Nedeľa 05. júla. Meniny má Cyril a Metod

Štát zasiahol dobre, ale neskoro!

Ak niekto vystrieľa vás a celú vašu rodinu, nebojte sa, polícia páchateľa zneškodní… Keby to nebolo smutné, je to komické.
Teatrálna módna prehliadka policajných ťažkoodencov, ktorí sa na mieste tragédie v Devínskej Novej Vsi producírovali aj neskoro popoludní, bola skôr pre efekt ako pre bezpečnosť miestnych obyvateľov. Dokonca iba prispievala k panike. Polícia totiž prehovorila až po 15-tej hodine a dovtedy nebolo jasné, či páchateľ ešte stále nebehá po sídlisku. A tak si médiá po vlastnej linke získali informáciu, že vrahom je bývalý vojak, čo sa ukázalo ako mylná informácia. Nešlo totiž o skutočného vojaka, ale záložníka (absolventa povinnej vojenskej služby), ktorý bol členom klubu vojakov v zálohe.

Pozrime sa na masaker z makropohľadu. Tragédia v Devínskej Novej Vsi a avizované zvyšovanie daní spolu súvisia viac, ako by sa mohlo zdať. Platením daní si od štátu kupujeme okrem iného základnú bezpečnosť. A tú štát veľmi nezvláda. Problémom je napríklad neschopnosť rozbiť čierny trh zo zbraňami. Nebezpečný samopal sa totiž dá zohnať ľahšie, ako by sa zdalo na prvý pohľad.
Zhrnuté a podčiarknuté: Ako daňový poplatník mám pomerne jednoduchú požiadavku: Chcem, aby po uliciach nepobehovali psychopati so samopalmi. Bez ohľadu na to, či ich majú v legálnej alebo nelegálnej držbe. Nespochybňujem, že polícia bola namieste včas. Ale rovnako sa nedá spochybniť, že v oblasti prevencie žalostne zlyhala!

Blog bol aktualizovaný 31. augusta po 18-tej hodine. V predchádzajúcom zmením som vychádzal z mediálnej špekulácie, že útočník bol bývalým príslušníkom armády. Za nepravdivú informáciu sa ospravedlňujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *