Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.cz InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk

Ďakujeme partnerom:                                                                                                                                          

logo-fincentrum

Ranný prehľad trhov 1. marca 2017

01.03.2017 10:04 | Kategórie: Investície | 0 komentárov
Tagy: Sony trhy investície

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí.

  • Prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa o stave únie bez detailov hospodárskej politiky.
  • Pravdepodobnosť zvyšovania sadzieb Fedom v marci na úrovni 50 percent.
  • Spotrebiteľská nálada v USA najvyššia od leta 2001.

SPRÁVY Z FINANČNÝCH TRHOV

AKCIOVÉ TRHY

Akciové trhy na oboch brehoch Atlantiku včera len prešľapovali na mieste pred prejavom amerického prezidenta Donalda Trumpa v Kongrese o stave únie, kde čakali na prípadné detaily jeho krokov hospodárskej politiky.

DLHOPISOVÉ TRHY

Dlhopisové trhy boli podobne ako akciové vo vyčkávacom móde pred pred prejavom prezidenta USA Donalda Trumpa. Americké výnosy však mali tendenciu rásť po jastrabích slovách Billa Dudleyho  z Fedu, ktorý vidí možnosť zvýšiť sadzby v relatívne blízkej budúcnosti. Trh aktuálne vidí šancu na zvýšenie už na marcovom zasadnutí približne 50:50.

KOMODITNÉ TRHY

Zlato sa takisto príliš nezmenilo a pretrvávalo v okolí tri a pol mesačných maxím, keď si investori chceli najskôr vypočuť prejav šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa. Ropa mierne klesala, keď na trhoch sa do popredia dostával rast ťažby z bridlíc v USA ako očakávania ďalšieho zníženia produkcie OPECom.

DEVÍZOVÉ TRHY

Dolár mierne strácal pred vystúpením prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa v Kongrese o stave únie. Obchodníci boli mierne skeptickí ohľadne toho, že by mohol poskytnúť dostatok detailov ohľadne smerovania hospodárskej politiky a najmä ohľadne pripravovanej reformy daní.

DÔLEŽITÉ SPRÁVY Z EKONOMIKY

  • Dnes v noci nášho času mal prezident Spojených štátov Donald Trump príhovor k stavu únie. Celá reč sa niesla v znamení „America first“. Prezident a jeho tím sa snažil, aby reč znela ako štátnicka. No čo sa týka plánov hospodárskej politiky opäť išlo o všeobecné slová bez hlbších detailov. Dozvedeli sme sa, že establishment plánuje dať 1 bilión dolárov na infraštruktúru. Zároveň naznačil, že chce zrušiť Obamacare, zvýšiť výdaje na obranu, vynútiť si dodržiavanie imigračnej legislatívy a doručiť znižovanie daní pre strednú triedu. Všeobecne naznačil, že jeho tím pracuje na „historickej daňovej reforme, ktorá zníži dane firiem tak, aby dosahovali úspech kdekoľvek a proti komukoľvek.“ Vôbec neposkytol detaily o Bordex Tax – teda opatrení na zdanenie importov a úľav pre exporty.
  • Včera bola zverejnená ďalšia aktualizácia rastu ekonomiky USA za štvrtý kvartál minulého roka, kde ostal rast nerevidovaný na úrovni 1,9 percenta anualizovane. Prieskum výrobnej aktivity v okolí Chicaga (Chicago PMI) sa odrazil vo februári na 57,4 bodu, čo je najvyššia úroveň od januára 2015. Takisto sa zlepšil výrobný sentiment podľa Richmondského Fedu, keď sa posunul na 17 bodov vo februári, pričom nové objednávky narástli až na sedemročné maximá. Okrem toho bola zverejnená aj februárová spotrebiteľská dôvera, ktorá narástla na 114,8 bodu, čo je najviac od júla 2001. Spotrebitelia boli pritom optimistickí ohľadne súčasnej situácie ako aj výhľadu.

KĽÚČOVÉ OČAKÁVANÉ UDALOSTI

  • Už v skorých ranných hodinách boli zverejnené oficiálne vládne prieskumy aktivity v sektore služieb aj výroby z Číny (PMI) za február. Aktivita v nevýrobnom sektore sa zanedbateľne zhoršila z 54,6 na 54,2 bodu. V sektore výroby sa zlepšila z 51,3 na 51,6 bodu, čo prekonalo konsenzus. Rovnako bol publikovaný aj súkromný prieskum Caixin PMI výrobného sektora, ktorý sa rovnako zlepšil z januárových 51,0 bodu na 51,7 bodu.
  • Dnes budú naprieč Európou zverejnené finalizácie indexov nákupných manažérov (PMI) v sektore výroby za február. Rovnakých finalizácii sa dočkáme aj v USA, kde bude okrem toho zverejnený aj sledovanejší konkurenčný prieskum ISM. Okrem toho bude v USA zverejnená aj Béžové kniha o stave ekonomiky v jednotlivých distriktoch Fedu.
  • Vystúpenia budú mať aj viacerí centrálni bankári z Fedu ako aj šéf Bundesbanky Jens Weidmann.

ZAUJALO NÁS

Sony predstavilo dotykové ovládanie prostredníctvom projektoru

Sony odhalil svoj prototyp projektoru, ktorý vytvorí takmer z akéhokoľvek povrchu dotykovú plochu, prostredníctvom ktorej môže užívateľ interaktovať so zariadením. Vytvorený „displej“ môže byť nanesený na horizontálny alebo vertikálny povrch s maximálnou uhlopriečkou 80 palcov (203,2 cm), pri ktorej už však zariadenie stráca svoje dotykové možnosti. Tento koncept ohlásila spoločnosť už minulý rok, no pre chybné a náročné používanie s ním na trh chce prísť až túto jar. Zariadenie pod názvom Sony Xperia Touch s cenovkou za 1 499 euro bude dostupné v Japonsku a Európe a s oneskoreným štartom v USA.

Stanislav Pánis, Rudolf Vrábel – analytici J&T banky.

Ranný prehľad trhov 1. marca 2017

Ranný prehľad trhov 1. marca 2017 >> zdieľajte na sociálnych sieťach

 
 

Komentáre


K tomuto článku ešte nebol pridaný žiadny komentár. Buďte prvý a okomentujte tento článok.

Pridajte komentár

* Pokiaľ je text nečitateľný, nový načítate kliknutím na obrázok. Veľké a malé písmená sa neodlišujú.
Pre prihlásených sa kontrolný obrázok nezobrazuje. Prihláste sa alebo sa zaregistrujte ak ešte nemáte účet.
Opíšte text z obrázku: *

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.


Články z Investície

Peter Apolen | 25.07.2017 00:00 Hľadanie výnosu: podielové fondy alebo ETF?

ETF fondy (exchange-traded funds) zaznamenali v uplynulých rokoch exponenciálny rast. Kým v roku 1998 ich existovalo len 29, koncom minulého roka si investori mohli vyberať z ponuky 1700 fondov investujúcich do akcií, dlhopisov, či iných finančných inštrumentov. ETF lákajú najmä nižšími poplatkami, no zdá, že podielové fondy by v budúcnosti opäť mohli získať stratené pozície.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Redakcia | 20.07.2017 00:00 Finančné trhy v 3. kvartáli - návrat vysokej volatility

Hlavný rizikom pre menové trhy v prebiehajúcom letnom období bude narastajúca volatilita. V tejto chvíli prevláda na trhoch kombinácia spomaľujúcej sa inflácie a slabšieho dolára. Avšak najväčším rizikom pre globálny ekonomický rast bude v najbližšej budúcnosti sprísňovanie čínskej monetárnej politiky. Jediným ostrovom pozitívneho sentimentu by mohla byť v treťom kvartáli Európa. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Redakcia | 17.07.2017 00:00 Vysokofrekvenčné obchodovanie zvyšuje riziko vzniku novej krízy

Po celú dekádu bolo považované vysokofrekvenčné obchodovanie (high frequency trading – HFT) za žeravý biznis, ktorý prinášal ohromné ​​zisky. V prostredí nízkej volatility, ktoré panovalo do nedávna, však narazilo na problém so ziskovosťou. Začalo sa preto koncentrovať a dnes pár spoločností dnes ovláda značnú časť trhu. Pri ďalšom prudkom výkyve trhu môžu spôsobiť nový pád trhu. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

PR článok | 10.07.2017 12:00 Rýchlokurz ako sa stať investorom do podielových fondov

Skúsení investori už podielové fondy iste dobre poznajú. Kto sa ale na finančný trh ešte len chystá vyraziť, neoľutuje, keď sa s nimi zoznámi – podielové fondy sú totiž tým najjednoduchším spôsobom, ako sa z ničoho stať investorom. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Tomáš Rajtar | 06.07.2017 00:00 Čo sa dialo na finančných trhoch v júni

Po väčšinu júna akciové trhy na oboch brehoch Atlantického oceána len stagnovali, v prípade európskych akcií v blízkosti dvojročných maxím a v prípade amerických akcií na historických maximách. Chýbal výraznejší impulz tak pre pohyb nadol, ako aj nahor. Až koncom mesiaca prišlo v reakcii na jastrabo vnímaný slovník šéfa ECB Maria Draghiho, na jastrabie vyjadrenia predstaviteľov ďalších centrálnych bánk, k veľkej korekcii búrz. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie články »

Krátké správy z Investície

26.07.2017 11:14 Ranný prehľad trhov 26. 7. 2017

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

26.07.2017 09:37 Akciové fondy: Svítání Brazílie a úpadek realit

V červenci 2017 se akciovým podílovým fondům příliš nedařilo a navázaly na letošní sérii mírných sestupů. Nejvíce propadaly fondy zaměřené na reality. Naopak se dařilo volatilním brazilským akciím. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

25.07.2017 13:53 Prehľad zhodnotenia fondov v 2. a 3. pilieri

Prinášame prehľad zhodnotenia v dôchodkových fondoch za predchádzajúci týždeň. Väčšina fondov vykázala citeľnú stranu. Niektoré i cez dve percentá. Najviac sa však i naďalej darí indexovým a akciovým fondom. Indexový fond od NN DSS vzrástol za posledných 12 mesiacov o viac ako 19 percent.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

25.07.2017 12:40 NBS upozorňuje na spoločnosť Atlantic Global Asset Management

Národná banka Slovenska upozorňuje na činnosť spoločnosti. Spoločnosť ATLANTIC GLOBAL ASSET MANAGEMENT ponúka investičné produkty bez splnenia legislatívnych povinností Slovenskej republiky a nedisponuje žiadnym povolením na činnosť. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

25.07.2017 10:11 Ranný prehľad trhov 25. 7. 2017

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie krátke správy »

Najčítanejšie články z Investície za posledných 14 dní

Redakcia | 20.07.2017 00:00 Finančné trhy v 3. kvartáli - návrat vysokej volatility

Hlavný rizikom pre menové trhy v prebiehajúcom letnom období bude narastajúca volatilita. V tejto chvíli prevláda na trhoch kombinácia spomaľujúcej sa inflácie a slabšieho dolára. Avšak najväčším rizikom pre globálny ekonomický rast bude v najbližšej budúcnosti sprísňovanie čínskej monetárnej politiky. Jediným ostrovom pozitívneho sentimentu by mohla byť v treťom kvartáli Európa. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Redakcia | 17.07.2017 00:00 Vysokofrekvenčné obchodovanie zvyšuje riziko vzniku novej krízy

Po celú dekádu bolo považované vysokofrekvenčné obchodovanie (high frequency trading – HFT) za žeravý biznis, ktorý prinášal ohromné ​​zisky. V prostredí nízkej volatility, ktoré panovalo do nedávna, však narazilo na problém so ziskovosťou. Začalo sa preto koncentrovať a dnes pár spoločností dnes ovláda značnú časť trhu. Pri ďalšom prudkom výkyve trhu môžu spôsobiť nový pád trhu. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

PR článok | 10.07.2017 12:00 Rýchlokurz ako sa stať investorom do podielových fondov

Skúsení investori už podielové fondy iste dobre poznajú. Kto sa ale na finančný trh ešte len chystá vyraziť, neoľutuje, keď sa s nimi zoznámi – podielové fondy sú totiž tým najjednoduchším spôsobom, ako sa z ničoho stať investorom. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie články »