Nedeľa 07. júna. Meniny má Róbert

Je to zaslúžený úspech?

Martin Vrabec 24.11.2014 | 16:55 0 Komentárov

Niekedy ma prekvapí, ako sa dokážu mať niektorí ľudia dobre. Nie že by som im neprial. Nepatrím k závistlivým ľuďom, ale keď ma predbehne na drahom offroade 25 ročný nakrátko ostrihaný chlapec, pýtam sa sám seba, v čom je tento človek úspešný.

Uznávam, že každému patrí podľa jeho schopností a aj jeho snahy. Odmena má byť motivačná, preto tomu, kto má danosti a tvrdo na sebe pracuje patrí viac, ako tomu, čo nedokáže vyjsť za okraj zaužívanej rutiny.

No pri týchto chlapcoch mi ani pri dlhom skúmaní nenapadá nič výnimočné. Majú kreatívne nápady, že dokážu vymyslieť niečo, čo iným nepadane? Sú organizačné typy, ktoré dokážu pritiahnuť pozornosť ostatných a motivovať ich k väčším výkonom? Sú cieľavedomí a vytrvalí, takže dokážu ísť cez prekážky a dosahovať ciele, ktoré si predsavzali? Priznám sa, že otázky ohľadom ich vzdelania a výchovy si nekladiem. Dovolím si riadiť sa predsudkami.

Často ma ale zaujímalo v čom tkvie ich úspech. Až donedávna. Bývalá spolužiačka, ktorá sa dnes relatívne úspešne venuje daňovému poradenstvu, mi len tak medzi rečou povedala: Neveril by si koľko firiem, žilo ešte nedávno z nadmerných odpočtov DPH. V tom mi napadlo, možno v tom bude úspech týchto ľudí. Všetky indície by tak do seba zapadali. Na takéto „obchody“ by im všetky ich prednosti a znalosti postačovali.

Zostáva len skúška správnosti. Ak tu máme elektronický výkaz a ministerstvo financií sa chváli, koľkým daňovým únikom a podvodom dokázalo zamedziť, onedlho by týmto ľuďom mal vyschnúť prameň. Uvidíme teda, čo ministerstvu vyjde, keď zráta a podčiarkne tohtoročné čísla, a porovná ich s predchádzajúcim rokom.

A samozrejme budem sledovať, či týmto naoko úspešným ľuďom, vyjde ešte i na budúci rok na kúpu najnovšieho modelu obľúbenej značky auta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *