Sobota 30. mája. Meniny má Ferdinand

Finančných poradcov možno nahradia rodinní

Vyzerá to, že finančných poradcov na trhu ubudne. Môže za to návrh zákona, ktorý za finančného poradcu vymedzí len človeka, ktorý je nezávislý a platený z peňazí klienta – nie cez provízie. A Slováci nie sú naučení platiť za niečo, čo môžu mať zadarmo od finančných sprostredkovateľov. Čosi sa však dá urobiť.

Otázkou je, či sa dnešné finančno-poradenské spoločnosti naozaj vzdajú marketingovo dobre znejúceho označenia „poradca“. Slovíčka „poradíme vám“ otvoria predsa len viac dverí ako „sprostredkujeme vám, predávame vám“.

Už teraz si viem predstaviť, že si povedzme firma Sprostredkovateľ s.r.o. pridá claim – poradca vašich peňazí. A to plne v súlade s návrhom zákona (nejde predsa o označenie finančný poradca) i marketingovými potrebami (poskytujeme poradenstvo).

Bežný zákazník (ktorý si zákon nikdy neprečíta) tak môže ostať opäť zmätený a bude sa musieť rozhodnúť na základe iných kritérií ako toho, či má – či nemá firma označenie poradca. A bude presne tam, kde je dnes, keď zákon ešte nebol prijatý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *