Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.cz InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk

Ďakujeme partnerom:                                                                                                                                          

logo-fincentrum

Ranný prehľad trhov 8. marca 2017

08.03.2017 10:09 | Kategórie: Investície | 0 komentárov
Tagy: podvody na dôchodcoch trhy akcie

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí.

  • Trhy v konsolidačnom vyčkávacom móde.
  • Zlato na štvortýždňových dnách.
  • Finálne tempo rastu HDP eurozóny na úrovni 1,7 percenta.

AKCIOVÉ TRHY

Akciové burzy v Európe aj v USA končili v miernych stratách, keď sa konsolidovali po predošlej tiahlej rally. Trhoví participanti už plne zacenili solídny rast svetovej ekonomiky, skoré zvýšenie sadzieb Fedom, možné zníženie daní a fiškálne stimuly v USA, pokles politických rizík vo Francúzsku či rast firemných ziskov. Akcie sú aktuálne bohato nacenené a pre ďalší pohyb sú potrebné ďalšie impulzy.

DLHOPISOVÉ TRHY

Dlhopisové trhy takisto len stagnovali, keď je v cenách už započítané budúcotýždňové zvýšenie sadzieb Fedom ako aj fakt, že extrémistická Marine Len Penová má len mizivé šance vyhrať francúzske prezidentské voľby. Trhy budú čakať najmä na piatkový februárový nonfarm payrolls report z amerického trhu práce, ktorý by ako jediný mohol potenciálne prekaziť sprísnenie menovej politiky.

KOMODITNÉ TRHY

Zlato klesalo na štvortýždenné dná, keď apetít po ňom znižuje takmer 100-percentné presvedčenie trhov, že Fed na budúci týždeň zvýši sadzby. Mínusom je aj stabilný ani príliš pomalý, ale ani prirýchly rast svetovej ekonomiky, ktorý by nemal vytvárať vysoké inflačné tlaky. Ropa opäť len stagnovala, keď naďalej existuje rovnováha medzi rastom ťažby a zásob v USA a obmedzením produkcie OPECom a ďalšími producentmi.

DEVÍZOVÉ TRHY

Dolár sa mierne posilňoval voči väčšine hlavných svetových mien, keď trhy v zásade takmer nepochybujú o zvýšení sadzieb Fedom budúci týždeň. Väčšie zisky dolára zahatala neistota, či februárový nonfarm payrolls report publikovaný v piatok neukáže náhle spomalenie sa tvorby pracovných miest v USA.

DÔLEŽITÉ SPRÁVY Z EKONOMIKY

  • V Nemecku boli zverejnené podnikové objednávky za január, ktoré zaznamenali najhorší mesiac za posledných 8 rokov, keď poklesli o 7,4 percenta medzimesačne. Konsenzus síce pokles očakával (ale len okolo 2,5 percenta), nasledujúc tak solídny rast 5,2 percenta v decembri. Medziročne poklesli podnikové objednávky o skromnejších osem desatín percenta, napriek očakávaniam konsenzu ich rastu o viac ako štyri percentá. Medziročný rast predošlého mesiaca však bol revidovaný nahor na 8 percent.
  • Rast ekonomiky eurozóny v štvrtom kvartáli zotrval na odhadovaných aj očakávaných hodnotách medzikvartálne aj medziročne. Medzikvartálne si HDP pripísali štyri desatiny percenta, zatiaľ čo medziročný nárast činil solídnych 1,7 percenta. Najväčšími ťahúňmi ekonomiky menovej únie boli investície a spotreba domácností. Najrýchlejšie rastúcou krajinou eurozóny bolo Estónsko s 1,9 percentami, zatiaľ čo najhoršie výsledky dosiahlo Grécko s 1,2 percentným poklesom.
  • Deficit obchodnej bilancie USA sa rozšíril na takmer najvyššie hodnoty od roku 2012, vzhľadom na rast importu do krajiny. Deficit vzrástol o 4,2 miliardy na 48,5 miliárd amerických dolárov čo bolo v súlade s očakávaniami trhu. Zvyšujúci sa deficit obchodnej bilancie tak môže poslúžiť novému prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi ako argument pre zavádzanie protekcionistických opatrení ako aj prerokovanie obchodných dohôd.

KĽÚČOVÉ OČAKÁVANÉ UDALOSTI

  • Už v skorých ranných hodinách boli zverejnené februárové čísla zahraničného obchodu Číny, kde exporty zaznamenali v dolárovom vyjadrení medziročný pokles o 1,3 percenta a importy rast o 38,1 percenta, čo vyústilo do prvého deficitu bilancie (9,2 miliardy dolárov) od februára 2014. Čísla však boli vo veľkom ovplyvnené posunutím sviatku lunárneho nového roka.
  • Okrem toho boli ráno zverejnené januárové štatistiky priemyselnej produkcie z Nemecka, ktorá na medzimesačnej aj medziročnej úrovni rástla rýchlejšie ako čakal konsenzus.
  • Dnes bude z významnejších dát zverejnený už len ADP report tvorby pracovných miest súkromným sektorom v USA za február.

ZAUJALO NÁS

Finančné zneužívanie dôchodcov sa stáva jedným z najrozšírenejších trestných činov v USA

Približne 3,2 milióna amerických starších občanov bolo finančne zneužitých v roku 2014. Seniori v USA pritom podľa štúdie Metlife stratili približne 2,9 miliardy amerických dolárov. Priemerná obeť stráca okolo 30 tisíc dolárov pri podvodoch, pričom jedna z desiatich obetí stráca až viac ako 100 tisíc dolárov. Mnoho obetí sa pri tom ani neprizná, vzhľadom na zahanbenie či strach z odvety podvodníkov.

Stanislav Pánis, Tomáš Rajtar – analytici J&T banky.

Ranný prehľad trhov 8. marca 2017

Ranný prehľad trhov 8. marca 2017 >> zdieľajte na sociálnych sieťach

 
 

Komentáre


K tomuto článku ešte nebol pridaný žiadny komentár. Buďte prvý a okomentujte tento článok.

Pridajte komentár

* Pokiaľ je text nečitateľný, nový načítate kliknutím na obrázok. Veľké a malé písmená sa neodlišujú.
Pre prihlásených sa kontrolný obrázok nezobrazuje. Prihláste sa alebo sa zaregistrujte ak ešte nemáte účet.
Opíšte text z obrázku: *

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.


Články z Investície

Peter Apolen | 25.07.2017 00:00 Hľadanie výnosu: podielové fondy alebo ETF?

ETF fondy (exchange-traded funds) zaznamenali v uplynulých rokoch exponenciálny rast. Kým v roku 1998 ich existovalo len 29, koncom minulého roka si investori mohli vyberať z ponuky 1700 fondov investujúcich do akcií, dlhopisov, či iných finančných inštrumentov. ETF lákajú najmä nižšími poplatkami, no zdá, že podielové fondy by v budúcnosti opäť mohli získať stratené pozície.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Redakcia | 20.07.2017 00:00 Finančné trhy v 3. kvartáli - návrat vysokej volatility

Hlavný rizikom pre menové trhy v prebiehajúcom letnom období bude narastajúca volatilita. V tejto chvíli prevláda na trhoch kombinácia spomaľujúcej sa inflácie a slabšieho dolára. Avšak najväčším rizikom pre globálny ekonomický rast bude v najbližšej budúcnosti sprísňovanie čínskej monetárnej politiky. Jediným ostrovom pozitívneho sentimentu by mohla byť v treťom kvartáli Európa. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Redakcia | 17.07.2017 00:00 Vysokofrekvenčné obchodovanie zvyšuje riziko vzniku novej krízy

Po celú dekádu bolo považované vysokofrekvenčné obchodovanie (high frequency trading – HFT) za žeravý biznis, ktorý prinášal ohromné ​​zisky. V prostredí nízkej volatility, ktoré panovalo do nedávna, však narazilo na problém so ziskovosťou. Začalo sa preto koncentrovať a dnes pár spoločností dnes ovláda značnú časť trhu. Pri ďalšom prudkom výkyve trhu môžu spôsobiť nový pád trhu. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

PR článok | 10.07.2017 12:00 Rýchlokurz ako sa stať investorom do podielových fondov

Skúsení investori už podielové fondy iste dobre poznajú. Kto sa ale na finančný trh ešte len chystá vyraziť, neoľutuje, keď sa s nimi zoznámi – podielové fondy sú totiž tým najjednoduchším spôsobom, ako sa z ničoho stať investorom. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Tomáš Rajtar | 06.07.2017 00:00 Čo sa dialo na finančných trhoch v júni

Po väčšinu júna akciové trhy na oboch brehoch Atlantického oceána len stagnovali, v prípade európskych akcií v blízkosti dvojročných maxím a v prípade amerických akcií na historických maximách. Chýbal výraznejší impulz tak pre pohyb nadol, ako aj nahor. Až koncom mesiaca prišlo v reakcii na jastrabo vnímaný slovník šéfa ECB Maria Draghiho, na jastrabie vyjadrenia predstaviteľov ďalších centrálnych bánk, k veľkej korekcii búrz. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie články »

Krátké správy z Investície

26.07.2017 11:14 Ranný prehľad trhov 26. 7. 2017

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

26.07.2017 09:37 Akciové fondy: Svítání Brazílie a úpadek realit

V červenci 2017 se akciovým podílovým fondům příliš nedařilo a navázaly na letošní sérii mírných sestupů. Nejvíce propadaly fondy zaměřené na reality. Naopak se dařilo volatilním brazilským akciím. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

25.07.2017 13:53 Prehľad zhodnotenia fondov v 2. a 3. pilieri

Prinášame prehľad zhodnotenia v dôchodkových fondoch za predchádzajúci týždeň. Väčšina fondov vykázala citeľnú stranu. Niektoré i cez dve percentá. Najviac sa však i naďalej darí indexovým a akciovým fondom. Indexový fond od NN DSS vzrástol za posledných 12 mesiacov o viac ako 19 percent.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

25.07.2017 12:40 NBS upozorňuje na spoločnosť Atlantic Global Asset Management

Národná banka Slovenska upozorňuje na činnosť spoločnosti. Spoločnosť ATLANTIC GLOBAL ASSET MANAGEMENT ponúka investičné produkty bez splnenia legislatívnych povinností Slovenskej republiky a nedisponuje žiadnym povolením na činnosť. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

25.07.2017 10:11 Ranný prehľad trhov 25. 7. 2017

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie krátke správy »

Najčítanejšie články z Investície za posledných 14 dní

Redakcia | 20.07.2017 00:00 Finančné trhy v 3. kvartáli - návrat vysokej volatility

Hlavný rizikom pre menové trhy v prebiehajúcom letnom období bude narastajúca volatilita. V tejto chvíli prevláda na trhoch kombinácia spomaľujúcej sa inflácie a slabšieho dolára. Avšak najväčším rizikom pre globálny ekonomický rast bude v najbližšej budúcnosti sprísňovanie čínskej monetárnej politiky. Jediným ostrovom pozitívneho sentimentu by mohla byť v treťom kvartáli Európa. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Redakcia | 17.07.2017 00:00 Vysokofrekvenčné obchodovanie zvyšuje riziko vzniku novej krízy

Po celú dekádu bolo považované vysokofrekvenčné obchodovanie (high frequency trading – HFT) za žeravý biznis, ktorý prinášal ohromné ​​zisky. V prostredí nízkej volatility, ktoré panovalo do nedávna, však narazilo na problém so ziskovosťou. Začalo sa preto koncentrovať a dnes pár spoločností dnes ovláda značnú časť trhu. Pri ďalšom prudkom výkyve trhu môžu spôsobiť nový pád trhu. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

PR článok | 10.07.2017 12:00 Rýchlokurz ako sa stať investorom do podielových fondov

Skúsení investori už podielové fondy iste dobre poznajú. Kto sa ale na finančný trh ešte len chystá vyraziť, neoľutuje, keď sa s nimi zoznámi – podielové fondy sú totiž tým najjednoduchším spôsobom, ako sa z ničoho stať investorom. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie články »