Redakcia

Nájdite vtipný recept na krízu a vyhrajte množstvo "nenahraditeľných peňazí"

Zdá sa, že jediný, aspoň ako tak účinný, recept na finančnú neistotu, je dobrá nálada. Na Investujeme.sk sme sa rozhodli ignorovať napätie na kapitálových trhoch a uvoľniť napätú atmosféru. Vyhlasujeme súťaž o najlepší vtip týkajúci sa eura, búrz a sveta financií. Cena víťaza určite poteší.

Vyhrajte knihu Františka Palka "Európsky menový a fiškálny vývoj v kontexte Slovenska"

Bývalý štátny tajomník ministerstva financií a súčasný riaditeľ Inštitútu hospodárskej politiky František Palko si za tému svojej knižnej prvotiny vybral mimoriadne aktuálnu tému. Veď o budúcnosti eurozóny sa nehovorí len na odborných fórach, ale aj v krčmách pri pive. F. Palko ponúka do tejto diskusie zainteresovaný pohľad insidera.

Vyhrajte dva vstupy na konferenciu "Význam štátnej podpory v oblasti bývania"

Investujeme.sk prináša svojim čitateľom možnosť získať dva vstupy na odbornú konferenciu za účasti predstaviteľov ministerstva financií a bankového sektora. Súťaž, je o to zaujímavejšia, že vstupenky na konferenciu nie sú voľne predajné.

Prihláste sa na seminár pre finančných poradcov "Život ako riziko" a využite 20% zľavu

Investujeme.sk ponúka svojim čitateľom zľavu na atraktívny seminár Dušana Šídla "Život ako riziko" určený pre finančných poradcov. Seminárovým bonusom bude prednáška Filipa Glasu "Investovanie do akcií". Pre všetkých čitateľov platí zľava 20% a vyžrebovaní čítatelia získajú zľavu až 100% a ďalšie zaujímavé ceny.

Súťaž o lístky na B. Tracyho: Poznáme víťazov prvého kola, pokračujeme druhým kolom

Medzi čitateľmi Investujeme.sk je obrovský záujem o lístky na seminár „Umenie výnimočného vodcu“, čo sa prejavilo aj vysokou účasťou v súťaži. Po prvom kole už poznáme mená dvojice šťastlivcov. Kto nevyhral, nech nezúfa, od pondelka pokračujeme druhým kolom, v hre sú ďalšie dva lístky.

Vitajte na slovenskej „Vôl Street“

Dnes už legendárny film Wall Street ponúka zaujímavý pohľad na burzové dianie. Keby sa podobná snímka natáčala na Slovensku, vzhľadom k úrovni finančného trhu by išlo skôr o paródiu. A prípadní scenáristi by sa mohli inšpirovať napríklad výrokmi a situáciami, ktorých pôvodcami boli skutoční slovenskí finančníci.

Kam investovať?Najnovšie komentáre

Saxo Bank publikovalo svoje "šokujúce predpovede": zlato možno poklesne na 870 a v USA zbankrotuje sociálne zabezpečenie

"Desať šokujúcich predpovedí" Saxo Bank je tradične zaujímavé čítanie. Nie, že by sa mali "nostradamovské" vízie naozaj naplniť. Saxo Bank to ani netvrdí, nastoľovaním čiernych scenárov chce docieliť, aby boli investori opatrnejší. Prezentované predpovede ponúkame v plnom znení.

Zaregistrujte sa a nové články vám Investujeme.sk pošle e-mailom!

Odborný portál Investujeme.sk bude bližšie k svojim čitateľom. Od pondelka 7. decembra budú všetci registrovaní užívatelia dostávať e-mailom anotácie na publikované texty. Aj v prípade časovej zaneprázdnenosti im tak neujde žiada dôležitá informácia.

Aký bude svet financií v roku 2009?

Rok 2008 sa niesol v očakávaní eura, poznačila ho finančná kríza, DSS a štát sa sporil o peniaze sporiteľov, na stole je návrh zákona o finančnom poradenstve a finančnom sprostredkovaní. Už teraz môžeme predpovedať, že rok 2009 nebude menej dôležitý ako ten predchádzajúci. Prinášame prehľad očakávaných udalostí.

Úspešný nový rok

Rok 2009 bude podľa čínskeho horoskopu v znamení byvola, podľa investorov zas v znamení medveďa. Kríza ešte rozhodne nie je za nami a pesimistov na trhu je veľa.