Sobota 15. augusta. Meniny má Marcela

Ako mať bankový účet zadarmo

Banky Peter Apolen 25.05.2017 | 00:00 1 Komentár

Banky svojimi poplatkami skúšajú, čo si môžu voči klientom dovoliť. Vychádzajú z toho, že dopyt Slovákov po bežných účtoch je neelastický, čiže zvýšenie, či zníženie poplatkov nevyvolávajú migráciu klientov v takej miere, v akej došlo k pohybu cien. Ak je odozva klientov minimálna, banky nemajú dôvod poplatky znižovať. No ak sa ľudia aktivizujú, finančné ústavy sa začnú pretekať vo vytváraní lepších podmienok. Prinášame preto prehľad bankových účtov, ktoré možno mať za istých podmienok zadarmo.

Pri bankových poplatkoch sa málokedy hovorí o znižovaní. Banky väčšinou menia ceny smerom nahor. Vyvoláva to preto istú rezignáciu a zmierenie s tým, že treba platiť viac. No nie je tomu tak. Na trhu existujú produkty, ktoré sa dajú za istých podmienok využívať bezplatne. 

Ak klient banku zmení smerom k lacnejšej ponuke, zmení sa aj pohľad bánk na klientov. Reakciou môžu byť preteky o ich priazeň, podobne ako to už niekoľko rokov vidíme pri hypotékach, a teraz pri spotrebných úveroch. 

Ako čítať cenník za bankové služby? Cenníkový poplatok za vedenie osobného účtu je jedna vec. Reálna cena po uplatnení zliav a bonusov, však druhá. Portál Finančná Hitparáda preto pripravil pár príkladov bankových účtov, pri ktorých môžu klienti využívať služby zadarmo. 

Ak máte príjem do 400 € mesačne, žiadajte o legislatívny účet v akejkoľvek banke. Je zadarmo.

Ak nechcete základný bankový produkt, otvorte si účet vo Fio banke. Je zadarmo.

Ak máte príjem nad 400 €, otvorte si účet v UniCredit Bank. Je zadarmo.

Ak zaplatíte mesačne kartou viac ako 70 €, otvorte si účet v mBank. Je zadarmo.

Ak často platíte v obchodoch a máte príjem nad 400 €, otvorte si účet v Sberbank. Je zadarmo.

Ak aktívne využívate účet a chcete popri tom aj sporiť, otvorte si účet v Slovenskej sporiteľni. Je zadarmo.

Ak máte príjem nad 500 € a využívate aktívne produkty banky, otvorte si účet vo VÚB. Je zadarmo.  

Ak využívate inovácie banky a ste manželia alebo máte vklady a úvery viac ako 20 000 €, otvorte si účet v Tatra banke. Je zadarmo.

Ak využívate svoj účet aktívne a na vkladových produktoch máte viac ako 10 000 €, otvorte si účet v OTP banke. Je zadarmo.

Ak využívate účet aktívne a máte vklady a úvery vo výške viac ako 20 000 € otvorte si účet v ČSOB. Je zadarmo.

Ak platíte veľa a často kartou v obchodoch alebo máte na účte úspory vo výške aspoň 10 000 eur otvorte si účet v Prima banke. Je zadarmo.

Vidno teda, že na trhu je dostatok ponúk pri ktorých sa dá mesačne ušetriť pár eur na poplatkoch. Stačí len trochu záujmu o finančné veci. Prvým predpokladom je uvedomiť si, ako bankový účet využívate a čo od neho očakávate. „Pre každého sa nájde účet zadarmo. Ak to práve nie je možné vo vašej banke, sú tu aj iné. Jedinou podmienkou je ochota zmeniť banku,“ hovorí Pavel Škriniar, analytik portálu Finančná Hitparáda. V istej nevýhode však sú hypotekárni dlžníci, ktorí sa zaviazali mať aktívny účet v banke, od ktorej majú hypotéku. Aj pre nich však existujú riešenia.

Jedna odpoveď na “Ako mať bankový účet zadarmo”

  1. Ružena píše:

    Ak máte príjem nad 500 € a využívate aktívne produkty banky…..čo sú to tie aktívne produkty?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial