Redakcia

Z redakčnej pošty: DAS naháňa strach…

V redakčnej pošte sa objavil mail so zaujímavou skúsenosťou nášho čitateľa s finančnou inštitúciou. A hoci z titulku to tak nevyzerá, ide o príbeh s mierne úsmevnou pointou. Nechal som si opraviť auto a požiadal som svoju poisťovňu o vystavenie krycieho listu, píše Andrej.  Moja poisťovňa, ktorá o sebe v reklamnej kampani tvrdí, že sa pred klientmi neskrýva, ma požiadala o zaslanie kópií kúpnej zmluvy a preberacieho protokolu. Keďže som dokumenty ...

Z redakčnej pošty: A teraz môžete bankomať bezpečne vypnúť

O netradičnom zážitku s bankomatom nám do redakcie napísal čitateľ Juraj Nováček. Chcel si vybrať hotovosť v bankomate v Devínskej Novej Vsi, prekvapil ho však netradičný obsah obrazovky. Namiesto tradičného privítania, svietil na displeji oznam, ktorý sa bežne zobrazuje skôr na osobných počítačoch: Teraz môžete systém bez obáv vypnúť.

Fincentrum Investíciou roka 2011 sa stal Pioneer Funds – Global Aggregate Bond

Kým v roku 2010 dosiahli najvyššie výnosy fondy investujúce do luxusných spotrebiteľských značiek, vlani zarábali Slovákom najviac dlhopisové podielové fondy. Výkonnosť v kolektívnom investovaní výrazne ovplyvnilo ekonomické prostredie, keď minulý rok bol z hľadiska zhodnocovania peňazí skromnejší ako ten predchádzajúci. Investícia roka 2010 priniesla zhodnotenie až cez 50%, Investícia roka 2011 necelých 10%.

Nájdite vtipný recept na krízu a vyhrajte množstvo "nenahraditeľných peňazí"

Zdá sa, že jediný, aspoň ako tak účinný, recept na finančnú neistotu, je dobrá nálada. Na Investujeme.sk sme sa rozhodli ignorovať napätie na kapitálových trhoch a uvoľniť napätú atmosféru. Vyhlasujeme súťaž o najlepší vtip týkajúci sa eura, búrz a sveta financií. Cena víťaza určite poteší.

Vyhrajte knihu Františka Palka "Európsky menový a fiškálny vývoj v kontexte Slovenska"

Bývalý štátny tajomník ministerstva financií a súčasný riaditeľ Inštitútu hospodárskej politiky František Palko si za tému svojej knižnej prvotiny vybral mimoriadne aktuálnu tému. Veď o budúcnosti eurozóny sa nehovorí len na odborných fórach, ale aj v krčmách pri pive. F. Palko ponúka do tejto diskusie zainteresovaný pohľad insidera.

Vyhrajte dva vstupy na konferenciu "Význam štátnej podpory v oblasti bývania"

Investujeme.sk prináša svojim čitateľom možnosť získať dva vstupy na odbornú konferenciu za účasti predstaviteľov ministerstva financií a bankového sektora. Súťaž, je o to zaujímavejšia, že vstupenky na konferenciu nie sú voľne predajné.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Prihláste sa na seminár pre finančných poradcov "Život ako riziko" a využite 20% zľavu

Investujeme.sk ponúka svojim čitateľom zľavu na atraktívny seminár Dušana Šídla "Život ako riziko" určený pre finančných poradcov. Seminárovým bonusom bude prednáška Filipa Glasu "Investovanie do akcií". Pre všetkých čitateľov platí zľava 20% a vyžrebovaní čítatelia získajú zľavu až 100% a ďalšie zaujímavé ceny.

Súťaž o lístky na B. Tracyho: Poznáme víťazov prvého kola, pokračujeme druhým kolom

Medzi čitateľmi Investujeme.sk je obrovský záujem o lístky na seminár „Umenie výnimočného vodcu“, čo sa prejavilo aj vysokou účasťou v súťaži. Po prvom kole už poznáme mená dvojice šťastlivcov. Kto nevyhral, nech nezúfa, od pondelka pokračujeme druhým kolom, v hre sú ďalšie dva lístky.

Vitajte na slovenskej „Vôl Street“

Dnes už legendárny film Wall Street ponúka zaujímavý pohľad na burzové dianie. Keby sa podobná snímka natáčala na Slovensku, vzhľadom k úrovni finančného trhu by išlo skôr o paródiu. A prípadní scenáristi by sa mohli inšpirovať napríklad výrokmi a situáciami, ktorých pôvodcami boli skutoční slovenskí finančníci.

Saxo Bank publikovalo svoje "šokujúce predpovede": zlato možno poklesne na 870 a v USA zbankrotuje sociálne zabezpečenie

"Desať šokujúcich predpovedí" Saxo Bank je tradične zaujímavé čítanie. Nie, že by sa mali "nostradamovské" vízie naozaj naplniť. Saxo Bank to ani netvrdí, nastoľovaním čiernych scenárov chce docieliť, aby boli investori opatrnejší. Prezentované predpovede ponúkame v plnom znení.