Peter Apolen

Akcie pred voľbami padajú. Máme dôvod na obavy?

Investori majú strach z nadchádzajúcich volieb v USA. Akcie tento týždeň prudko klesajú. Predstavuje tento prepad začiatok nového trendu, alebo len príležitosť pred ďalším rastom trhov po voľbách?

Podiel domácností, ktoré avizujú problémy so splácaním úverov, sa zvyšuje

Podľa prieskumu NBS by po skončení odkladu splátok mohlo mať problémy so znovunaštartovaním splácania osem tisíc domácností. Dáta pritom ešte nezohľadňujú najnovšie pandemické opatrenia.

opatrenia

Analytik: Politici nepopulárne kroky odkladali. Prišli príliš neskoro

Budú slovenské domácnosti a firmy schopné prežiť druhú vlnu koronakrízy? Vláda prijala tvrdé opatrenia a schválila novú podporu. Analytik však tvrdí, že príliš neskoro.

druhý pilier

Druhý pilier by mali vylepšiť zásadné zmeny

Zmeny v druhom pilieri dostávajú reálnejšie kontúry. Po tom, čo svoje predstavy prostredníctvom plánu reforiem predstavilo ministerstvo práce, želanú podobu druhého piliera komunikuje aj Národná banka Slovenska.

Koronakríza ohlodala ceny nájmov. Bývať v prenájme je teraz výhodnejšie, ako kúpiť si byt na úver

Ceny prenájmov klesli v Bratislave až do desať percent. Môže za to korankríza. Zmení to vzťah výhodnosti bývania vo vlastnom a v prenájme? Pretaví sa pokles nájmov aj do nižšieho záujmu o investičné byty?

ceny nehnuteľností

Prečo ceny nehnuteľností rastú aj napriek pandémii?

Považujete rast cien nehnuteľností počas pandémie za rýdzo slovenské špecifikum? Omyl. Ceny rástli rýchlo aj v iných častiach sveta. Dôvody sú spoločné.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Slováci reagovali na krízu opatrnejšie ako Česi. Pripravili sa tak o výnosy

Hoci Slováci nepatria medzi iracionálnych investorov, nedávny prieskum priniesol zaujímavé zistenie. V porovnaní Čechmi reagovali Slováci na jarnú krízu prehnane opatrne. Pripravili sa tak o budúce výnosy.

Komodity tento rok padajú. Napriek tomu majú miesto v investičných portfóliách

Komodity rozhodne nepatria medzi víťazov tohtoročnej krízy. Na rozdiel od akcií, pohyb komoditného trhu zatiaľ tento rok smeroval len nadol. Ešte neprišlo oživenie, ktoré môžeme vidieť u akcií.

Šéfka ECB nenaplnila očakávania. Neintervenovala za slabšie euro

Európska centrálna banka na včerajšom zasadnutí sklamala investorov. Šéfka ECB Christine Lagardová nenaznačila žiadne ďalšie uvoľňovanie menovej politiky. Dostatočnú pozornosť nevenovala ani silnému euru, ani zápornej inflácii.

Už to prišlo? Začal sa pád akciových trhov?

Americké akcie majú za sebou ťažký deň. Technologický index Nasdaq sa prepadol o päť percent, index S&P spadol o 3,5 percenta a Dow Jones o 2,8 percenta. Rastú tak obavy z mnohými avizovaného pádu trhov.