Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.cz InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk

Ďakujeme partnerom:                                                                                                                                          

logo-fincentrum

Ranný prehľad trhov 20. marca

20.03.2017 10:37 | Kategórie: Investície | 0 komentárov
Tagy: akcie investície

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí.

  • Finančné trhy v závere minulého týždňa len stagnovali, keď im chýbal výraznejší impulz k pohybu.
  • Komuniké zo zasadnutia G20 neobsahuje na podnet USA vetu „odolávať všetkým formám protekcionizmu“.
  • Americký prezident Donald Trump kritizoval Nemecko za nedostatočné výdaje na obranu.

AKCIOVÉ TRHY

Akciové trhy v Európe aj v USA v piatok len stagnovali na relatívne vysokých valuačných hodnotách, keď im chýbal výraznejší impulz k pohybu. Investori sú pritom naďalej presvedčení, že „všetko pôjde dobre“- jednak čo sa týka vývoja globálnej ekonomiky, firemných ziskov, znižovania daní a fiškálnych stimulov v USA ako aj nezavedenia žiadnych podstatnejších protekcionistických opatrení či porážky populistických politických síl v EÚ.

DLHOPISOVÉ TRHY

Výnosy amerických dlhopisov mierne klesli, keď obchodníci prestávajú hrať scenár dynamického zvyšovania sadzieb Fedom po jeho nie príliš jastrabom slovníku z jeho minulotýždňového zasadnutia. Európske výnosy len stagnovali, keď sa v závere týždňa na trhoch nič podstatnejšie neudialo.

KOMODITNÉ TRHY

Zlato mierne rástlo ako výsledok poklesu americkej výnosovej krivky, keď trhy síce očakávajú ešte dve zvýšenia sadzieb Fedom v tomto roku, no to sa zrejme stane až v druhej polovici roka, po tom, ako odpadnú otázniky okolo znižovania daní a fiškálnej politiky v USA. Ropa WTI sa konsolidovala na úrovniach pod 50-dolármi, keď zníženie ťažby OPECom neznížilo vysoký stav jej zásob vo svete pri raste bridlicovej produkcie v USA.

DEVÍZOVÉ TRHY

Dolárový index klesol na päťtýždňové minimá, keď minulý týždeň Fed doručil v podstate len holubičie zvýšenie sadzieb, ktoré bolo navyše v trhu už plne zacenené.

DÔLEŽITÉ SPRÁVY Z EKONOMIKY

  • Počas víkendu sa uskutočnilo zasadnutia skupiny G20, kde highlightom bolo vypustenie vety „odolávať všetkým formám protekcionizmu“ z vyhlásenia na podnet americkej administratívy. Ak by začal protekcionizmus skutočne byť presadzovaný v zahraničnom obchode vo svete malo byť na globálnu ekonomiku negatívne dopady. Trhy z tohto zatiaľ nepanikária, lebo ide o ďalší psí kúsok z Bieleho domu v zmysle – Donald Trump šteká, ale nehryzie. Neistota ohľadne protekcionizmu by mohla byť vyriešená, alebo by mohol byť svet bližšie k jej rozlúsknutiu v lete, kedy sa opäť v Nemecku- v Hamburgu uskutoční zasadnutie G20. Zaujali aj slová prezidenta Trumpa na twitteri po prvej návšteve nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v USA, o tom, že Nemecko dlží veľké sumy peňazí NATO a Spojeným štátom za obranu.
  • Piaktové makrodáta ukázali, že obchodná bilancia eurozóny v januári poklesla o takmer osem miliárd eur na 15,7 miliárd, pričom trh očakával omnoho miernejší pokles okolo jednej miliardy. Hodnota predchádzajúceho mesiaca bola navyše revidovaná smerom nadol. Najdôležitejším zo skromnejšej piatkovej série makrodát bolo americké zverejnenie spotrebiteľskej dôvery podľa University of Michigan za mesiac marec. Podľa prieskumu sa sentiment spotrebiteľov opäť zlepšil, keď hodnota indikátora vzrástla o 1,3 bodu na 97,6 bodov, čo je šesť desatín nad očakávanou hodnotou. Prieskum však taktiež ukázal, že spotrebitelia sú stále veľmi polarizovaný novou administratívou na čele s Donaldom Trumpom a očakávaniami smerovania jeho politiky. V USA bola taktiež zverejnený rast produkcie priemyselného sektora za február, ktorý však v tomto mesiaci stagnoval, nedosahujúc optimistickejšie očakávanie trhu rastu dvoch desatín percenta. Pokles minulého mesiaca bol pritom revidovaný nahor.

KĽÚČOVÉ OČAKÁVANÉ UDALOSTI

  • Dnes ráno boli zverejnené len februárové dáta cien výrobcov z Nemecka, ktoré rástli o niečo pomalšie ako konsenzus, no na medziročnej báze vyše vyše trojpercentným tempom.

ZAUJALO NÁS

Porsche sa chce sústrediť na digitálne služby

Nemecká automobilka Porsche sa chce začať sústrediť na ponuku doplnkových služieb, ktoré majú spríjemniť zákazníkom ich šoférovanie. Cieľom tzv. digitálnych služieb je podľa luxusnej divízie Volkswagenu podieľanie sa na tržbách aspoň 10 percentami. Pri cene vozidla za športové auto v hodnote približne 90-tisíc, to predstavuje 9-tisíc za služby ako hľadanie parkovacieho miesta, informácie o počasí v reálnom čase a varovanie pred zľadovatenou vozovkou či aktivácia špeciálnych svetiel na bezpečnejšiu jazdu v horách. 

Ranný prehľad trhov 20. marca

Ranný prehľad trhov 20. marca >> zdieľajte na sociálnych sieťach

 
 

Komentáre


K tomuto článku ešte nebol pridaný žiadny komentár. Buďte prvý a okomentujte tento článok.

Pridajte komentár

* Pokiaľ je text nečitateľný, nový načítate kliknutím na obrázok. Veľké a malé písmená sa neodlišujú.
Pre prihlásených sa kontrolný obrázok nezobrazuje. Prihláste sa alebo sa zaregistrujte ak ešte nemáte účet.
Opíšte text z obrázku: *

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.


Články z Investície

Peter Apolen | 25.07.2017 00:00 Hľadanie výnosu: podielové fondy alebo ETF?

ETF fondy (exchange-traded funds) zaznamenali v uplynulých rokoch exponenciálny rast. Kým v roku 1998 ich existovalo len 29, koncom minulého roka si investori mohli vyberať z ponuky 1700 fondov investujúcich do akcií, dlhopisov, či iných finančných inštrumentov. ETF lákajú najmä nižšími poplatkami, no zdá, že podielové fondy by v budúcnosti opäť mohli získať stratené pozície.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Redakcia | 20.07.2017 00:00 Finančné trhy v 3. kvartáli - návrat vysokej volatility

Hlavný rizikom pre menové trhy v prebiehajúcom letnom období bude narastajúca volatilita. V tejto chvíli prevláda na trhoch kombinácia spomaľujúcej sa inflácie a slabšieho dolára. Avšak najväčším rizikom pre globálny ekonomický rast bude v najbližšej budúcnosti sprísňovanie čínskej monetárnej politiky. Jediným ostrovom pozitívneho sentimentu by mohla byť v treťom kvartáli Európa. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Redakcia | 17.07.2017 00:00 Vysokofrekvenčné obchodovanie zvyšuje riziko vzniku novej krízy

Po celú dekádu bolo považované vysokofrekvenčné obchodovanie (high frequency trading – HFT) za žeravý biznis, ktorý prinášal ohromné ​​zisky. V prostredí nízkej volatility, ktoré panovalo do nedávna, však narazilo na problém so ziskovosťou. Začalo sa preto koncentrovať a dnes pár spoločností dnes ovláda značnú časť trhu. Pri ďalšom prudkom výkyve trhu môžu spôsobiť nový pád trhu. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

PR článok | 10.07.2017 12:00 Rýchlokurz ako sa stať investorom do podielových fondov

Skúsení investori už podielové fondy iste dobre poznajú. Kto sa ale na finančný trh ešte len chystá vyraziť, neoľutuje, keď sa s nimi zoznámi – podielové fondy sú totiž tým najjednoduchším spôsobom, ako sa z ničoho stať investorom. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Tomáš Rajtar | 06.07.2017 00:00 Čo sa dialo na finančných trhoch v júni

Po väčšinu júna akciové trhy na oboch brehoch Atlantického oceána len stagnovali, v prípade európskych akcií v blízkosti dvojročných maxím a v prípade amerických akcií na historických maximách. Chýbal výraznejší impulz tak pre pohyb nadol, ako aj nahor. Až koncom mesiaca prišlo v reakcii na jastrabo vnímaný slovník šéfa ECB Maria Draghiho, na jastrabie vyjadrenia predstaviteľov ďalších centrálnych bánk, k veľkej korekcii búrz. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie články »

Krátké správy z Investície

27.07.2017 10:05 Ranný prehľad trhov 27. 7. 2017

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

26.07.2017 11:14 Ranný prehľad trhov 26. 7. 2017

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

26.07.2017 09:37 Akciové fondy: Svítání Brazílie a úpadek realit

V červenci 2017 se akciovým podílovým fondům příliš nedařilo a navázaly na letošní sérii mírných sestupů. Nejvíce propadaly fondy zaměřené na reality. Naopak se dařilo volatilním brazilským akciím. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

25.07.2017 13:53 Prehľad zhodnotenia fondov v 2. a 3. pilieri

Prinášame prehľad zhodnotenia v dôchodkových fondoch za predchádzajúci týždeň. Väčšina fondov vykázala citeľnú stranu. Niektoré i cez dve percentá. Najviac sa však i naďalej darí indexovým a akciovým fondom. Indexový fond od NN DSS vzrástol za posledných 12 mesiacov o viac ako 19 percent.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

25.07.2017 12:40 NBS upozorňuje na spoločnosť Atlantic Global Asset Management

Národná banka Slovenska upozorňuje na činnosť spoločnosti. Spoločnosť ATLANTIC GLOBAL ASSET MANAGEMENT ponúka investičné produkty bez splnenia legislatívnych povinností Slovenskej republiky a nedisponuje žiadnym povolením na činnosť. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie krátke správy »

Najčítanejšie články z Investície za posledných 14 dní

Redakcia | 20.07.2017 00:00 Finančné trhy v 3. kvartáli - návrat vysokej volatility

Hlavný rizikom pre menové trhy v prebiehajúcom letnom období bude narastajúca volatilita. V tejto chvíli prevláda na trhoch kombinácia spomaľujúcej sa inflácie a slabšieho dolára. Avšak najväčším rizikom pre globálny ekonomický rast bude v najbližšej budúcnosti sprísňovanie čínskej monetárnej politiky. Jediným ostrovom pozitívneho sentimentu by mohla byť v treťom kvartáli Európa. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Redakcia | 17.07.2017 00:00 Vysokofrekvenčné obchodovanie zvyšuje riziko vzniku novej krízy

Po celú dekádu bolo považované vysokofrekvenčné obchodovanie (high frequency trading – HFT) za žeravý biznis, ktorý prinášal ohromné ​​zisky. V prostredí nízkej volatility, ktoré panovalo do nedávna, však narazilo na problém so ziskovosťou. Začalo sa preto koncentrovať a dnes pár spoločností dnes ovláda značnú časť trhu. Pri ďalšom prudkom výkyve trhu môžu spôsobiť nový pád trhu. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

PR článok | 10.07.2017 12:00 Rýchlokurz ako sa stať investorom do podielových fondov

Skúsení investori už podielové fondy iste dobre poznajú. Kto sa ale na finančný trh ešte len chystá vyraziť, neoľutuje, keď sa s nimi zoznámi – podielové fondy sú totiž tým najjednoduchším spôsobom, ako sa z ničoho stať investorom. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie články »