Kamil Boros

Analytik X-Trade Brokers

CFD: Pákový efekt pomáha obchodovať aj s malým vkladom

Kontrakty na vyrovnanie rozdielov (Contract For Difference - CFD) sa v minulosti vyvinuli ako obľúbená alternatíva obchodovania na finančných trhoch, ktorá priblížila možnosť špekulácie na cenové rozdiely aj najmenším investorom. CFD sú mimoburzovým derivátom, ktorý umožňuje špekulovať na zmenu ceny menových párov, akcií či komodít, a to bez faktickej nutnosti nákupu alebo predaja.

Víťazka investičnej súťaže o Porsche Cayman zhodnotila prostriedky o 4 000 percent

Druhý ročník veľkej česko-slovenskej investičnej súťaže ovládli Slováci - čo sa týka účasti ako aj výsledkov. Aj napriek tomu, že počet mužov v súťaži výrazne prevýšil počet žien, dokázala najvyššie zhodnotenie dosiahnuť žena a dosiahla ho výhradne na najviac obchodovanom inštrumente v súťaži – na euro-dolári.

V investičnej súťaži opäť priniesol najvyššie zisky cukor

Máme za sebou tretí týždeň súťaže X-Trade Brokers Cup 2009, v ktorej bojujú investori o Porsche Cayman a súťaž tak dneškom vstupuje do svojho záverečného týždňa. Tretí týždeň opäť priniesol mimoriadnu volatilitu na komoditných trhoch a tak sú na čele najlepších obchodov týždňa opäť komodity.

Druhý týždeň súťaže o Porsche opäť najviac prial komoditným obchodníkom;

To, že komoditné trhy ponúkajú najlepšiu príležitosť k zhodnoteniu ukázal aj druhý týždeň investičnej súťaže X-Trade Brokers Cup 2009, v ktorej je hlavnou cenou Porsche Cayman. Mimoriadne sa opäť darilo obchodníkom s cukrom, ktorí majú na svojom konte dva najvýnosnejšie obchody týždňa.

Komoditní obchodníci obsadili čelné priečky počas prvého týždňa investičnej súťaže

Prvý súťažný týždeň investičnej súťaže X-Trade Brokers Cup priniesol mimoriadnu volatilitu na komoditných trhoch, čo využili aj súťažiaci k dosahovaniu vysokých ziskov. Prinášame vám prehľad prvého súťažného týždňa a mená výhercov týždňových cien.

Českí a slovenskí investori súťažia o Porsche Cayman

Skúsení investori aj úplní začiatočníci nevkladajú do hry ani korunu. Najlepší z nich však odíde na luxusnom Porsche Cayman. Po vlaňajšom úspechu štartuje druhý ročník súťaže X-Trade Brokers Cup.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Martina komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Dobry vecer zistili mi na magnetickej rezonacii cystu kkrizoch mam narok nainvalidny dochodok

 • Teodora Dobreva komentoval Bankám sa oplatia aj pôžičky s nulovým úrokom

  Som tak nadšený, práve som dostal pôžičku vo výške 66 000 eur na začatie nového podnikania od oprávneného veriteľa. Tu je e-mailová adresa veriteľa {suntrustfinancialhome@gmail.com}, sú 100% legitímne.

 • Marta komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Môjmu synovi tiez nsd 70 priznsli a ma 275 e.

 • Marta komentoval Plný invalidný dôchodok je 341 eur

  Tak to mate belmi milnu predstavu. Ludom z akutnou alebo vhronivko psychzou je totiz to zakázané pracovať lebo to ivh stav zhoršuje

 • Eliza Rivera komentoval 16 rád, ako nedoplatiť na nevýhodnú pôžičku

  Ahoj; Som Eliza Rivera, som úverový dôstojník a zastupujem službu finančného trhu. Potrebujete finančnú podporu z akýchkoľvek dôvodov? Ak je vaša odpoveď áno, neváhajte a kontaktujte svoju firmu ešte dnes, aby ste získali viac informácií o mojom úverovom programe; kontaktujte ...

Komodity: Ako obchodovať ropu

Vysoká likvidita a pomerne vysoká volatilita na ropných trhoch v poslednom období ponúkajú obchodníkom príležitosť slušne zarobiť na vývoji cien ropy. Prinášame prehľad možností investovania do ropy a faktorov ovplyvňujúcich jej ceny.

Investovanie pri raňajkách: Káva, čokoláda a cukor môžu priniesť zaujímavé zisky

Káva, kakao, cukor a pomarančová šťava patria do skupiny takzvaných soft komodít . Komodity v tejto skupine sú charakteristické tým, že sa neťažia, ale pestujú. Prinášame informácie o tom, akým spôsobom je možné tieto komodity obchodovať a pár tipov na to, čo je potrebné pri ich obchodovaní sledovať.

Investovanie do komodít: Zlato je nielen vzácne, ale aj výnosné

Jednou z mála investícií, ktorá sa vzhľadom na súčasnú situáciu na finančných a komoditných trhoch vyplatila bola investícia do zlata. Kým sa väčšina investičných nástrojov momentálne obchoduje na úrovniach spred niekoľkých rokov, zlato atakuje historické maximá. Naučte sa investovať do zlata, oplatí sa to.