Pondelok 25. marca. Meniny má Marián

Bitcoin spadol v reakcii na obavy zo zatvorenia búrz v Južnej Kórei

29.12.2017 | 11:59 0 Komentárov

Južná Kórea je jednou zo základní bitcoinu, ako aj ďalších digitálnych mien. To vzbudzuje u tamojších predstaviteľov obavy zo zraniteľnosti ekonomiky zo strany kryptomien. Podľa odhadov v Južnej Kórei prebieha až jedna pätina svetového obchodu s bitcoinom.

Tento týždeň sa preto nechali lídri krajiny počuť, že zvažujú zatvorenie niektorých búrz na jej území, ako aj zrušenie anonymity obchodovania s kryptomenami.

Bitcoin v reakcii na túto správu oslabil. Vo štvrtok sa obchodoval na úrovni zhruba 14 tisíc dolárov, čo bolo o 28 percent menej, ako pred týždňom.

Dôvodom vyhlásení predstaviteľov Južnej Kórei je obava zo špekulatívnych obchodov a zraniteľnosti krajiny. Vláda vyhlásila: „Špekulácie s kryptomenami sú iracionálne prehnané. Vláda túto nenormálnu situáciu nemôže ďalej nechať bez povšimnutia“.

Varovania vydala aj centrálna banka v Singapure. Všetci, čo investujú do digitálnych mien by si mali byť podľa nej vedomí, že o svoje peniaze môžu kedykoľvek prísť. Bitcoin vykázal v tomto roku zhodnotenie až o 1300 percent.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *