Utorok 04. augusta. Meniny má Dominik, Dominika

O prechode

publikum 31.12.2008 | 12:53 0 Komentárov

Hneď v úvode sa musím priznať, že neznášam tie rôzne vyumelkované vianočné a novoročné vinše. Ak už musím niekomu vinšovať, tak napíšem až po Vianociach, aj to len stroho, že v nastávajúcom roku želám všetko najlepšie, veľa šťastia, zdravia, lásky, rodinnej pohody atď. Neviem čo ma to napadlo, ale v týchto dňoch som k tomu ani sám neviem prečo pridal slová „aj hladký prechod na euro“.

Najprv ma aj zamrzelo, že či sa dotyční neurazia, reku, či si nepomyslia, že ich považujem za hlúpych a neschopných. Ale medzitým sa mi dostal do rúk materiál z výsledkov reprezentatívneho prieskumu agentúry pre výskum trhu a verejnej mienky KMG international, podľa ktorých 38 percent obyvateľov Slovenska má z eura obavy a strach. Ja to poviem aj inak, teda tak, ako som to napísal v jednom z analytických materiálov na našom serveri Investujeme.sk, a to, že pokiaľ ide o euro a eurofóbiu, nuž, najväčšie komplikácie si vytvárame sami vo svojej hlave.

Slovenskí psychiatri o tom vedia svoje. Prechod na euro naozaj nie je bezproblémový proces.

Vrátim sa však k pôvodnej téme svojej poznámky nazvanej O prechode. Krátko po tom, čo som rozposlal svojim priateľom a známym jednoduchý vinš s prianím hladkého prechodu na euro, zrazu som aj ja dostal niekoľko vinšov s tým istým textom. Tak som sa na to bližšie pozrel a – vec sa má tak, že moji priatelia a známi majú tiež svojich priateľov a známych, možno i ja patrím medzi nich a tak sa mi inými cestami vrátil späť môj vinš.

V priebehu niekoľkých dní doslova zľudovel.

Už ani neľutujem, že som k štandardnému a suchopárnemu novoročnému vinšu dopísal, že želám aj „hladký prechod na euro“.

Urobil som to asi preto, že to nie je hladký a bezproblémový proces.

Aj preto, milý čitateľ, ti prajem všetko dobré a predovšetkým hladký prechod na euro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *