Fincentrum a.s.
Hypoindex.cz Hypoindex.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.cz InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk

Ďakujeme našim partnerom:                                                                                                                                                                   

fincentrum-logo

hviezdne-byvanie


facebook-logo_1

Základy investování: ETF nejsou jen pasivní investicí

13.10.2015 13:34 | Kategórie: Investovanie | 0 komentárov
Tagy: etf investície

Jedním s moderních investičních instrumentů jsou fondy obchodovaných na burze (ETF). Umožňují investovat do akcií, dluhopisů, komodit, nebo třeba komerčních nemovitostí. Na své si nepřijde pouze investor, ale i spekulant – existují i shortovací nebo páková ETF.

První ETF byly zaměřené na akcie a opírající se o pasivní investiční strategii, a dodnes tento druh převládá. Portfolio manažer v tomto případě nerozhoduje, které cenné papíry nakupovat a prodávat, protože je sledována konstrukce portfolia daná sledovaným indexem.

Okrajově ale existují i ETF, které se od pasivní strategie odklání a sledují nějakou strategii aktivního investování. Sledovaným cílem je potom porazit benchmark (např. index), třeba s použitím technické, fundamentální nebo psychologické analýzy. Vybírat lze z různých strategií, lišících se geografickým a sektorovým zaměřením, vybírajících akcie podle tržní kapitalizace nebo třeba růstové či hodnotové klasifikace.Celý článok si prečítate na http://www.investujeme.cz/zaklady-investovani-etf-nejsou-jen-pasivni-investici/#ixzz3oRlrJzwg

Základy investování: ETF nejsou jen pasivní investicí

Základy investování: ETF nejsou jen pasivní investicí >> zdieľajte na sociálnych sieťach

 
Reklama

 

Komentáre


K tomuto článku ešte nebol pridaný žiadny komentár. Buďte prvý a okomentujte tento článok.

Pridajte komentár

* Pokiaľ je text nečitateľný, nový načítate kliknutím na obrázok. Veľké a malé písmená sa neodlišujú.
Pre prihlásených sa kontrolný obrázok nezobrazuje. Prihláste sa alebo sa zaregistrujte ak ešte nemáte účet.
Opíšte text z obrázku: *

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.


Články z Investovanie

Peter Apolen | 17.06.2015 00:00 Poslanci opätovne schválili krátenie minimálne penzie pre druhopilierových dôchodcov

Dôchodcovia z druhého piliera budú mať nárok na nižší minimálny dôchodok ako tí čisto prvopilieroví. Parlament včera potvrdil svoje predchádzajúce rozhodnutie. Opozícia sa chystá posunúť schválený zákon na Ústavný súd. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Apolen | 16.06.2015 00:00 Ktorých 5 svetových ekonomík poskytuje priestor pre dlhodobý rast

Napriek podpore hospodárstva zo strany centrálnych bánk, nemôžeme ešte vo väčšine sveta hovoriť o badateľnom oživení. Ekonomiky sa potýkajú s nízkym rastom a defláciou a i keď sa čísla začnú zlepšovať, príklad USA, čaká hospodárstvo tvrdá rana v podobne zvyšovania sadzieb na normálnu úroveň, čo rast opäť zrazí nadol. Pozreli sme sa preto na rozvinuté svetové ekonomiky z pohľadu ich štrukturálne silných stránok. Z hodnotenia vyšlo päť najsilnejších krajín. Zaujímavé je, že štyri z nich sú v Európe. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Apolen | 06.05.2015 00:00 Ak by bolo referendum dnes, väčšina Britov by sa vyjadrila proti zotrvaniu v únii

Voľby vo Veľkej Británii sa uskutočnia už tento štvrtok. Ich výsledok bude mať zásadný vplyv na budúce referendum o zotrvaní krajiny v EÚ. Horúcou témou volebného súboja je i obrovská enkláva imigrantov, do ktorej sa rátajú i Slováci.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Apolen | 21.04.2015 00:00 Česká ekonomika ťaží z dobrých vyhliadok pre automobilový priemysel

Česká republika sa zotavuje z dopadov dlhovej krízy v eurozóne. Ekonomika sa naštartovala a dosahuje solídny rast. Za rok 2014 to boli dve percentá HDP a tento rok by to mohlo byť 2,5 percenta. Hlavným ťahúňom bude vývoz osobných automobilov, ako aj rastúca domáca spotreba. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

Peter Apolen | 20.03.2015 00:00 Investori do podielových fondov riziku stále nepričuchli

V podielových fondoch mali Slováci ku koncu vlaňajška uložený majetok v hodnote 6,2 miliardy eur. Je to najviac v doterajšej histórii Slovenska. Medziročný nárast predstavoval 18,8 percenta. „Čísla sú výsledkom pokračujúcej dôvery podielnikov v trh kolektívneho investovania a finančné trhy všeobecne,“ uvádza Slovenská asociácia správcovských spoločností, od ktorej štatistiky pochádzajú. Celá správa »

Komentárov: 1 / 1 Posledný komentár: 20.03.2015 08:30Ďalšie články »

Krátké správy z Investovanie

22.04.2016 10:10 Čo dnes ovplyvňuje cenu ropy

Po tom ako ropa, po nevydarenom mítingu v Doha, klesla na úroveň 40 dolárov za barel, sa cena severomorskej zmesi Brent posilnila späť na 45 dolárov. Štrajk ropných pracovníkov v Kuvajte, ktorý skončil v utorok, totiž pomohol uchovať zahanbeným ropným ministrom stratenú česť. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

30.03.2016 09:13 Akciové fondy: Brazília vytiahla Latinskú Ameriku k výšinám

Brazilské akcie mávají podílovými fondy víc než vítr čínskou vlajkou na Pražském hradě. V lednu stály v čele rekordního propadu a jen o dva měsíce později stojí v čele pelotonu rekordního růstu. Index ICZ si v březnu 2016 připsal 8,23 % a vzrostl na 984,6 bodu.  Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

16.03.2016 12:02 Vstúpia Číňania aj do Penty?

Čínska spoločnosť CEFC, ktorá by mala podľa nedávnych informácií získať polovičný podiel v J&T, už rokuje o kapitálovom vstupe údajne i s Pentou. Informácie priniesol český Rádiožurnál.   Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

07.03.2016 22:39 Čakanie na Draghiho

Začal sa veľmi dôležitý týždeň s vyjadreniami viacerých vrcholových predstaviteľov centrálnych bánk. Najočakávanejším je určite štvrtkové rozhodnutie o depozitnej sadzbe ECB a následný prejav jej prezidenta Maria Draghiho. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0

04.03.2016 09:57 Česká ekonomika vlani vzrástla o 4,3 %

Spresnený odhad dnes potvrdil vlaňajší rast českej ekonomiky o 4,3 percenta, ktorý bol uvedený už v predbežnom odhade z februára. Rast za 4. štvrťrok roku 2015 ale nový odhad zvýšil z 3,9 na 4,0 percenta. Vyplýva to z údajov zverejnených Štatistickým úradom SR. Zlepšil sa aj odhad medzikvartálneho vývoja. Vo februári úrad uvádzal, že ekonomika na konci roka medzikvartálne o 0,1 percenta klesla, podľa spresnených údajov sa však HDP nezmenil. Celá správa »

Komentárov: 0 / 0Ďalšie krátke správy »