Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.cz InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk

Ďakujeme našim partnerom:                                                                                                                                                                   

fincentrum-logo

hviezdne-byvanie


facebook-logo_1

Philipp Bagus porozpráva v Bratislave a Žiline o "tragédii eura"

06.06.2011 15:30 | Kategorie: EURO
Po roku sa na Slovensko vracia mladý španielsky profesor Philipp Bagus. Tentokrát sa bude venovať výzvam, ktoré prinieslo euro.

Philipp Bagus porozpráva v Bratislave a Žiline o "tragédii eura" >> sdílejte na sociálních sítích

 
 

Doteraz nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

* Pokiaľ je text nečitateľný, nový načítate kliknutím na obrázok. Veľké a malé písmená sa neodlišujú.
Pre prihlásených sa kontrolný obrázok nezobrazuje. Prihláste sa alebo sa zaregistrujte ak ešte nemáte účet.
Opíšte text z obrázku: *

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.


Články z EURO

Peter Apolen | 17.12.2014 00:00 Rubeľ sa včera prepadol o štvrtinu

Za pádom rubľa sú emócie a špekulanti zo západu. Tak vysvetlil včerajší pokles ruskej meny o zhruba štvrtinu ruský prezident Vladimir Putin. Ruská mena zaznamenala včera čierny deň. Prepadla sa zhruba o štvrtinu. Trh zachvátila panika. Investori sa obávali, že krajina môže vyhlásiť platobnú neschopnosť, podobne ako pred 16timi rokmi. Občania stáli v radoch v zmenárňach a kupovali eurá a doláre. Celá správa »

Komentárov: 1 / 1 Posledný komentár: 17.12.2014 00:39

Dana Vrabcová | 19.11.2014 00:00 Až polovica Slovákov si ešte prepočítava ceny na koruny

Aj napriek tomu, že euro máme na Slovensku už takmer šesť rokov, zhruba polovica Slovákov si zvykne aj naďalej prepočítava ceny na bývalé koruny. Cudzie to nie je ani iným národom, no európsky priemer je len niečo viac ako tretina. Okrem Slovenska sa od starej meny podobne ešte celkom neodstrihli i Belgičania a Malťania. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Apolen | 11.09.2014 00:00 Bude znamenať aktuálna rusko-ukrajinská kríza začiatok konca hegemónie amerického dolára?

Úvahy o tom, že americký dolár už nebude svetovou menou nie sú ničím nové. No práve ukrajinská kríza a s ňou súvisiace posuny vo svetovom obchode by mohli byť spúšťačom zmien. Stačí, aby Rusko prestalo účtovať export plynu a ropy v dolároch a prešiel na inú menu. Aktuálna dohoda medzi Ruskom a Čínou na to vytvára predpoklady. Celá správa »

Komentárov: 1 / 1 Posledný komentár: 17.09.2014 08:25

Dana Vrabcová | 05.06.2014 16:03 Očakávané sa stalo skutočnosťou, ECB prišla s celým balíkom opatrení

„Milé banky, ak si chcete u nás sušiť nadbytočnú likviditu, budete nám za to musieť zaplatiť“, asi tak znel odkaz európskych centrálnych bankárov pre komerčné banky eurozóny.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Jana Glasová | 02.05.2014 00:00 Desať rokov v EÚ - môžme si dovoliť kúpiť viac

Slovensko 1. mája oslávilo svoju prvú desaťročnicu ako členská krajina Európskej únie. Naše členstvo v európskych štruktúrach prinieslo svoje výhody aj nevýhody a podpísalo sa pod ďalší vývoj našej ekonomiky. Ako sa teda za posledné desaťročie zmenila slovenská ekonomika? Máme sa lepšie alebo horšie ako pred desiatimi rokmi? Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie články »

Krátké správy z EURO

15.12.2014 10:24 Dlhopisy krajín eurozóny sú na nových minimách

Dlhy krajín eurozóny sú opäť lacnejšie. Nemecko sa financuje za rekordne najnižších 0,626 percenta. Naopak dlh Česka mierne zdražel.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

12.12.2014 08:40 Francúzsko dostane schodok pod 3% až v roku 2017

Francúzska vláda vďaka plánovaným úsporám mierne znížila svoje prognózy deficitov pre roky 2016 a 2017. Pod tri percentá by sa ale mala dostať až o tri roky. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

10.12.2014 09:56 Ch. Lagardeová víta plány ECB na nákup vládnych dlhopisov

MMF, ECB a Nemecko sa nezhodujú na riešení súčasného slabého rastu. Zatiaľ, čo Nemecko naďalej tvrdí, že cestou je znižovanie zadlženia a politika šetrenia Medzinárodný menový fond a zástupcovia Európskej centrálnej banky sa vyjadrujú v prospech expanzívnej monetárnej politiky.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

08.12.2014 10:21 Čo nové vo finančom svete

ECB komentuje a dementuje termíny začatia výkupu dlhopisov. A objavujú sa nove špekulácie na túto tému. Rating Talianska klesol na krok od pádu do špekulatívneho pásma. Najvyšší súd Európskej únie zamietol sťažnosti proti prepadnutiu vkladov v cyperských bankách nad sto tisíc eur spred dvoch rokov. Týmto a ešte viacerým témam sa venujeme v týždennom prehľade udalosti vo finančnom svete.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

04.12.2014 10:21 Od ECB sa čaká prelomové rozhodnutie

Dá sa predpokladať, že tlačová konferencia po zasadnutí ECB vo štvrtok večer (4.12.2014) bude veľmi ostro sledovaná. Bude sa očakávať, či a kedy ECB rozšíri svoj program nákupu aktív aj na vládne dlhopisy.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie krátke správy »