Vladimír Gešperík

Predseda predstavenstva CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

American Express – cena poskytuje priestor na zhodnotenie

American Express ponúka investičnú príležitosť na zhodnotenie o takmer desať percent. Akcie spoločnosti sú podľa analytikov podhodnotené. K poklesu došlo v lete minulého roka. No analytici si myslia, že trh nevyhodnotil údaje správne. Firma má podľa nich stále dobré trhové postavenie.

Bank of America môže byť po vyrovnaní dlhov za finančnú krízu vhodnou príležitosťou na investíciu

Bank of America sa dosiahla v druhom kvartály zaujímavé výsledky. Takmer dvojnásobne prekonala očakávania zisku na akciu. Po tom, čo banka vyrovnala pokutu za podiel na finančnej kríze vo výške štyroch miliárd dolárov, podhodnotené akcie môžu byť vhodnou príležitosťou na strednodobú investíciu.

Akcie Daimleru – lákavá stávka na istotu

Daimler AG zverejňovala 23. júla ekonomické výsledky za druhý kvartál roku 2014. Zisk na akciu ani tržby nedosiahli trhový konsenzus, čo však investorov nedokázalo odradiť. Spoločnosť dosiahla v deň zverejnenia cenu za akciu 66,30 eur potom, čo tretí najväčší výrobca luxusných automobilov dosiahol zisk pred úrokmi a zdanením na úrovni 2,5 miliardy eur. Pri porovnaní s predošlým rokom ide o nárast z úrovne 2,2 miliárd eur. Spoločnosť Capital Markets ...

Investičné odporúčanie: akcie American Express

Akcie American Express ponúkajú zaujímavý potenciál na zhodnotenie. Obchodujú sa aktuálne o desať percent nižšie oproti svojim historickým maximám z júla. Spoločnosť ale produkuje perspektívne čísla. Jej zisk na akciu napríklad vzrástol v druhom kvartály o 13 percent. Spoločnosť investuje do perspektívnych technológií. Jej akcie by mohli podľa spoločnosti Capital Markets, o.c.p. priniesť v strednodobom horizonte zhodnotenie desať percent. 

Odporúčanie kúpiť: SAP

Spoločnosť SAP dosahuje za prvý polrok zaujímavé čísla. Podľa obchodníka s cennými papiermi Capital Markets má potenciál na ďalšie zlepšovanie. Silnou stránkou spoločnosti sú jej produkty, ktoré jej umožňujú účtovať si maržu až 27 percent. Capital Markets preto očakáva, že akcie spoločnosti by sa mohli v strednodobom horizonte zhodnotiť o zhruba desať percent, z 55 dolárov na 61 dolárov. Najbližším míľnikom je zverejnenie polročných výsledkov ...

Vzrastie zlato na 1690 USD za trójsku uncu?

Tisícročia bolo zlato považované za najlepší nástroj pre platobný styk, ale aj za výborného uchovávateľa hodnôt. Teda za peniaze. Náročnosť ťažby a obmedzenosť výskytu v prírode, spolu s jeho výbornými vlastnosťami, stálosť, lesk, a znášanlivosť s ľudským organizmom, ktoré sa hodili pre zubárov, lekárov, klenotníkov a neskôr aj v elektrotechnickom priemysle, zvyšovali a udržiavali jeho cenu.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

IPO: ČSOB vstúpi po roku čakania na pražskú burzu

Už v prvej polovici decembra 2009 zverejnila belgická finančná skupina KBC svoj zámer predať prostredníctvom kapitálového trhu až 40 percentný podiel akcií v ČSOB. Primárny úpis by sa mal uskutočniť na základe reštrukturalizačného plánu KBC, ktorý bol v novembri 2009 schválený Európskou komisiou.

Capital Markets: Európske modelové portóflio 2011

Investičné portfólio je štruktúrovaná skladba cenných papierov vytvorená za účelom zhodnotenia finančných prostriedkov pri znížení jedinečného rizika spojeného s držbou akcií iba jedného emitenta. Akciové portfólio je zložené zo spoločností s vyššou trhovou kapitalizáciou nad 2 miliardy eur, ktorá zabezpečuje dostatočnú likviditu aj pre väčšie investície v rádoch niekoľko stotisíc eur.

Capital Markets: Americké modelové portfólio 2011

Investičné portfólio je štruktúrovaná skladba cenných papierov vytvorená za účelom zhodnotenia finančných prostriedkov pri znížení jedinečného rizika spojeného s držbou akcií iba jedného emitenta. Akciové portfólio je zložené zo spoločností s vyššou trhovou kapitalizáciou nad 1.5 miliardy dolárov, ktorá zabezpečuje dostatočnú likviditu aj pre väčšie investície v rádoch niekoľko stotisíc dolárov.

Penta ide ponúknuť akcie Fortuny na burzu

Fortuna Entertainment Group N.V. oznámila, že plánuje vstúpiť na Burzu cenných papierov Praha a na Varšavskú burzu cenných papierov. Jediným vlastníkom Fortuny je Penta Investments Limited, ktorá sa pre túto emisiu rozhodla aj pre záujem zo strany poľských fondov.