Pavol Jonáš

Analytik Capital Markets.

Paul Volcker: Z pozície šéfa FEDu zvládol stagfláciu

Paul Volcker patrí k najvýznamnejším a najvplyvnejším žijúcim ekonómom v USA. V ekonomických kruhoch získal reputáciu zvládnutím inflácie na prelome 70-tych a 80-tych rokov 20. storočia a patrí medzi významných poradcov súčasného amerického prezidenta Obamu v oblasti ekonomiky. Jeho názory na širokú oblasť ekonomických otázok sú často citované prostredníctvom mienkotvorných médií.

George Soros: filantrop, ale aj vyšetrovaný investor

George Soros je známy nielen investorom. Preslávil sa svojimi menovými špekuláciami, ale i ako veľkorysý filantrop. Predsedá Soros Fund Management a Open Society Institute, je tiež riaditeľom Council on Foreign Relations. Napriek filantropii je vnímaný aj pomerne kontroverzne a jeho investičné aktivity boli vyšetrované dozornými orgánmi.

William J. O´Neil a investičná stratégia CAN SLIM

Úspešný investor William J. O´Neil sa preslávil vývojom investičnej stratégie CAN SLIM, ktorá dlhé roky dokazuje svoju správnosť a efektívnosť. Vytvoril ju sledovaním histórie finančných operácií vtedy jedného z najúspešnejších fondov – Dreyfus fund. Známy je nielen ako optimistický investor, ale aj ako vydavateľ denníka Investor´s a autor knihy "How to make money on stocks".

Emitovanie akcií: Vývoj na trhu s IPO

IPO (initial public offer) - teda vydanie nových akcií spoločností, ktoré dovtedy neboli obchodované na burze, patrí na vyspelých kapitálových trhoch k štandardným spôsobom ako spoločnosti získavajú kapitál. Ako si vysvetlíme, IPO má svoj význam, ale nesie so sebou aj určité nevýhody: Ako pre emitenta, tak aj pre investora.

Kam investovať?Najnovšie komentáre