Petr Zámečník

šéfredaktor odborného serveru Investujeme.cz

Čistka medzi broker poolmi v ČR. Prvá poisťovňa im vypovedá zmluvy

Fenoménom nedávnej doby boli broker pooly. Na českom trhu vznikali nové spoločnosti ponúkajúce „poolový servis“ pre finančných poradcov. Ich čas sa ale naplnil a bez dostatočnej kontroly čoskoro skončí. Prvá veľká poisťovňa s nimi nechce nič mať.

Americký trh je plný bublín!

Investori na americkom trhu musia byť v strehu. Americký trh je plný bublín.  „Nesmiete presviedčať sami seba, že neinvestujete v bubline,“ zdôraznil základné pravidlo pre investovanie v súčasnej situácii Richard Lewis, Head of Global Equities společnosti Fidelity Worldwide Investment.

Bankový účet SLSP vyšiel v porovnaní investujeme.cz ako najdrahší

Investujeme.cz realizovalo porovnanie nákladov za bankové účty v piatich krajinách. V Česku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku a na Slovensku boli vybrané najväčšie banky a v medzi nimi porovnané náklady na prevádzku bežného účtu. Ako najdrahší vyšiel účet v Slovenskej sporiteľni.

Petr Borkovec: Firmu s Radimom vnímame ako záväzok a nechceme ju predať

Spoločnosť Partners má veľké ambície. Ako sa jej darí v zahraničnej expanzii? A aké má plány s investičnou spoločnosťou? „Nie je to žiadny zázrak, je to veľká skúsenosť a stále veľká príležitosť,“ hodnotí expanziu do Poľska Petr Borkovec, ale nestráca nádej: „Uvidíme, napríklad aj Poľsko vystrelí.“

Petr Borkovec: Finančné poradenstvo sa bude musieť zmeniť

Finančné poradenstvo má veľmi zlé meno. Podľa Petra Borkovca, predsedu predstavenstva a partnera českej spoločnosti Partners, zlé meno poradenstvu robia predovšetkým poradcovia z riaditeľstva Martina Zoubka z OVB. A ako sa v Partners vysporiaduvajú so zlými poradcami?

investujeme.cz: Lukáš Štork neskončil. Klienty obírá dál

TV Nova zveřejnila reportáž, v níž Lukáš Štork pod novým jménem Lukáš Mikula dál provozuje finanční zprostředkování. Nezměnil ani své praktiky. Víme, pro koho pracuje.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Brooker pool Finportal v ČR končí

Broker pool Finportal sa sťahuje z Česka. Jeden z najväčších slovenských broker poolov sa rozhodol pre vlastnú likvidáciu. Poznáme dôvody.

Investujeme.cz: Partners zpřísňují kariéru. Poradci dostanou méně

Očekávané se stalo skutečností. Po zavedení „plateb za vzdělávání“ účinně nahrazujících konkurenční doložku Partners přistoupili k dalšímu kroku proti poradcům. V přísnější kariéře dostanou poradci méně peněz a postup bude těžší.

Investujeme.cz: Český Partners dostal za reklamu pokutu 200 tisíc Kč

„Ak nechcete v penzii revať od hladu, zavolajte nám, Partners, pripravte sa na svoj ​​dôchodok už dnes,“ veta, ktorá zaznieva v televíznej reklame v Česku, priviedla Partners na pranier tamojšej Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie. Spoločnosť i jej reklamná agentúra dostali pokuty po 200 tisíc.

Rekordná pokuta ČNB sprostredkovateľovi – 6 mil Kč

Česká národná banka udelila historicky najvyššiu pokutu fyzickej osobe. Šesť miliónov korún zaplatí za sprostredkovanie investičného životného poistenia Lukáš Štork uzavretého pri práci pre OVB Allfinanz. Túto spoločnosť vlani opustil a teraz pôsobí v Broker Consulting.