok

Samostatne zárobkovo činné osoby v týchto dňoch dostávajú od Sociálnej poisťovne listom výmeru výšky odvodov na nasledujúcich 12 mesiacov. Časti SZČO vzniká alebo zaniká odvodová povinnosť ako taká. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

18.07.2017 14:53 mBank na Slovensku má nového šéfa

Digitálna banka mBank mení svoje vedenie. Na pozíciu generálneho riaditeľa a vedúceho organizačnej zložky nastupuje dlhoročný obchodný riaditeľ, Robert Chrištof. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

17.07.2017 16:50 Tento rok plánuje do modernizácie bývania investovať zhruba každý tretí Slovák

Najčastejším dôvodom, pre ktorý si ľudia berú spotrebný úver, je rekonštrukcia bývania, nasleduje vybavenie a zariadenie domácnosti a tretím najčastejším dôvodom je kúpa osobného auta. Tento rok si chce svoje bývanie, podľa prieskumu, vylepšiť každý tretí Slovák. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie krátke správy »

Najčítanejšie články z Banky za posledných 14 dní

Peter Apolen | 19.07.2017 00:00 Nútená správa Rapid life prišla pre klientov poisťovne neskoro

Klienti košickej poisťovne Rapid life nedostanú zo svojich poistiek takmer nič. Poisťovňa poputuje do konkurzu, no neskoro. Nemá už takmer žiadny majetok. Nároky 14 tisíc klientov očistené od ich budúcich platieb poistného dosiahnu zhruba 25 miliónov eur. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Michael Boye | 11.07.2017 00:00 Taliansko zachránilo banky. Opäť z daní od občanov

Na záver minulého mesiaca boli nútene hodiť ručník do ringu ďalšie dve banky – Banco Popolare di Vicenza a Veneto Banca. Talianska vláda povolila druhej najväčšej a údajne nazdravšej talianskej banke – Intesa Sanpaulo, kúpiť aktíva týchto dvoch regionálnych a potápajúcich sa inštitúcií. „Zlé“ dlhy sa presunú do štátnej banky, teda na placia štátu. Záchranu talianskeho bankového sektore tak opäť zaplatia bežní občania. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Apolen | 18.07.2017 00:00 Chystáte sa na dovolenku autom? Nezabudnite na havarijné poistenie

Výdatné letné búrky, krupobitie, ale aj pád stromu na cestu či stret s lesnou zverou vedia narobiť poriadne škody na vozidle. Ak sa to stane ešte aj počas dovolenky autom, vedia narobiť ďalšie starosti posádke. Povinné zmluvné poistenie pritom na zmiernenie škôd a nárok na poistné plnenie v takýchto prípadoch nestačí. Treba uzatvoriť ďalšie poistenia.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Marek Mittaš | 14.07.2017 00:00 Exekúcia neznamená automatický stop na ceste k hypotéke

Počet aktívnych exekúcií na Slovensku sa pohybuje okolo hrozivého čísla troch miliónov. Hoci Slovenská komora exekútorov uviedla, že počet nových exekúcií klesá, aj v minulom roku pribudlo takmer 454 tisíc nových prípadov. Ide o odvrátenú stránku života na dlh, v ktorom Slováci nestrácajú dych. Ani napriek exekučnému konaniu pritom nie sú dlžníci navždy vyradení z hry na získanie nového úveru. Cesta k nemu však je komplikovanejšia. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie články »