Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.cz InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk

Ďakujeme partnerom:                                                                                                                                          

logo-fincentrum

Ranný prehľad trhov 4. 8. 2017

04.08.2017 09:26 | Kategórie: Investície | 0 komentárov
Tagy: Trump amazon trhy

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí.

  • Dow Jones prepisoval historické maximá už siedmy krát v rade.
  • Libra klesla voči euru na deväťmesačné dno po tom, ako Bank of Englad znížila výhľad rastu britskej ekonomiky.
  • Trhy čakajú na júlový nonfarm payrolls report z amerického trhu práce.

AKCIOVÉ TRHY

Európske akciové trhy len stagnovali, keď reagovali na sadu zmiešaných korporátnych výsledkov. Americké akcie klesali, keď na ne v závere obchodovania doľahlo opäť napätie ohľadne vyšetrovania ruskej stopy v prezidentských voľbách. Index Dow Jones však prepisoval historické maximá, už siedmy deň v rade.

DLHOPISOVÉ TRHY

Výnosy na dlhopisových trhoch mierne klesli po zverejnení slabšieho ISM nevýrobného sektora za júl zo Spojených štátov. Nemecké dlhopisy nasledovali v raste cien americké.

KOMODITNÉ TRHY

Zlato sa držalo v blízkosti sedemtýždňových miním, keď trhy čakajú aký bude prírastok pracovných miest v Spojených štátoch podľa dnes zverejneného nonfarm payrolls reportu. Ropa klesala, keď sa obchodníci koncentrovali na pokračovanie rastu ťažby OPECu, čo zatienilo rekordne silný dopyt po palivách v Spojených štátoch spolu s poklesom zásob ropných produktov v tejto krajine.

DEVÍZOVÉ TRHY

Libra klesla na deväťmesačné minimá voči euru, po tom ako Bank of England včera nezvýšila sadzby a súčasne znížila projekciu rastu HDP, inflácie aj miezd. Česká koruna včera posilnila pod 26 korún za euro v reakcii na zvýšenie sadzieb Českou národnou bankou. Neskôr však všetky zisky vymazala, keď slovník banky smerom k ďalšiemu zvyšovaniu sadzieb bol na tlačovej konferencii po zasadnutí relatívne opatrný.

DÔLEŽITÉ SPRÁVY Z EKONOMIKY

  • Včera zasadala Bank of England, ktorá nechala sadzby v súlade s očakávaniami nezmenené s pomerom hlasov 6:2, teda proti bol o jeden člen menej ako naposledy. Banka naznačila, že v budúcnosti možno bude musieť zvýšiť sadzby viac ako aktuálne kalkuluje trh. Na tlačovej konferencii sa šéf banky Mark Carney ani nesnažil zmeniť holubičie očakávania trhu. Podľa neho britská ekonomika zažíva mimoriadne okolnosti a tie tu ostanú v súvislosti s brexitom. Banka navyše znížila odhad rastu ekonomiky v tomto roku z 1,9 percenta na 1,7 percenta a mierne znížila aj inflačnú prognózu.
  • Včera boli publikované finálne čísla PMI sektora služieb a aj kompozitný PMI za júl napriek veľkými európskymi ekonomikami. Na úrovni eurozóny boli finálne čísla revidované o desatinu nadol na 55,7 bodu, čo predstavuje nezmenenú náladu voči júnu. Nemecké finálne číslo bodo 53,1 bodu a francúzske 56,0 bodu. Kompozitný finálny PMI eurozóny bol iba kozmeticky o 0,1 bodu nadol revidovaný na 55,7 bodu, čo je o 0,6 bodu menej ako v júni a je konzistentný s 2,5-percentným medziročným rastom ekonomiky eurozóny. Agregátne maloobchodné tržby eurozóny za jún rástli medzimesačne o 0,5 percenta, čo je viac ako čakal trh a medziročný rast tým pádom dosiahol 3,1-percentné tempo. Z Veľkej Británie boli takisto zverejnené PMI služieb za júl, ktoré prekvapujúco rástli o 0,4 bodu na 53,8 bodu a kompozitný PMI rástol o 0,3 bodu na 54,1 bodu.
  • Včera bola zverejnené aj celá séria dôležitých amerických makrodát. ISM nevýrobného sektora za júl ukázalo prekvapujúce zhoršenie sa nálady, keď index klesol o 3,5 bodu na 53,9, čo je najnižšia hodnota od prekvapujúceho poklesu v auguste minulého roka. Finalizácia konkurenčného PMI sektora služieb bola revidovaná oproti rýchlemu odhadu o 0,5 bodu nahor na 54,7 bodu. Podnikové objednávky za jún rástli medzimesačne v súlade s očakávaniami o 3,0 percenta, čo podporil najmä 6,4-percentný medzimesačné rast objednávok tovarov dlhodobej spotreby. Nové žiadosti o podporu v nezamestnanosti klesli za týždeň končiaci 29. júla o päť tisíc na 240-tisíc pričom štvortýždňový kĺzavý priemer klesol na 242-tisíc.

KĽÚČOVÉ OČAKÁVANÉ UDALOSTI

  • Už ráno boli zverejnené čísla nemeckých podnikových objednávok za jún, ktoré na medziročnej aj medzimesačnej báze výrazne prekonali očakávania. Naznačujú, že dynamický ekonomický rast by mal pokračovať.
  • Hlavným makrodátom tohto dňa bude júlový nonfarm payrolls report z amerického trhu práce.

ZAUJALO NÁS

Amazon sa stáva väčšou hrozbou pre firmy ako prezident Trump

Analýza telefonických konferencií manažmentov amerických firiem po zverejnení hospodárskych výsledkov a ďalších verejných eventov pre investorov, ktorú robila agentúra Bloomberg ukázala, že sa v nich často spomína rastúci a expandujúci gigant a vlastne už konglomerát Amazon ako predátor, ktorý im nedá spávať a spôsobuje obavy. Za ostatných 90 dní bol zmienený až 635-krát, kým kontroverzný prezident Donald Trump a otázniky nad smerovaním jeho politiky len 162-krát a tlak na zvyšovanie miezd len 111-krát.

Stanislav Pánis, Tomáš Rajtar – analytici J&T banky.

Ranný prehľad trhov 4. 8. 2017

Ranný prehľad trhov 4. 8. 2017 >> zdieľajte na sociálnych sieťach

 
 

Komentáre


K tomuto článku ešte nebol pridaný žiadny komentár. Buďte prvý a okomentujte tento článok.

Pridajte komentár

* Pokiaľ je text nečitateľný, nový načítate kliknutím na obrázok. Veľké a malé písmená sa neodlišujú.
Pre prihlásených sa kontrolný obrázok nezobrazuje. Prihláste sa alebo sa zaregistrujte ak ešte nemáte účet.
Opíšte text z obrázku: *

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.


Články z Investície

PR článok | 15.08.2017 10:30 Päť vecí, ktoré musí vedieť každý, kto chce zhodnotiť úspory

Nemusíte byť žiaden expert na financie, aby ste mohli začať s investovaním. Stačí sa zorientovať v tom, čo je naozaj dôležité, na čo sa nesmie zabudnúť, a na čo si musíte dať pozor. Kým nezískate vlastné skúsenosti, môžete sa na investičný trh vydať s radami od nás. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Redakcia | 14.08.2017 00:00 Na ktorých trhoch sa nafukujú bubliny

O bublinách na finančných trhoch sa hovorí už niekoľko rokov, a napriek tomu sa ceny väčšiny investičných aktív stále držia na relatívne vysokých úrovniach. V ostatnej dobe začínajú okrem skeptikov o bublinách verejne debatovať aj investiční stratégovia a analytici významných investičných spoločností.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Tomáš Rajtar | 07.08.2017 00:00 Trhy s napätím sledujú každé slovo na perách centrálnych bankárov

Americké akciové trhy sa v júli posunuli na nové historické maximá, k čomu prispel silný začiatok podnikovej výsledkovej sezóny za druhý kvartál. Európske burzy len stagnovali, keď ich napriek rastu ziskovosti firiem ťažilo silné euro. Darilo sa aj emerging trhom pre robustný ekonomický rast lokálnych ekonomík ako aj pre vädnúci dolár. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Furmaník st. | 01.08.2017 00:00 Pásová výroba? Na každom kroku policajt s obuškom! Zrkadlo mesiaca očami politikov, investorov i bežných občanov

Briti tešiaci sa na Brexit budú chudnúť a Trumpove väzby na Rusko nateraz finančnými trhmi neotriasli. Otázka ale znie, či pracovné agentúry môžu ohroziť dôveryhodnosť Slovenska v investičných kruhoch a či robot nahradí autora komentárov. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Apolen | 31.07.2017 00:00 Samoriadiace vozidlá prídu na trh onedlho. Ako sa zviezť na tomto trende?

Analytici predpokladajú, že samoriadiace osobné vozidlá sa objavia na našich cestách už do piatich rokov. Okrem toho, že tento trend zmení naše spotrebiteľské správanie, vytvorí i zaujímavé investičné príležitosti. Autonómne autá budú napríklad potrebovať množstvo nových senzorov, mapujúcich situáciu okolo nich. Navyše budú jazdiť podľa HD máp s potrebou presnosti niekoľkých centimetrov. Na to, ako sa zviezť na tomto trende z pohľadu investícií, sa pozrieme v nasledujúcom článku. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie články »

Krátké správy z Investície

16.08.2017 10:04 Ranný prehľad trhov 16. 8. 2017

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

15.08.2017 15:22 Napätie medzi USA a Severnou Kóreou ochablo, a s ním aj cena zlata

Cena zlata zaznamenala za minulý týždeň takmer dvojcifernú zmenu v cene. Dôvodom bolo politické napätie medzi USA a Severnou Kóreou. Aktuálne sa obom stranám podarilo vznikajúci konflikt utlmiť, najmä keď vedenie KĽDR v túto noc ustúpilo od konfrontačnej rétoriky a odvolalo plán napadnúť ostrov Guam. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

15.08.2017 10:00 Ranný prehľad trhov 15. 8. 2017

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

14.08.2017 10:32 Bitcoin vystrelil nad 4000 dolárov

Hodnota digitálnej meny doslova raketovo rastie. Ešte začiatkom mesiaca prekročila 3000 dolárov, dnes to bolo už o tisíc dolárov viac. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

14.08.2017 10:00 Ranný prehľad trhov 14. 8. 2017

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie krátke správy »

Najčítanejšie články z Investície za posledných 14 dní

Peter Apolen | 31.07.2017 00:00 Samoriadiace vozidlá prídu na trh onedlho. Ako sa zviezť na tomto trende?

Analytici predpokladajú, že samoriadiace osobné vozidlá sa objavia na našich cestách už do piatich rokov. Okrem toho, že tento trend zmení naše spotrebiteľské správanie, vytvorí i zaujímavé investičné príležitosti. Autonómne autá budú napríklad potrebovať množstvo nových senzorov, mapujúcich situáciu okolo nich. Navyše budú jazdiť podľa HD máp s potrebou presnosti niekoľkých centimetrov. Na to, ako sa zviezť na tomto trende z pohľadu investícií, sa pozrieme v nasledujúcom článku. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Furmaník st. | 01.08.2017 00:00 Pásová výroba? Na každom kroku policajt s obuškom! Zrkadlo mesiaca očami politikov, investorov i bežných občanov

Briti tešiaci sa na Brexit budú chudnúť a Trumpove väzby na Rusko nateraz finančnými trhmi neotriasli. Otázka ale znie, či pracovné agentúry môžu ohroziť dôveryhodnosť Slovenska v investičných kruhoch a či robot nahradí autora komentárov. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Tomáš Rajtar | 07.08.2017 00:00 Trhy s napätím sledujú každé slovo na perách centrálnych bankárov

Americké akciové trhy sa v júli posunuli na nové historické maximá, k čomu prispel silný začiatok podnikovej výsledkovej sezóny za druhý kvartál. Európske burzy len stagnovali, keď ich napriek rastu ziskovosti firiem ťažilo silné euro. Darilo sa aj emerging trhom pre robustný ekonomický rast lokálnych ekonomík ako aj pre vädnúci dolár. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie články »