Redakcia

Rakovina zásadne zvýši nároky na rodinný rozpočet

Za posledných 30 rokov vzrástol výskyt rakoviny na Slovensku až trojnásobne. Znamená to, že ročne lekári odhalia u ľudí až 32-tisíc nových prípadov tejto najzákernejšej choroby. Aby ju človek úspešne zvládol, potrebuje podľa odborníkov nielen rýchlu liečbu, ale takisto čo najmenej stresu. Práve problém s výpadkom príjmu počas dlhšieho liečenia a starosť o rodinu ľuďom s rakovinou komplikuje liečenie.

Ktorá banka prepisuje svoje cenníky najmenej často

Odvetvie bankovníctva je nevyhnutne spojené s pocitom istoty. Tá je často dôležitým kritériom pri výbere primárnej banky klienta. No nie je to len finančná istota. Dôležitá je aj dôveryhodnosť sľubov banky, teda nemennosť jej cien a zmluvných podmienok, či už pri vkladových, alebo úverových produktoch. Analytici portálu Finančná Hitparáda hodnotili banky podľa stability ich sadzobníka poplatkov a férový prístup ku klientovi pri zmenách produktov.

podielový fond

Vyberáte si podielový fond? Podľa čoho sa rozhodnúť?

Myslíte, že je investovanie do podielových fondov komplikované a vhodné iba pre bohatých? Omyl. Ide len o mýtus, ktorý už dávno neplatí. Ak v investovaní chcete byť úspešní, musíte sa zorientovať v tom, čo je naozaj dôležité. Prinášame preto prehľad kritérií, ktoré je pri výbere podielového fondu potrebné zvážiť.

poistenie

Poistný trh na Slovensku zaostáva za regiónom strednej a východnej Európy

Objem poistného v neživotnom poistení stúpol minulý rok na Slovensku o 5,9 percenta, čo je pod úrovňou priemeru Východnej Európy. Rast životného poistenia bol ešte slabší – 4,3 percenta, no po troch klesajúcich rokoch bol aspoň nejaký.

životné poistenie

Slováci umierajú predčasne viac ako priemer Európy

Slovensko sa dlhodobo vyznačuje vyššou úmrtnosťou v produktívnom veku v porovnaní s inými krajinami EÚ, a to najmä u mužov. Takmer tretina Slovákov zomrie predčasne a takmer tretina Slovákov sa nedokáže o seba samostatne postarať.

investície

Konzervatívne investície môžu investorov dlhodobo pripraviť o tisíce eur

Čo napadne bežnému Slovákovi pri slove riziko? Väčšina z nich v tom má jasno – riziko sa rovná nebezpečenstvu straty. Aj preto ukladajú svoje peniaze najmä v bankách. Dnes v nich majú uložených takmer 35,5 mld. EUR, z toho na termínovaných účtoch približne 11 mld. EUR a zvyšok na bežných a sporiacich účtoch.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Nové pravidlá pri hypotékach postihnú najviac Bratislavčanov

Nové pravidlá posudzovania žiadateľov o hypotéky z dielne NBS sa dotknú najmä obyvateľov hlavného mesta. Z priemerného platu si budú môcť po novom kúpiť na úver maximálne jednoizbový byt v novostavbe, prípadne dvojizbový v staršom paneláku. Regiónov s nižšími cenami nehnuteľností sa nové úverové limity dotknú menej.

Každý investor by mal pri investičných rozhodnutiach myslieť na zadné kolieska

I keď počas investovania nie je možné úplne eliminovať riziká, existujú metódy, ktorú umožňujú jeho zníženie. Jednou z nich je práve diverzifikácia portfólia.

Deň narcisov: Úmrtnosť na rakovinu je u nás druhá najvyššia v Európe

Slovensko patrí medzi krajiny s najvyššou úmrtnosťou na rakovinu. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie zomiera u nás ročne na toto ochorenie 259 ľudí na 100-tisíc obyvateľov, čo je druhý najhorší výsledok v Európe. Horšie je na tom len Maďarsko.

Mladým bude na získanie hypotéky od 1. júla chýbať vlastný kapitál

Mladí do 35 rokov majú o vyše polovicu menšie úspory, než starší ľudia. Najhoršie sú na tom najmladší do 25 rokov. Ukázala to analýza Poštovej banky, ktorá skúmala všetkých klientov s aspoň jedným sporiacim produktom – či už to bol sporiaci účet, termínovaný vklad alebo vkladná knižka.