Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.cz InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk

Ďakujeme partnerom:                                                                                                                                          

logo-fincentrum

VÚB vylepšuje mobilnú aplikáciu o nové funkcionality

09.08.2017 12:35 | Kategórie: Banky | 0 komentárov
Tagy: mobilná aplikácia VÚB

Mobilná aplikácia VÚB Mobil Banking sa v týchto dňoch rozširuje o ďalší balík funkcií, ktoré zásadne posilňujú osobnú personalizáciu nastavení financií v mobilnom telefóne. Prihlásiť sa do aplikácie je možné otlačkom prsta pre takmer všetky novšie mobilné telefóny.

Vylepšenia aplikácie VÚB Mobil Banking sú ďalším krokom v službách elektronického bankovníctva. „Manažment financií prostredníctvom mobilného telefónu je v súčasnosti najefektívnejší, najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob dennej obsluhy osobných financií. Súčasne je to najlacnejší spôsob, svet bez poplatkov a dodatočných výdavkov. Chceme, aby bol nielen dostupný každému podľa jeho potrieb 24 hodín a 7 dní v týždni, ale maximálne prispôsobivý potrebám používateľa,“ hovorí Petra Slafkovská, špecialistka pre elektronické bankovníctvo vo VÚB.

Po zásadnej aktualizácii aplikácie vo februári tohto roka prichádza ďalší krok k uľahčeniu správy osobných financií, používateľ má viac možností prispôsobiť si aplikáciu svojím najčastejšie používaným činnostiam.

Nastavenia budú ešte osobnejšie, na prihlasovacej a domovskej stránke pribudol widget („blesk“) pre Rýchly prístup k vybraným piatim funkciám. Na Domovskej stránke si možno vybrať čo bude viditeľné medzi štyrmi zobrazovanými produktami, a tiež si zvoliť horizontálne alebo vertikálne zobrazovanie, či ľubovoľné nastavenie ďalších vybraných funkcií. Podobne sa zavádzajú Rýchle platby na odoslanie peňazí z účtu platobným partnerom, môžu byť dostupné priamo po prihlásení.

V lete, či už pri cestovaní alebo pri nákupoch na zahraničných eshopoch, sa zíde aj nová Menová kalkulačka. Informuje o kurzovom lístku vybraných mien a súčasne prepočítava sumy. Bez problémov si tak možno overiť, koľko českých korún, maďarských forintov, britských libier alebo amerických dolárov sa dá získať napríklad za 100 svojich eur.

Pribudli tiež prehľadné informácie s Mapou pobočiek, (mapa, vyhľadávanie, detaily o pobočke) pričom používateľ dostane aj praktické informácie o vzdialenosti k pobočke/bankomatu a rovnako si možno dať zobraziť cestu k cieľu. Vyberať si možno v sieti bankomatov a v sieti pobočiek.

Tento balík úprav tak dopĺňa už staršie funkcie, ktoré umožňovali personalizácie ako napríklad voliť si názvy účtov a kariet.

Mobil banking zatiaľ využíva približne 20 percent klientov VÚB, ale záujem rastie, počas tohto roka sa ich počet zdvojnásobil. Najčastejšie ide o ľudí vo veku medzi 30 až 40 rokov, najaktívnejší sú však mladí ľudia vo veku od 20 do 30 rokov. Priemerne sa používateľ do aplikácie prihlási 15 krát mesačne a výška priemernej platby dosahuje 300 eur. Podľa prieskumov až 80 percent užívateľov využíva aplikáciu nepretržite. 

Aplikácia prináša novinky aj pre už dlhšie fungujúce NAJobľúbenejšie položky:

 • Rýchly zostatok dostupný klientovi aj bez prihlásenia do aplikácie si možno teraz upraviť. Klient má na výber, či chce vidieť celkový zostatok alebo len vlastné prostriedky (bez povoleného prečerpania), platí to aj pre prehľad účtov na domovskej stránke, zadávanie platieb a pre koláčový graf na domovskej stránke.
 • Funkcia Scan & Pay zjednodušujúca platenie účtov bez potreby zapisovania dlhých IBAN čísel priamo načítaním alebo skenovaním (QR kód, čiarový kód, IBAN ) Pre uľahčenie zaslania IBAN čísla účtu známemu, sa rozširuje možnosť kopírovať IBAN aj z ďalších obrazoviek (detail účtu, detail. info k účtu,). Rovnako viete skopírovať aj číslo účtu príjemcu z detailu transakcie.
 • Zmena Mobilného PINu sa bude dať robiť jednoduchšie, nemusí sa deaktivovať a nanovo aktivovať aplikácia.
 • Ešte praktickejšie sú obsluhovaní Obľúbení platobní partneri, klient si v mobile zaradí vybraných príjemcov do obľúbených a bude mať ich účty na začiatku zoznamu.

Banková aplikácia VÚB Mobil Banking spĺňa najnáročnejšie bezpečnostné požiadavky, je chránená 4-miestnym PINom, alebo jedinečným otlačkom prsta aj pri strate telefónu.

Najvýznamnejšie novinky v aplikácii:

 • Prihlasovanie pomocou odtlačku prsta pre všetky Android mobily (vybavené službou Android Smart Lock) to je od verzie 6.0.
 • Skratky k obľúbeným funkciám Rýchly prístup (možno vybrať 5 položiek)
 • Personalizácia Domovskej stránky (4 položky), možnosť zvoliť si ďalšie funkcie pod zoznam 5 posledných transakcií
 • Rýchle platby / widget
 • Menová kalkulačka
 • Mapa pobočiek
 • Zmena Mobilného PIN-u
 • Obľúbení platobní partneri
VÚB vylepšuje mobilnú aplikáciu o nové funkcionality

VÚB vylepšuje mobilnú aplikáciu o nové funkcionality >> zdieľajte na sociálnych sieťach

 
 

Komentáre


K tomuto článku ešte nebol pridaný žiadny komentár. Buďte prvý a okomentujte tento článok.

Pridajte komentár

* Pokiaľ je text nečitateľný, nový načítate kliknutím na obrázok. Veľké a malé písmená sa neodlišujú.
Pre prihlásených sa kontrolný obrázok nezobrazuje. Prihláste sa alebo sa zaregistrujte ak ešte nemáte účet.
Opíšte text z obrázku: *

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.


Články z Banky

Peter Apolen | 24.07.2017 00:00 Bratislavčania si na dovolenke užívajú. Vidno to aj na ich platbách kartou

Nie je asi prekvapením, že výška výdavkov na dovolenke sa líši podľa danej krajiny. Najdrahšie z krajín preferovaných Slovákmi vychádza Taliansko s priemernou výškou platby kartou 277 eur. Naopak najlacnejšia je dovolenka v Bulharsku – platby kartou za len zhruba sto eur. Na výšku výdavkov na dovolenke však vplýva i kraj, z ktorého dovolenkár pochádza. Priemerný Bratislavčan tak napríklad zaplatí na dovolenke kartou viac ako dvojnásobok toho, čo šetrní obyvatelia Žilinského kraja. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Marek Mittaš | 14.07.2017 00:00 Exekúcia neznamená automatický stop na ceste k hypotéke

Počet aktívnych exekúcií na Slovensku sa pohybuje okolo hrozivého čísla troch miliónov. Hoci Slovenská komora exekútorov uviedla, že počet nových exekúcií klesá, aj v minulom roku pribudlo takmer 454 tisíc nových prípadov. Ide o odvrátenú stránku života na dlh, v ktorom Slováci nestrácajú dych. Ani napriek exekučnému konaniu pritom nie sú dlžníci navždy vyradení z hry na získanie nového úveru. Cesta k nemu však je komplikovanejšia. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Michael Boye | 11.07.2017 00:00 Taliansko zachránilo banky. Opäť z daní od občanov

Na záver minulého mesiaca boli nútene hodiť ručník do ringu ďalšie dve banky – Banco Popolare di Vicenza a Veneto Banca. Talianska vláda povolila druhej najväčšej a údajne nazdravšej talianskej banke – Intesa Sanpaulo, kúpiť aktíva týchto dvoch regionálnych a potápajúcich sa inštitúcií. „Zlé“ dlhy sa presunú do štátnej banky, teda na placia štátu. Záchranu talianskeho bankového sektore tak opäť zaplatia bežní občania. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Marek Mittaš | 07.07.2017 00:00 Prenos účtu - užitočná služba, o ktorej málokto tuší

Preniesť si bankový účet za lepšími službami, či nižšími poplatkami môže byť lákavé, mnohých však odrádza množstvo formalít spojených s rušením starého a nastavovaním nového účtu. Málokto pritom vie, že banky už umožňujú zbytočnú administratívu obísť. Stačí podať jednu žiadosť a nová banka vybaví všetka za klienta. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Apolen | 04.07.2017 00:00 Kvalitné vzdelanie, práca v odbore, istý čas v zahraničí - typický životopis slovenského milionára

Kvalitné vzdelanie, tvrdá práca v oblasti ktorú človek vyštudoval a ďalšie vzdelávanie, to sú najčastejšie spoločné faktory, ktoré priviedli väčšinu slovenských a českých milionárov k ich bohatstvu. Od štátu očakávajú najmä stabilitu. Svoje peniaze investujú najmä do nehnuteľností, akcií firiem, alebo alternatívnych investícií. Celá správa »

Komentárov: 1 / 1 Posledný komentár: 13.07.2017 13:33Ďalšie články »

Krátké správy z Banky

07.08.2017 16:43 Ako zareagovali české banky na zvýšenie sadzieb v ČR?

Česká národná banka (ČNB) zvýšila minulý týždeň úrokové sadzby. Obdobie lacných peňazí pomaly končí. Ako sa podľa hypotekárnych bánk rast základných sadzieb premietne do hypotekárnych úverov? Zachráni vyššie sadzby realitný trh? Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

04.08.2017 13:20 Prevádzkový zisk Slovenskej sporiteľne klesol v 1. polroku o 13 %

Objem úverov Slovenskej sporiteľne v prvom polroku medziročne narástol o 14,2 percenta. Napriek tomu výnos z úrokov klesol o šesť percent. Dôvodom je celkový pokles úrokových sadzieb, ktoré sa týkajú tak nových, ako refinančných úverov. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

31.07.2017 12:25 Š. Máj v Slovenskej sporiteľni končí

Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Slovenskej sporiteľne Štefan Máj na konci roka ukončí pôsobenie v pozícii šéfa najväčšej slovenskej banky. Rozhodol sa, že po skončení aktuálneho pracovného kontraktu sa chce venovať hlavne rodine a koníčkom. Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva bude od 1. januára 2018 Peter Krutil, doterajší podpredseda predstavenstva banky zodpovedný za firemné bankovníctvo. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

28.07.2017 12:05 Tatra banka bude musieť zmeniť svoj internet banking

Flash player končí. Tatra banka, ktorá ho ako jediná z veľkých bánk na Slovensku využívala, preto bude musieť do troch rokov zmeniť svoj internet banking. Dôvodom ukončenia podpory tohto multimediálneho prehliadača bola nízka bezpečnosť. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

27.07.2017 09:02 Kdo má lepší dynamiku: Česká spořitelna, Komerční banka nebo ČSOB?

Bankovnictví a pojišťovnictví se věnuji již 15 let a je to obor, který mě stále baví a zajímá, proto jsem si začátkem léta udělal ze svého soukromého zájmu jednoduché cvičení: vzal jsem hospodářské výsledky tří největších českých bank, položil jsem si je vedle sebe a sčítal, odečítal, dělil, násobil, srovnával a analyzoval. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie krátke správy »