Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.cz InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk

Ďakujeme našim partnerom:                                                                                                                                                                   

fincentrum-logo

hviezdne-byvanie


facebook-logo_1

Ranný prehľad trhov 8. marca 2017

08.03.2017 10:09 | Kategórie: Investície | 0 komentárov
Tagy: podvody na dôchodcoch trhy akcie

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí.

  • Trhy v konsolidačnom vyčkávacom móde.
  • Zlato na štvortýždňových dnách.
  • Finálne tempo rastu HDP eurozóny na úrovni 1,7 percenta.

AKCIOVÉ TRHY

Akciové burzy v Európe aj v USA končili v miernych stratách, keď sa konsolidovali po predošlej tiahlej rally. Trhoví participanti už plne zacenili solídny rast svetovej ekonomiky, skoré zvýšenie sadzieb Fedom, možné zníženie daní a fiškálne stimuly v USA, pokles politických rizík vo Francúzsku či rast firemných ziskov. Akcie sú aktuálne bohato nacenené a pre ďalší pohyb sú potrebné ďalšie impulzy.

DLHOPISOVÉ TRHY

Dlhopisové trhy takisto len stagnovali, keď je v cenách už započítané budúcotýždňové zvýšenie sadzieb Fedom ako aj fakt, že extrémistická Marine Len Penová má len mizivé šance vyhrať francúzske prezidentské voľby. Trhy budú čakať najmä na piatkový februárový nonfarm payrolls report z amerického trhu práce, ktorý by ako jediný mohol potenciálne prekaziť sprísnenie menovej politiky.

KOMODITNÉ TRHY

Zlato klesalo na štvortýždenné dná, keď apetít po ňom znižuje takmer 100-percentné presvedčenie trhov, že Fed na budúci týždeň zvýši sadzby. Mínusom je aj stabilný ani príliš pomalý, ale ani prirýchly rast svetovej ekonomiky, ktorý by nemal vytvárať vysoké inflačné tlaky. Ropa opäť len stagnovala, keď naďalej existuje rovnováha medzi rastom ťažby a zásob v USA a obmedzením produkcie OPECom a ďalšími producentmi.

DEVÍZOVÉ TRHY

Dolár sa mierne posilňoval voči väčšine hlavných svetových mien, keď trhy v zásade takmer nepochybujú o zvýšení sadzieb Fedom budúci týždeň. Väčšie zisky dolára zahatala neistota, či februárový nonfarm payrolls report publikovaný v piatok neukáže náhle spomalenie sa tvorby pracovných miest v USA.

DÔLEŽITÉ SPRÁVY Z EKONOMIKY

  • V Nemecku boli zverejnené podnikové objednávky za január, ktoré zaznamenali najhorší mesiac za posledných 8 rokov, keď poklesli o 7,4 percenta medzimesačne. Konsenzus síce pokles očakával (ale len okolo 2,5 percenta), nasledujúc tak solídny rast 5,2 percenta v decembri. Medziročne poklesli podnikové objednávky o skromnejších osem desatín percenta, napriek očakávaniam konsenzu ich rastu o viac ako štyri percentá. Medziročný rast predošlého mesiaca však bol revidovaný nahor na 8 percent.
  • Rast ekonomiky eurozóny v štvrtom kvartáli zotrval na odhadovaných aj očakávaných hodnotách medzikvartálne aj medziročne. Medzikvartálne si HDP pripísali štyri desatiny percenta, zatiaľ čo medziročný nárast činil solídnych 1,7 percenta. Najväčšími ťahúňmi ekonomiky menovej únie boli investície a spotreba domácností. Najrýchlejšie rastúcou krajinou eurozóny bolo Estónsko s 1,9 percentami, zatiaľ čo najhoršie výsledky dosiahlo Grécko s 1,2 percentným poklesom.
  • Deficit obchodnej bilancie USA sa rozšíril na takmer najvyššie hodnoty od roku 2012, vzhľadom na rast importu do krajiny. Deficit vzrástol o 4,2 miliardy na 48,5 miliárd amerických dolárov čo bolo v súlade s očakávaniami trhu. Zvyšujúci sa deficit obchodnej bilancie tak môže poslúžiť novému prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi ako argument pre zavádzanie protekcionistických opatrení ako aj prerokovanie obchodných dohôd.

KĽÚČOVÉ OČAKÁVANÉ UDALOSTI

  • Už v skorých ranných hodinách boli zverejnené februárové čísla zahraničného obchodu Číny, kde exporty zaznamenali v dolárovom vyjadrení medziročný pokles o 1,3 percenta a importy rast o 38,1 percenta, čo vyústilo do prvého deficitu bilancie (9,2 miliardy dolárov) od februára 2014. Čísla však boli vo veľkom ovplyvnené posunutím sviatku lunárneho nového roka.
  • Okrem toho boli ráno zverejnené januárové štatistiky priemyselnej produkcie z Nemecka, ktorá na medzimesačnej aj medziročnej úrovni rástla rýchlejšie ako čakal konsenzus.
  • Dnes bude z významnejších dát zverejnený už len ADP report tvorby pracovných miest súkromným sektorom v USA za február.

ZAUJALO NÁS

Finančné zneužívanie dôchodcov sa stáva jedným z najrozšírenejších trestných činov v USA

Približne 3,2 milióna amerických starších občanov bolo finančne zneužitých v roku 2014. Seniori v USA pritom podľa štúdie Metlife stratili približne 2,9 miliardy amerických dolárov. Priemerná obeť stráca okolo 30 tisíc dolárov pri podvodoch, pričom jedna z desiatich obetí stráca až viac ako 100 tisíc dolárov. Mnoho obetí sa pri tom ani neprizná, vzhľadom na zahanbenie či strach z odvety podvodníkov.

Stanislav Pánis, Tomáš Rajtar – analytici J&T banky.

Ranný prehľad trhov 8. marca 2017

Ranný prehľad trhov 8. marca 2017 >> zdieľajte na sociálnych sieťach

 
 

Komentáre


K tomuto článku ešte nebol pridaný žiadny komentár. Buďte prvý a okomentujte tento článok.

Pridajte komentár

* Pokiaľ je text nečitateľný, nový načítate kliknutím na obrázok. Veľké a malé písmená sa neodlišujú.
Pre prihlásených sa kontrolný obrázok nezobrazuje. Prihláste sa alebo sa zaregistrujte ak ešte nemáte účet.
Opíšte text z obrázku: *

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.


Články z Investície

Peter Apolen | 23.05.2017 00:00 Podielové fondy objavuje stále viac drobných investorov

Slováci majú už v podielových fondoch uložené vklady v hodnote 7,57 miliardy eur. Túto formu investovania tak objavuje stále viac bežných ľudí nachádzajúcich v nich výhodnejšiu alternatívu k nič nezarábajúcim bankovým účtom. Napriek tomu je ešte stále veľa takých, pre ktoré sú fondy opradené tajomstvom. Informácie pre nich sa pokúsime poskytnúť v nasledovnom rozhovore s Ivanom Znášikom, výkonným riaditeľom Slovenskej asociácie správcovských spoločností. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Tomáš Pieružek | 22.05.2017 00:00 Investície do nehnuteľností? Hľadajte radšej mimo Bratislavy

Už je to pár týždňov odkedy som napísal svoj posledný článok. Dôvod je jednoduchý – mal som plné ruky práce s novými investíciami. V tomto článku sa pozrieme na jednu konkrétnu, ktorú som práve v týchto dňoch dokončil. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Apolen | 19.05.2017 00:00 Cez avokádo a karfiol k investičnému portfóliu

Investičný svet je pri svojich vážnych témach niekedy príliš vzdialený bežným ľuďom. Ponúkame preto ľahšiu tému, ktorá sa týka väčšiny z nás a pritom môže mať na investície podobne zaujímavý dopad. Ide o zdravú stravu, ktorá ženie nahor ceny trendy komodít a vytvára priestor aj pre investorov. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Redakcia | 15.05.2017 00:00 Antverpami - vlani "pretiekli" diamanty za 44 mld. eur

Belgickým mestom podľa údajov zverejnených Antverpským diamantovým centrom prešlo minulý rok až 202 miliónov karátov týchto drahých kameňov v hodnote 48 miliárd dolárov, čo je päť percent viac ako pred rokom. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Redakcia | 12.05.2017 00:00 Čo znamená víťazstvo Macrona pre trhy a investorov

Odborníci z investičnej spoločnosti Fidelity analyzujú, čo bude víťazstvo Emmanuela Macrona vo Francúzsku znamenať pre trhy a investorov a kde by sa mohli vyskytnúť potenciálne investičné príležitosti. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie články »

Krátké správy z Investície

25.05.2017 10:23 Ranný prehľad trhov 25. 5. 2017

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

25.05.2017 09:21 Transformované fondy poráží i inflace. Světlejší zítřky nečekejte

Pouze třem z osmi penzijních společností se v rámci transformovaných fondů podařilo překonat inflaci. Reálné zhodnocení ostatních fondů bylo záporné. Vyhlídky na letošní rok přitom také nejsou příliš příznivé. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

24.05.2017 10:54 Ranný prehľad trhov 24. 5. 2017

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

23.05.2017 14:39 Apple sa dohodol s Nokiou na urovnaní patentových sporov

Doterajší rivali, ktorí sa proti sebe viedli niekoľko súdnych sporov o patentovú ochranu pri výrobe mobilov, sa dohodli na vyrovnaní. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

23.05.2017 10:58 Blížiace sa zasadnutie OPEC je kľúčovým faktorom súčasných komoditných trhov

Politická neistota okolo amerického prezidenta Donalda Trumpa a okolo jeho schopnosti presadiť plánované stimuly, ovplyvňuje finančné trhy. Ďalším zo škandálov, ktoré poznačili aktuálny prezidentský úrad, je prepustenie šéfa FBI a následné vymenovanie zvláštnej komisie, ktorej úlohou je vyšetriť prípadné prepojenie medzi prezidentskou kampaňou D. Trumpa a Ruskom. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie krátke správy »

Najčítanejšie články z Investície za posledných 14 dní

Redakcia | 12.05.2017 00:00 Čo znamená víťazstvo Macrona pre trhy a investorov

Odborníci z investičnej spoločnosti Fidelity analyzujú, čo bude víťazstvo Emmanuela Macrona vo Francúzsku znamenať pre trhy a investorov a kde by sa mohli vyskytnúť potenciálne investičné príležitosti. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Redakcia | 15.05.2017 00:00 Antverpami - vlani "pretiekli" diamanty za 44 mld. eur

Belgickým mestom podľa údajov zverejnených Antverpským diamantovým centrom prešlo minulý rok až 202 miliónov karátov týchto drahých kameňov v hodnote 48 miliárd dolárov, čo je päť percent viac ako pred rokom. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Stanislav Pánis | 09.05.2017 00:00 Čo ovplyvňovalo finančné trhy v apríli

Finančné trhy v apríli ovplyvňovala politika. Kým v Európe to bolo očakávanie z výsledku prvého kola francúzskych prezidentských volieb, v USA boli trhy sústredené na to, či a aké, opatrenia sa novému americkému prezidentovi Donaldovi Trumovi podarí pretaviť do praxe počas prvých sto dní v úrade. V svetovom meradle emócie vyvolával hroziaci konflikt v Sýrii. Zhodnotenie vývoja finančných trhov v apríli prinášame v nasledujúcej analýze.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Apolen | 19.05.2017 00:00 Cez avokádo a karfiol k investičnému portfóliu

Investičný svet je pri svojich vážnych témach niekedy príliš vzdialený bežným ľuďom. Ponúkame preto ľahšiu tému, ktorá sa týka väčšiny z nás a pritom môže mať na investície podobne zaujímavý dopad. Ide o zdravú stravu, ktorá ženie nahor ceny trendy komodít a vytvára priestor aj pre investorov. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie články »