Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.cz InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk

Ďakujeme partnerom:                                                                                                                                          

logo-fincentrum

Sberbank Slovensko rozširuje predstavenstvo o nového člena

09.10.2014 10:10 | 0 komentárov

Od októbra má predstavenstvo Sberbank Slovensko štyroch členov. Do vedenia banky prichádza Ľubomír Remšík, ktorý nastúpi na pozíciu člena predstavenstva zodpovedného za prevádzku a financie.

Ľubomír Remšík má 16 ročné profesionálne skúsenosti v bankovníctve, z toho 10 rokov pôsobil na vedúcich a manažérskych pozíciách v oblasti finančného manažmentu, prevádzky, obstarávania a treasury. Do Sberbank Slovensko prichádza zo spoločnosti Profi Credit Slovakia poskytujúcej úverové finančné služby, kde zodpovedal za financie.

„Bankovníctvo je založené na dôvere – tak vo vzťahu klienta a banky, ako aj vo vzťahoch vnútri banky. Mám veľkú dôveru v ľudí, ktorí vedú Sberbank Slovensko. Je pre mňa motiváciou, stať sa súčasťou tohto tímu profesionálov,“ zhodnotil Remšík.

Ľubomír Remšík prevezme zodpovednosť za oblasti prevádzky a financií, ktoré doteraz spadali pod generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Rastislava Murgaša. „Nesmierne ma teší, že do predstavenstva Sberbank Slovensko nastupuje Ľubomír Remšík, ktorý bude zároveň prevádzkovým a finančným riaditeľom. Sme dynamická banka, ktorá má stabilné postavenie na našom trhu. Skúsenosti pána Remšíka budú jednoznačne prínosom pre náš ďalší rozvoj,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Sberbank Slovensko Rastislav Murgaš.

Kto je Ľubomír Remšík (39)

V roku 1998 ukončil Ekonomickú univerzitu v Bratislave so zameraním na finančný manažment. Kariéru začal ešte počas štúdia v Tatra banke na Controllingu a nakrátko i Treasury. Postupne získaval ďalšie skúsenosti na seniorských pozíciách kontrolingu v ABN Amro bank a vo VÚB, kde sa zúčastnil reštrukturalizácie banky po jej privatizácii.

Od novembra 2006 bol členom predstavenstva a finančným riaditeľom v Istrobanke, kde bol aj pri jej neskoršom predaji a následnom procese zlúčenia s ČSOB (KBC Group). Od roku 2008 pokračoval paralelne v ČSOB Poisťovni ako člen predstavenstva za neživotné poistenie a riaditeľ Produktového manažmentu a Operations. Od jesene 2012 pôsobil ako finančný riaditeľ Profi Credit Slovakia. Od októbra 2014 posilňuje tím Sberbank Slovensko na pozícii člena predstavenstva a prevádzkového a finančného riaditeľa.

lubomir-remsik

Zdroj: Sberbank

Sberbank Slovensko rozširuje predstavenstvo o nového člena

Sberbank Slovensko rozširuje predstavenstvo o nového člena >> zdieľajte na sociálnych sieťach

 
 

Komentáre


K tomuto článku ešte nebol pridaný žiadny komentár. Buďte prvý a okomentujte tento článok.

Pridajte komentár

* Pokiaľ je text nečitateľný, nový načítate kliknutím na obrázok. Veľké a malé písmená sa neodlišujú.
Pre prihlásených sa kontrolný obrázok nezobrazuje. Prihláste sa alebo sa zaregistrujte ak ešte nemáte účet.
Opíšte text z obrázku: *

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.