Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.cz InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk

Ďakujeme našim partnerom:                                                                                                                                                                   

fincentrum-logo

logo-hviezdne-byvanie_1


facebook-logo_1

Philipp Bagus porozpráva v Bratislave a Žiline o "tragédii eura"

06.06.2011 15:30 | Kategorie: EURO
Po roku sa na Slovensko vracia mladý španielsky profesor Philipp Bagus. Tentokrát sa bude venovať výzvam, ktoré prinieslo euro.

Philipp Bagus porozpráva v Bratislave a Žiline o "tragédii eura" >> sdílejte na sociálních sítích

 
 

Doteraz nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

* Pokiaľ je text nečitateľný, nový načítate kliknutím na obrázok. Veľké a malé písmená sa neodlišujú.
Pre prihlásených sa kontrolný obrázok nezobrazuje. Prihláste sa alebo sa zaregistrujte ak ešte nemáte účet.
Opíšte text z obrázku: *

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.


Články z EURO

Dana Špacírová | 19.03.2014 00:00 Írsko ide príkladom ostatným zachraňovaným krajinám

Írsko malo v uplynulých dňoch viacero dôvodov na oslavu. Verejnosť zrejme postrehla Deň svätého Patrika, ktorý Íri a nielen oni oslavujú každoročne 17. marca. Na zeleno tak svietilo všetko, čo mohlo. Írsku ekonomiku ale minulý týždeň potešil aj úspech na dlhopisovom trhu. Krajina totiž predala dlhopisy so splatnosťou o desať rokov za mimoriadne výhodných podmienok. Ostrovná krajina sa tak postupne vymaňuje z tieňa, ktorý na ňu vrhla hospodárska a finančná kríza. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Steen Jakobsen | 21.02.2014 00:00 Sme v tretej a poslednej fáze krízy - ázijskej

Nepriaznivý štart tohto roka väčšinu investorov prekvapil – namiesto toho totiž čakali eufóriu a veľké očakávania, ktoré sú so začiatkom nového roka zvyčajne spojené. Podľa odhadov mali akciové trhy v roku 2014 posilniť o 10 až 15 percent. Európa a Spojené štáty mali pokračovať v oživení. Namiesto toho ponúkol január predovšetkým krízu na rozvíjajúcich sa trhoch (emerging markets – EM), ktorá sa rozliala aj na trhy vyspelé. Ponúka sa tak otázka, či je kríza na rozvíjajúcich sa trhoch skutočnou hrozbou. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Simon Nixon | 31.01.2014 00:00 Wall Street Journal: Európa má už dôvod na optimizmus

Tí, ktorí sa zúčastňuje zasadnutia Svetového ekonomického fóra v Davose pravidelne, tvrdia, že tohtoročné stretnutie bolo najoptimistickejšie od prepuknutia globálnej ekonomickej krízy. Svoju významnú úlohu zohralo ekonomické zotavovanie eurozóny a zjavné nájdenie riešenia na jej problémy. Isto, je to zvláštny druh optimizmu, ktorý je sprevádzaný úzkosťou z viacerých rizík hroziacich z rozvinutého a aj rozvíjajúceho sa sveta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Peter Apolen | 22.01.2014 09:00 Vincent J.Derudder: Európa je v porovnaní so zvyškom sveta v úpadku

Voľte Európu, nie Sovietsky zväz, vyzýva prezident Európskej federácie zväzov finančných sprostredkovateľov Vincent J.Derudder vo svojom hodnotí súčasnej Európy. Toľko kritiky nebýva v našich pomeroch zvykom počuť. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Peter Apolen | 08.01.2014 00:00 Je euro na Slovensku úspešným príbehom alebo krokom vedľa?

Päť rokov po tom, čo Slovensko zaviedlo eura je časom na bilancovanie. Čo krajine euro prinieslo a čo naopak vzalo. Medzi najväčšie prínosy eura možno zaradiť menovú stabilitu, zníženie transakčných nákladov a vyššiu úverovú kredibilitu krajiny. Medzi negatíva odborníci radia stratu menovej samostatnosti a povinnosť platiť účty za nezodpovedné krajiny. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další články »

Krátké zprávy z EURO

16.04.2014 13:47 ECB deklaruje, že chce slabšie euro

Euro sa v súčasnosti obchoduje v blízkosti svojich tohtoročných maxím. V pondelok však kurz oslabil o pol percenta ako dôsledok slovnej intervencie ECB. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

15.04.2014 09:41 Český minister J. Mládek: euro možno už v roku 2019

Český minister priemyslu a obchodu Jan Mládek povedal, že česká vláda zmenila svoj postoj k euru. Česko sa preto v marci pripojilo k fiškálnemu paktu EÚ. Podľa toho by mohla krajina prijať európsku menu medzi rokmi 2019 až 2021. České podniky to vítajú. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.04.2014 16:05 Grécko úspešne predalo dnešnú emisiu dlhopisov

Grécko dnes prvý krát od prepuknutia jeho finančných problémov v roku 2010 úspešne emitovalo dlhopisy. Predalo ich za tri miliardy eur, pri úroku 4,95 percenta. Záujem investorov bol vyšší ako 20 miliárd eur.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.04.2014 15:52 Poľký premiér vyzdvihol výhody vstupu do eurozóny

Poľský predseda vlády prvý krát otvorene zdôraznil zámer vlády usilovať o vstup do eurozóny. Zároveň však povedal, že to nebude v najbližšej budúcnosti. Povedal, že euro pomôže krajine v stabilite a lepšom začlenení sa do Západnej Európy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

07.04.2014 12:55 Česi zostávajú europesimistami

Za zavedenie eura je len štvrtina Čechov. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu spoločnosti STEM. Česi tak zostávajú jedinou V4, ktorá je proti zavedeniu jednotnej meny. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0Další krátké zprávy »