Peter Apolen

Urobiť bankový prevod už je možné aj cez messenger, či whatsapp

Na Slovensku pribudla tento týždeň nová platobná metóda. Ide o zdieľanie linku, ktorý priamo v aplikácií adresáta vytvorí platobný príkaz, ktorý stačí potvrdiť a platba je realizovaná.

fondy

Majú podielové fondy dôvod na strach z ETF fondov?

ETF fondy sa tešia čoraz väčšej popularite. Sú preto reálnou hrozbou pre správcov portfólií tradičných podielových fondov?

hypotéky

Hypotekárny trh si v auguste vybral voľno. Napriek tomu v tomto roku rastie o 30 %

Hypotekárny trh sa v auguste spomalil. Banky poskytli úvery na bývanie v hodnote 727 mil. eur. Je to zatiaľ najmenej v tomto roku. Hypotéky si tak vybrali prázdninové voľno.

zmena zdravotnej poisťovne

Čo všetko treba zvážiť pri zmene zdravotnej poisťovne

Na zmenu zdravotnej poisťovne zostávajú ešte dva dni. Prihlášku je totiž treba podať do konca septembra.

Splnila si NBS svoju povinnosť v prípade Arca Capital?

Platobná neschopnosť Arca Capital vrhá zlé svetlo na celý investičný trh. Po kuponovej privatizácií, skrachovaných nebankovkách majú investori na duši ďalšiu jazvu. Tentokrát ide o korporátne dlhopisy.

akcie

Pokles trhov pokračuje. Je dôvod na paniku?

Akciové trhy majú za sebou ďalší nepríjemný deň. Index Dow Jones stratil viac ako 500 bodov, čo je pokles o 1,8 percenta a index S&P 500 sa oslabil o 1,2 percenta. V priebehu dňa boli straty ešte vyššie. Dow dočasne vymazal až 900 bodov a S&P 500 2,7 percenta. Ku koncu obchodovania našli však akcie aspoň čiastočnú podporu.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Michael.financial komentoval Bankám sa oplatia aj pôžičky s nulovým úrokom

  Prichádza cenovo dostupná a oprávnená pôžička, ktorá zmení váš život na veky vekov, som michael.financial certifikovaný poskytovateľ pôžičiek, ponúkam pôžičku pre individuálny a verejný sektor, ktorý potrebuje finančnú pomoc, s nízkou úrokovou sadzbou 2%. Zlý úver je ...

 • Peter komentoval Ako si chrániť auto proti odcudzeniu

  My chránime naše auto alarmom. Okrem toho si vždy kontrolujem či som auto naozaj zamkol. Používam k tomu vystreľovací kľúč, a zamykania ide tak ľahko, že koľkokrát ani neviem, či sa auto naozaj zamklo.

 • Tati komentoval Na trhu je prvý indexový fond bez akýchkoľvek poplatkov

  :) tak nejak :)

 • kx komentoval Môže človek s priemerným platom investovať ako milionár?

  to sa v PR clanku nedocitas, ale predpokladam ze pojde o kupovanie podielovych fondov ktore su namocene zo 100% v nehnutelnostiach

 • Roland komentoval Ako zdaňovať príjmy z korporátnych dlhopisov

  Ešte by stálo za pripomenutie, že z niektorých príjmov z dlhopisov sa platí aj odvod do zdravotnej poisťovne. Týka sa to kapitálových výnosov, bez ohľadu na to či bol dlhopis držaný do splatnosti alebo nie (s výnimkou predaja po roku držania dlhopisov na burze listovaných ...

Novostavba, či starší byt? Kupujúci musia často brať len to, čo je ponuke

Mnohým záujemcom o kúpu bytu v Bratislave sa nepodarí nájsť adekvátnu ponuku na trhu novostavieb. Musia preto siahnuť po staršom byte.

Refinancovanie hypoték sa od krízy ešte stále nerozbehlo

Hypotekárny trh sa postupne dostáva do normálu. Po aprílovom priškrtení pravidiel banky začínajú opäť vychádzať v ústrety žiadateľom o úver. V júli tak finančné inštitúcie poskytli zhruba rovnaký objem hypoték ako pred rokom.

Boháči sú ešte bohatší. Ich majetok minulý týždeň rekordne rástol

Hodnota majetku 500 najbohatších ľudí sveta sa minulý týždeň zvýšila o 209 miliárd dolárov. Je za tým prudký rast akciových trhov.

Okrem zošitov a peračníka je na začiatku školského roka dobré myslieť aj na finančnú budúcnosť dieťaťa

Sezóna výdavkov na výbavu pre školáka je v plnom prúde. Podľa odhadov môžu všetky platby na pomôcky, či krúžky na jedno dieťa dosiahnuť až 750 eur ročne. Odborníci však pripomínajú, že je treba myslieť aj na finančnú budúcnosť potomka.