Utorok 22. január. Meniny má Zora

Česká ČSOB ide prepúšťať manažérov

Banky Peter Apolen 19.11.2014 | 17:17 0 Komentárov

Československá obchodná banka pripravuje prepúšťanie personálu na manažérskych pozíciách. Ide o reorganizáciu a zefektívnenie činností v rámci skupiny s cieľom znížiť náklady a udržať zisk. Informáciu priniesol český denník E15 vo svojej internetovej verzii.

Skupina ČSOB v ČR začala zlučovať niektoré riadiace pozície a niektoré obslužné útvary. Marketing a obchod tak už pre firmy patriace na koncernu KBC zabezpečuje skupina centralizovane. Tak isto budú odstránené pozície, ktoré sa v náplni činnosti dupľujú.

Na českom trhu pôsobia tri dcérske spoločnosti skupiny: ČSOB, Era a Poštovní spořitelna. Podľa E15 z nich odchádzajú i niekoľký vysoký manažéri pod priamou pôsobnosťou predstavenstva. „V priebehu celého tohto roku sa výrazne zefektívňuje chod banky a s tím je spojené i odstraňovanie duplicít,“ vysvetlil riaditeľ externej komunikácie ČSOB v ČR Hany Farghali.

Banka tak zlúčila dobre platené manažérske pozície, ktoré išli spojiť. „Niekoľko málo desiatok zamestnancov odišlo, ale zároveň sa nabrali noví ľudia na pozície špecialistov,“ hovorí Farghali. Bankové produkty jednotlivých spoločností sa ale podľa neho zlučovať nebudú.

Cieľom prepúšťania je udržať si zisky skupiny. S rastúcou konkurenciou na českom bankovom trhu nie je totiž ľahké nájsť nové zdroje

Slovenskej ČSOB by sa ale prepúšťanie týkať nemalo. Podľa slov hovorkyne Zuzany Eliášovej je banky stabilnou spoločnosťou „s pevnou zamestnaneckou základňou“. Takže zmeny v tejto oblasti neplánuje. „ČSOB SR a ČSOB ČR sú dve samostatné inštitúcie, preto spomínané zmeny nemajú na našu spoločnosť vplyv,“ konštatuje hovorkyňa. Dodáva, že zdieľanie výkonu niektorých činností naprieč celou finančnou skupinou, už dnes prebieha.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *