Redakcia

Z redakčnej pošty: Vyššie dane? Hľadám riešenie…

Som živnostník a tak, podobne ako väčšina mojich kolegov, aj ja sedím posledné týždne s kalkulačkou v ruke a hľadám spôsoby, ako si kompenzovať to, čo mi vláda istoty vezme, napísal nám do redakcie čitateľ Juraj Kováčik. Ako ďalej píše: Aj keď na rozdiel od štátneho rozpočtu nehospodárim s 3% ani žiadnym deficitom, priznám sa, že mi peniaze, ktoré zaplatím navyše na daniach a odvodoch, budú chýbať. Čo s tým?

Prieskum GfK: Čo očakávajú od ekonomiky Európania a Američania

Aj napriek vývoju ekonomiky zostávajú Američania optimistickí. Pozitívne očakávania cítiť aj z Nemcov vďaka stabilnému pracovnému trhu. Vyplýva to z prieskumu GfK Consumer Climate MAXX založenom na rozhovoroch so spotrebiteľmi. Štúdia poskytuje prehľad vývoja ekonomických očakávaní a očakávaní z hľadiska osobných príjmov ako aj ochoty nakupovať medzi spotrebiteľmi v európskych krajinách a od marca 2011 skúma GfK aj nálady obyvateľov USA.

Zmeny v dohodách prinesú množstvo byrokracie

Personalisti a mzdári budú mať po novom roku oveľa viac práce. Rozsiahle zmeny týkajúce sa prác na dohodu prinesú po novom roku okrem vyšších odvodov pre zamestnanca a zamestnávateľa aj množstvo dodatočnej administratívy. Aké úkony teda bude musieť od januára 2013 vykonávať každý zamestnávateľ? 

Služby bánk nevyužíva 12% Slovákov

Za posledných päť rokov narástol na Slovensku počet klientov bánk o vyše pol milióna. Kým v roku 2007 malo klientský vzťah s bankou 81% populácie, v súčasnosti je to už 88%. Vyplýva to z analýzy spoločnosti GfK. Za zvýšením penetrácie je demografický vývoj, rástol totiž aj počet obyvateľov v produktívnom veku.

Zmeny v DPH: Zabránia nové opatrenia podvodom?

Novela zákona o DPH, ktorú v júli schválil parlament, obsahuje opatrenia týkajúce sa boja proti daňovým podvodom – tie vstúpia do účinnosti 1. októbra a nové fakturačné pravidlá s účinnosťou od 1. januára budúceho roka. Sú však nové pravidlá dostatočne účinné? Poradenská spoločnosť Accace zisťovala názory finančných manažérov slovenských aj medzinárodných spoločností.

PARTNERS GROUP SK: Pokračujeme v dynamickom raste

V prvom polroku zaznamenala spoločnosť PARTNERS GROUP SK celkový medziročný produkčný rast o 22,8%. Druhá najväčšia sprostredkovateľská spoločnosť sa hrdí, že v čase, keď povinné odborné skúšky finančných sprostredkovateľov preriedili stavy vo viacerých spoločnostiach, narástol počet spolupracovníkov o 22,1%. Viac ako 45% provízií pri životnom poistení vyplácajú Partneri priebežne. 

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Staňte sa spoluautormi Investujeme.sk

V redakcii Investujeme.sk nás teší rastúci záujem zo strany čitateľov. V snahe ponúkať ešte viac užitočného obsahu sme sa rozhodli rozšíriť rady externých autorov. Príležitosť písať pre Investujeme.sk sa otvára pre schopných obchodníkov s cennými papiermi, analytikov, ekonomických pedagógov, finančných poradcov a sprostredkovateľov a aj šikovných študentov.  

Z redakčnej pošty: Kedy vám banka polezie do…

Predstavte si dvoch klientov: Jeden má na svojom účte 150 tisíc eur, druhý si čerpá hypotéku v rovnakej výške. Tomu prvému polezie do najintímnejšieho otvoru vyškolený privátny bankár, o toho druhého nezakopne ani pes a ak niečo potrebuje, nech si vystojí radu na pobočke. Paradoxne však obidvaja prinášajú banke minimálne rovnaké zisky, napísal nám do redakcie Rastislav Šimík.

Z redakčnej pošty: Univerzálny poradca je ako zubár operujúci bajpas

Zaujala ma reklamná kampaň českej sprostredkovateľskej spoločnosti. Príjemným a vtipným spôsobom rieši problematiku finančnej negramotnosti Čechov aj Slovákov, napísal nám do redakcie Juraj Bakovič. Ako dodal, reklama zároveň, aj keď nechcene, veľmi trefne popisuje najväčší nedostatok finančného poradenstva u nás.

Z redakčnej pošty: DAS naháňa strach…

V redakčnej pošte sa objavil mail so zaujímavou skúsenosťou nášho čitateľa s finančnou inštitúciou. A hoci z titulku to tak nevyzerá, ide o príbeh s mierne úsmevnou pointou. Nechal som si opraviť auto a požiadal som svoju poisťovňu o vystavenie krycieho listu, píše Andrej.  Moja poisťovňa, ktorá o sebe v reklamnej kampani tvrdí, že sa pred klientmi neskrýva, ma požiadala o zaslanie kópií kúpnej zmluvy a preberacieho protokolu. Keďže som dokumenty ...