Piatok 17. augusta. Meniny má Milica

Českí a slovenskí investori súťažia o Porsche Cayman

Súťaž Kamil Boros 14.09.2009 | 00:00 0 Komentárov

Skúsení investori aj úplní začiatočníci nevkladajú do hry ani korunu. Najlepší z nich však odíde na luxusnom Porsche Cayman. Po vlaňajšom úspechu štartuje druhý ročník súťaže X-Trade Brokers Cup.

Súťaž pre každého

Súťaže sa môže zúčastniť každý občan slovenskej a českej republiky, ktorý dovŕšil vek 18 rokov a má chuť skúsiť investovanie fiktívnych prostriedkov na finančných trhoch. Každý súťažiaci dostane úvodný kapitál 10 000 EUR, ktorý sa počas štyroch súťažných týždňov bude snažiť čo najviac zhodnotiť na reálnych trhoch. Nakoľko sa jedná o virtuálne prostriedky, obchodníci nemusia do súťaže vkladať vlastné peniaze, nevznikajú im žiadne záväzky, na druhej strane ale aj zisk ktorý dosiahnu, je virtuálny.

Na obchodovanie budú mať súťažiaci k dispozícii širokú škálu inštrumentov od menových párov, cez komodity, akciové indexy až po konkrétne akciové tituly a budú môcť špekulovať tak na ich rast, ako aj pokles. Jedná sa pritom o obchodovanie prostredníctvom kontraktov na vyrovnanie rozdielov (CFD), ktoré umožňujú obchodníkom v závislosti od páky znásobovať svoj zisk, ale aj stratu

Šancu majú profesionáli aj úplní nováčikovia

Šancu vyhrať pritom nemajú len investiční profesionáli, ale aj osoby, ktoré s obchodovaním na kapitálových trhoch žiadne skúsenosti nemajú. Dokazujú to aj skúsenosti z prvého ročníka súťaže, v ktorej zvíťazil absolútny investičný nováčik a podobné skúsenosti má naša spoločnosť aj z obdobných súťaží v ostatných krajinách. Pri investovaní totiž hrá veľmi dôležitú rolu intuícia, ktorá je väčšinou dôležitejšia ako maklérska licencia.

K úspechu je ďalej potrebné sledovať ekonomické udalosti a v správnom čase využiť odvahu a rýchly úsudok. Práve pre nováčikov ponúka spoločnosť X-Trade Brokers bezplatné školenia, v rámci ktorých ich personál uvedie do problematiky kapitálových trhov a naučí pracovať s investičnou platformou XTB-Trader, prostredníctvom ktorej bude súťaž prebiehať.  

Obchodovanie z pohodlia domova aj cez mobil

Súťaž  bude prebiehať počas štyroch týždňov od 5. októbra do 31. októbra a pre najlepšieho obchodníka je pripravený luxusný automobil Porsche Cayman. Víťazovi súťaže nebudú z výhry vyplývať žiadne ďalšie záväzky, keďže spoločnosť X-Trade Brokers zaplatí za víťaza aj daň z výhry.

Okrem toho sú pripravené aj ceny pre najlepších týždňových obchodníkov. Z každej krajiny získa jeden muž a jedna žena, ktorým sa v priebehu týždňa podarí dosiahnuť najväčšie zhodnotenie, multimediálne zariadenie PDA. Obchodovať môžu súťažiaci z pohodlia domova spoza počítača dvadsaťštyri hodín denne počas pracovných dní, novinkou tohto ročníka je obchodovanie aj prostredníctvom mobilnej platformy XTB-Trader Mobile, ktorá umožňuje mať súťažiacim prehľad o vývoji na trhoch kdekoľvek a kedykoľvek.  

Prihlásiť  sa do súťaže je možné úplne bezplatne na stránkach X-Trade Brokers Slovenská Republika  www.xtb.sk. Registrácia súťažiacich prebieha od 14. septembra až do posledného dňa súťaže. Až do začiatku súťaže 5. októbra si budú môcť súťažiaci na týchto účtoch skúšať obchodovanie a testovať svoje stratégie na nečisto, pričom v deň začiatku súťaže im bude stav na účte vyresetovaný na 10 000 EUR.

Správne investičné rozhodnutia, priaznivé trendy a šťastie pri obchodovaní praje spoločnosť X-Trade Brokers. 

Autor je analytik
X-Trade Brokers.

Prečítajte si:

Zúčastníte sa súťaže?

View Results

Loading ... Loading ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *