Sobota 15. augusta. Meniny má Marcela

Exekútor musí stihnúť vymôcť pohľadávku do uplynutia premlčacej lehoty

Exekútor, súdne povolenie, upomienky, zhabanie majetku. To všetko sú záležitosti, ktorým by sa každý človek najradšej vyhol. Pokiaľ sa ale predsa len niekto ocitne nad takouto priepasťou, nie je všetko stratené. Čo sa vlastne očakáva od veriteľa, čo od dlžníka, aké sú vôbec možnosti a ako exekútor pracuje, vysvetlíme nižšie.

Osoba poverená exekúciou, teda exekútor, musí najprv požiadať súd o vydanie poverenia. Treba myslieť na dôležitý časový horizont a tým sú podľa aktuálne platnej legislatívy v obchodnom styku tri roky. Ak si veriteľ tento časový úsek neustráži k svojim peniazom sa už nedostane. Bod pre dlžníka. Tri roky je teda čas, do kedy je možné podať žalobu alebo návrh na vydanie platobného rozkazu, upozorňuje na to Michal Šoltes, konateľ spoločnosti EOS KSI Slovensko.

Premlčacie lehoty

„Potom už žiaden súd na Slovensku neprijme exekučný návrh a súdne konanie automaticky zamietne kvôli premlčanej lehote.“ Podnikateľ či živnostník, ktorému dlhujú, sa tak podľa neho môže definitívne rozlúčiť so svojimi peniazmi. Avšak, ak je pohľadávka zažalovaná a neskôr je vydané právoplatné rozhodnutie súdu, od dátumu právoplatnosti rozsudku začne plynúť nová premlčacia doba, ktorá je 10 rokov. „Inými slovami, po skončení súdu je možné podať návrh na exekúciu až do 10 rokov,“ dopĺňa M. Šoltes.

V prípade pohľadávkach štátu, ako napríklad pokút, dlhov na zdravotnom alebo sociálnom poistení je situácia ohľadom premlčacích lehôt iná. Lehoty sú nasledovné:

 • Sociálna poisťovňa – Právoplatné a vykonateľné rozhodnutie je možno v prípade podlžností voči Sociálnej poisťovni vykonať najneskôr do 10 rokov odo dňa nadobudnutia jeho právoplatnosti.
 • Zdravotná poisťovňa – Tu je lehota odo dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o uložení povinnosti zaplatiť poistné, úrok z omeškania alebo úhradu za zdravotnú starostlivosť stanovená len na tri roky.
 • Daňový úrad – Dlhy voči daňovému úradu je potrebné vymôcť do šiestich rokov od skončenia kalendárneho roka, v ktorom vznikol daňový nedoplatok.
 • Pokuty udelené v správnom konaní – výkon rozhodnutia možno nariadiť najneskôr do 3 rokov po uplynutí lehoty určenej pre splnenie uloženej povinnosti.

Rýchly proces

Pokiaľ súd povolil vykonanie exekúcie, nasleduje doručenie upovedomenia o jej začatí dlžníkovi. „Doručuje sa do vlastných rúk. Odmietnutie prebratia tohto upovedomenia však dlžníkovi nijako nepomôže. Musel by proti exekúcii podať oprávnenú námietku. Ak tak do dvoch týždňov nespraví, upovedomenie o exekúcii sa bude považovať za doručené a exekútor má voľnú cestu,“ vysvetľuje Michal Šoltes.

Exekúciu možno vykonať zrážkami zo mzdy a z iných príjmov, prikázaním pohľadávky, predajom hnuteľných vecí, nehnuteľností, cenných papierov a podniku, ale tiež príkazom na zadržanie vodičského preukazu. O tom, či sa siahne najskôr na úspory v banke, výplatu, či strechu nad hlavou, rozhoduje exekútor sám. Exekútor požiada o súčinnosť aj sociálnu poisťovňu, daňový úrad, políciu, obecný úrad. Týmto spôsobom zistí, akým majetkom dlžník disponuje a čo možno v rámci uspokojenia dlžôb zabaviť.

Pred exekúciami sa neschováte

Užitočné je vedieť, že od 1. januára 2015 tohto roka je k dispozícii Centrálny register exekúcií. Prístup doň však majú zatiaľ len súdni exekútori či zástupcovia štátu. Bežným ľuďom bude sprístupnený až od 1. júla 2016. Za poplatok potom bude register poskytovať informácie o účastníkoch konania či výške vymáhanej pohľadávky.

„Treba vedieť, že exekučné konanie je často zdĺhavé a v mnohých prípadoch končí neúspešne, takže ani exekúcia dlžníka nemusí viesť k uspokojeniu pohľadávky veriteľa. Exekúcia je v mnohých prípadoch len krajné riešenie, našim klientom radíme prijateľnejšie formy, menej časovo a administratívne náročné,“ uvádza Michal Šoltes. Riešením môže byť  podľa neho inkasná spoločnosť, ktorá preberie na seba správu a vymáhanie pohľadávok veriteľa. 

64 odpovedí na “Exekútor musí stihnúť vymôcť pohľadávku do uplynutia premlčacej lehoty”

 1. Betka píše:
  • dňa 7.8.2017 mi bol doručený súdny príkaz , vydaný Okr. súdom 23.8.2000. Priznám sa, ani neviem o čo ide. Je ten príkaz právoplatný?

 2. ivan píše:

  dobriden mam u exucii dlh a vymaha mi z vyplaty ale preslo pomoli 20 rokov je to normalne si ich stale vymahat ?

  • Lenka píše:

   Vsetci ludia co tu pisete najdite si na facebook centrum spravnej pomoci a napiste vase problemi…ludia vam tam pomozu…poradia je to skupina ktora radi od exekucii az po drazby…nebojte sa a skuste to je to bezplatne nic zato nedate…pekny den

   • Janko píše:

    Sú to podvodníci a pokutníci. Pozor na nich, v žiadnom prípade v tej skupine pomoc nehladajte!!!

   • agi píše:

    CSP je super skupina. Určite vám ľudia radi poradia ako ďalej, a vyjadrenie Janka určite neberte vážne. Je to troll, ktorý škodí a ohovára. V skupine je aj veľa právne vzdelaných ľudí, ktorých rady sú overiteľné.

   • Zdeno píše:

    zaujímalo by ma, v roku 2008 som uzatvoril havarijné poistenie na osobne auto zaplatil som na celý rok 37 000.sk po roku som poistné ukončil ,ale zabudol som písomne vypovedať zmluvu dva roky sa nič nedialo poisťovňa sa mi ozvala až za dva roky a žiadala odo mňa 2 300,€ nechápem ako je to možné ,zažalovala ma pochopitelne že súd jím to priznal a odsúdil ma čo mám robyť poadte mi dakujem ináč bola to poisťoňa GROPAMA,a.s

 3. Daniela píše:

  dobry den mozem podat ziadost na exekucne konanie ak mi ex nezaplatil jeden mesiac a jeden zaplatil menej ako ma v rozsudku. je nejaka min.suma. Dakujem.

 4. Miroslav gujda píše:

  Exekútor mi poslal upovedomenie o ďalších trovach exekúcie z roku 2000.chcel by som vedieť či má právo alebo sa namna vzťahuje doba premlčacia . Exekúcia je za kuponovu privatizáciu z roku 1996 . Ďakujem za odpoveď

 5. Jana píše:

  Dobry vecer
  Dnes mi bolo doručene cez zamestnavateľa upovedomenie o začati exekucie zo dňa27.5.2009.
  Vôbec netušim o čo ide lebo je to od Perspektivy DZP ale ja som od r.2003 sustavne poistena vo Všeobzdrav.poisťovni.
  Ako sa mam k tomu postaviť?
  Dokonca uz boli nariadene aj zražky so mzdy a na Upovedomeni je adresa na ktorej už nemam trvaly pobyt od r.2003
  Dakujem

 6. Maja píše:

  Ja ako veritel mám dve exekúcie, každú na sumu cca 14000 EUR. Teda spolu 28000 EUR. Do dnešnej doby mi bolo uhradené cca 210 EUR. 28000 EUR v mojom rozpočte neuveriteľne chýbalo a sama som sa dostala do finančných problémov až to vyústilo v exekúciu na moju osobu -2000 EUR. Ja tie peniaze zaplatiť musím, nakoľko sa jedná o VšZP. Ale úhrady mojej pohľadávky sa už určite nedočkám. Toto je realita a nespravodlivosť.

 7. Zdenka píše:

  Dobrý deň ..22 rokov je proti mne vedená exekúcia o čom som nemala do dnešku žiadnu vedomosť.V registri exekúcii moje meno nefiguruje.Zrazu mám dlh 261 e .104 e už mi strhli z platu .Je toto normálne???

 8. K o t o r a Dušan Jozef píše:

  Dobrý deň, od roku 2004 mi exekútor z Prešova JUDr. S. Mruškovič vymáha pohľadávku 228,17€ s príslušenstvom. Ja už som zaplatil svojmu advokátovi, exekútorovi trovy exekúcie čo činí väčšia pohľadávka ako mi je veriteľ dlžný. Dňa 4.4.18
  som dostal správu o stave exekuč.konania kde žiada odo mňa ďalších 100€ zaplatiť do 10 dní, inač exekúčne konanie zastaví, lebo moja pohľadávka sa mu v súčasnosti javí ako exekučne nevymožiteľná. Môže takto exekútor jednať, keď sa už za toľké roky nabalil hoci ja som nedostal ani jeden cent ? Ako mám ja v tomto prípade postupovať.

 9. Ľuboš píše:

  Dobrý deň, pani exekútorka JUDr. Demešová vymáha odo mňa pohľadávku, voči sociálnej poisťovni. Jedná sa o pohľadávku z roku 1996 a právoplatné rozhodnutie bolo vydané v roku 2003, potom v roku 2015 mi pani exekútorka doručila oznámenie o upustení od exekúcie, z dôvodu, že exekúcia bola ukončená. Následne teraz v roku 2018 poslala exekučný príkaz môjmu zamestnávateľovi na zrážky zo mzdy.
  Pani exekútorka veľmi dobre vie, že túto pohľadávku nemôže vymáhať, pretože po desiatich rokoch od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia sa stala pohľadávka voči sociálnej poisťovni nevymožiteľnou z dôvodu preklúzie. Podľa súdneho poriadku v tomto prípade súd zastaví exekúciu na návrh, alebo aj bez návrhu na zastavenie exekúcie. Napriek týmto skutočnostiam, táto pani exekútorka trvá na tom, aby môj zamestnávateľ zrazil zo mzdy túto exekúciu, a ona ju zastaví až po právoplatnom rozhodnutí zo súdu o ukončení exekúcie. Považujem toto jej konanie za protizákonné a som presvedčený, že ide o pokus o úmyselné nezákonné obohacovanie, odhliadnuc od toho, aké problémy mi spôsobuje týmto konaním vo firme.
  podávam na ňu trestné oznámenie a sťažnosť na komoru exekútorov.
  Ak môžete, vyjadrite sa mi k tomuto prístupu exekútorky, ďakujem

  • Mirka píše:

   Lubos poslite jej voci tejto exekucii namietku. Ona musi zo zakona namietku akceptovat a postupit na sud. Obrate sa aj na komoru exekutorov podajte na pani exekutorku staznost vsetko dolozte ako Vam tu exkuciu ukoncila. Z jej strany je to protizakonny postup .A kludne napiste aj na GP, ze porusuje Vase prava. Vela stastia

 10. norbert andreansky píše:

  dobry den po 18 rokoch exekutor vymaha peniaze ma na to pravo

  • Mirka píše:

   Norbert jedna sa o aku pohladavku ? Mate pravoplatny rozsudok sudu ci upovedomenie o exekucii ? Podat namietky voci exekucii a to u exekutora ci podla spisovnej znacky na sud . Je premlcana

 11. Rado píše:

  V máji r.2018, som obdržal predvolanie exekútora na základe rozsudku zo dňa 17.9.2014 a poverením na výkon exekúcie zo dňa 14.4.2015. Je prosím tento postup v súlade zákona a ako mám prosím to takejto ušlej dobe postupovať.
  Ďakujem za radu

  • Mirka píše:

   bohuzial exekucia je vymozitelna nakolko je este v 3 rocnej vymozitelnej lehote . Avsak neviem o aku pohladavku sa jedna.

 12. Jan píše:

  Kontaktuj SKE

 13. hrustičová píše:

  !!! Toto si pozorne prečítajte !!!
  Môj syn v decembri 2017 vyrovnal všetky pohľadávky voči zdravotnej poisťovni UNION, a.s. za zdravotné odvody od r. 2010(našťastie). Osobne som bola pri tom. Ale zrazu mu prišla exekúcia na mzdu, ktorú mu Matej Kršiak, exekútor zase v máji 2018 uvalil na mzdu, údajne pre UNION. Bola neoprávnená. Poisťovňa mala povinnosť okamžite (v 12/2018) o vyrovnaní dlhu informovať exekútorov, ale je ťažké si domyslieť, prečo tak neučinila? Niekto za tým je. A zrejme aj dobre zarába na tom, že ľudia nemajú prehľad, ako to v skutočnosti funguje.
  Na našu okamžitú písomnú mailovú reakciu voči neoprávnenej exekúcii sme obdržali vyjadrenie z mailovej adresy „vymahanie@union.sk“, podpísané Mgr. Glonekovou Petrou, že údajne platbu „dohľadali a priradili ju k správnemu VN a zasielajú exekútorovi oznam, že boli splnené podmienky na splnenie exekučnej amnestie. Zasielajú návrh na zastavenie exekúcie podľa § 57 ods. 1 písm. c) Exekučneho poriadku v znení účinnom do 31.03.2017.“ To písali 17.5.2018. Exekútor Kršiak, keďže mu strhol zo mzdy prvú splátku (neoprávnene), mu napísal 18.5.2018, že celú sumu mu vráti. Napísali sme mu účet, kam to má vrátiť najneskôr do 3 dní od obdržania čiastky (nezabudnite vždy stanoviť termín) a tešili sme sa, že sa to objasnilo.
  Ale zrazu, dňa 28.5.2018 mu exekútor píše, že mu vracia z 99,74€ len 23,94€, lebo už sumu 75,80€ „poukázal oprávnenému“. Ale oprávneným už bol len môj syn, veď exekúcia zanikla !!! A tu zrazu už absolútne žiadna reakcia z UNION-u, len exekútor cituje, čo im údajne poslala Union zdravotná poisťvňa, a.s.: „ohľadom dnešného ranného telefonátu, povinný …… – VN ….. Vám oznamujeme, že na základe zákona č. 580/2004 Z.z. Vám oznamujeme, že platba, ktorú ste nám zaslali dňa 23.05.2018 (pritom už 18.5.2018 vedel exekútor, že nemá im nič posielať) vo výške 75,80 € nebude vracaná povinnému. Použije sa ako preplatok a priradí sa na iné neuhradené obdobia povinného (klient má u nás neexekučné konanie). Dnes Vám bude zaslaný Návrh na zastavenie exekúcie.“ (za 10 dní nič neurobili a už od decembra 2017 mali povinnosť tak učiniť) A zrazu, keď sme navštívili pobočku UNION-u, kde sme v decembri boli vyrovnávať všetky podĺžnosti, sa zrazu údajne objavilo v počítači, vraj za roky 2013 a 2014 nemá zaplatené odvody. To je nehorázna lož. TERAZ POZORNE ČÍTAJTE, AKO SA BRÁNIŤ: Existujú tzv. „premlčacie lehoty“ a tie platia aj pre zdravotnú poisťovňu. U tých platí premlčacia lehota 3 roky. Pokiaľ do troch rokov nepodajú návrh na súd na vykonanie exekúcie, už nemajú nárok vymáhať nič. Citujem: „Tu je lehota odo dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o uložení povinnosti zaplatiť poistné, úrok z omeškania alebo úhradu za zdravotnú starostlivosť stanovená len na 3 roky.“ Z toho vyplýva, že v UNION majú zamestnané osoby, ktoré ako mafia spoločne kamuflujú s Vašimi peniazmi v spolupráci s exekútormi. Je tu dôvodné podozrenie , že si ulievajú neoprávnene vymožené peniaze do vlatných vrecák, lebo poistenec nemá žiadny prehľad, prečo, kto, za aké obdobie, pod akým variabilným symbolom mu zrazil splátky zo mzdy, kedy a akú sumu z vymoženej čiastky odviedol exekútor zdravotnej poisťovni a nie je tu žiadna spätná väzba voči občanovi. Občan si nedokáže urobiť evidenciu zaplatených pohľadávok? Fakt je to tak. U nás nastal iný extrém: my vieme, že žiadnu dlžobu už nemá a oni – vraj nová sa objavila za roky 2013 a 2014 (!) To je podvod. A ešte je to aj premlčané. A čo urobil ten exekútor Kršiak? Bol poverený súdom na vymáhanie jedinej a konkrétnej sumy za konkrétne obdobie z roku 2011, ale on zaplatil z neoprávnene nadobudnutých peňazí, patriacich môjmu synovi, ktoré mu neoprávnene zrazil z platu, údajne úplne inú pohľadávku z rokov 2013-2014, ktorá ani nebola daná na exekúciu ? Myslím si, že na jeho exekúčnu kanceláriu si treba dať obzvlášť pozor. Možno jeho zamestnanci sú tí, čo kamuflujú v spolupráci s pracovníkmi v UNION s Vašimi peniazmi, v jeho mene. Pod mailovú komunikáciu sa podpísala JUDr. Lucia Bartlová. To nech preverí Polícia. V tomto prípade tieto osoby zanedbali pracovné povinnosti a dopustili sa trestného činu podvodu a neoprávneného nakladania s cudzím majetkom.

 14. Zuzana píše:

  Dobry den,
  Chcela by som sa informovat,aky postub by som mala zvolit. Bol mi zanechany list od exekutora-predvolanie u mojho ex manzela,(zastoknuty vo dverach,na onalke len jedno tel.cislo,mam volat!!!)mam tam len trvalu adresu,zijem a pracujem v zahranici.Ja som kontaktovala emailom no dodnes ziadna odpoved.V registri exekucii nie som vedena.

  • Peter píše:

   Smerodajné je, či už medzi Vami bolo vysporiadané bezpodielové spoluvlastníctvo manželov. Ak áno, exekúcie bývalého manžela by Vás nemali zaujímať. V každom prípade sa pokúste s exektúrom ešte skontaktovať.

  • Katarina píše:

   Dobry den pani Zuzana, mam na vas dtaz ked zijete a pracujete v zahranici a na slovensku mate len adresu na trvaly pobyt kmu platite za vyvoz komunalneho odpadu? Ja mam tiez ako vy pracujem a zijem v zahranici a vyrubuje mi poplatky za komunalny odpad

 15. Katarína píše:

  Dobrý deň, Chcela by som sa informovať o postupe. V roku 2010 sociálna poisťovňa vydala exekúciu na nedoplatok vo výške 3,66 Eur. O dlžnej sume sme sa dozvedeli náhodou, keď sme osobne išli na poisťouvňu si overiť, či nemáme pozdĺžnosti. Sumu sme na mieste uhradili a poisťovňa nám vydala potvrdenie, že nemáme žiadne ďalšie pozdĺžnosti. 19.5.2018 som pre kontrolu chcela zistiť, či naozaj nemáme vydané už žiadnu exekúciu, preto som si overila cez internej vydané exekúcie. bohužiaľ, opätovne som sa dozvedela, že nám boli vydané až 2 exekúcie na 3,66 a 29,99 Eur. Nebolo nám nijak oznámené, že bola vydaná exekúcia. Ako máme postupovať. Exekútor od nás žiada za smumu 3,66 poplatok 60 Eur. Za 29,99 nám sumu ešte nevyčíslil. Má exekútor, sociálna poisťovňa povinnosť oznámiť dlžníkovi začatie exekúcie? Prečo čakali od 2010 roku? Nerozumieme tomu, ale vieme, že máme aj my občania svoje práva. Ďakujem pekne za odpoveď

 16. Tomas píše:

  Dobrý deň dnes som vyplatil pohľadávku 2182,55 eur exekútorovy co som bol dlžný operátorovi aký je ďalší postup príde mi niake vyjadrenie o ukončený exe. A ako to je v bankovom registri po odblokovani účtu

 17. veronika píše:

  dobry den chcem sa spytat teraz pred 2 dnami mi prisla exekucia 940 euro za home credit kde si moj manzel vybavil kreditnu kartu tato exekucia je z roku 2006 o krorej som vobec nevedela preto ze zijem v zahranici a manzel zomrel pred dvoma rokmi je tato exekucia premlcana ked je to viac ako 12 rokov a vraj som tiez spolumajitelkou tejto karty nikdy som ziadnu kartu od tejto spolocnosti nevlastnila a karta vraj bola napisana na neboheho manzela dakujem

 18. Martina píše:

  Dobry den, chcela by som sa opytat..podala som navrh na exekuciu nemenovanemu,kedze po troch rokov,mi nebol schopny dannu ciastku vratit. Uz sa zacala exekucia, ale dnes som zistila, ze samozrejme nic nevlastni nema ziaden prijem, iba jedno stare auto, ktore nebude stacit na vratenie dlhu.. Advokatka mi povedala, ze doba bude plynut po dobu 5tich rokov…A co potom? Prenesie sa dlh na rodinu, zenu, dom?? Budem mat nejaku sancu, ze sa mi peniaze vratia? alebo mozem nane zabudnut.. dakujem

 19. dusan píše:

  Dobryvecer chcem sa informovat a poradit priatel uz nezije na slovensku uz od roku 2001.Dnes mu zablokovala ecekutorka ucet na ktorom si posiela peniaze zo zahranicia na sk na dve slovenske ucty a prave ten ucet mu bol zablokovany kde su viac penazi o ziadnej exekucii nevieme aby mal z roku 2014 kedze zije v zahranici a na sk nema ziadne dlzoby.nevie o aku exekuciu sa jedna a pani ferdinary zora exekutorka nema zaujem s nami jednat tak neviem co si mame misliet ci to nebude neaky podvod zaplatil som si poplatok aby som sa dostal do exekucnej komory ale ziadne exekucie nema tak nevieme co teraz

  • Peter Apolen píše:

   Dobry den, neviem, ci sa Vam to medzicasom vyriesilo. Urcite treba komunikovat s exekutorkou a telefonicky, a pisomne ju poziadat o objasnenie situacie. Zrejme to bude nejaky zabudnuty pripad. Exekutor je povinny vam oznamit, preco Vam zablokoval ucet.

 20. Zuzu píše:

  Chcem sa opytat,ked je niekolko exekucii vedenych na osobu,mame aj vypisy exekutorov,ale nevieme pre ktorych veritelov vymahaju…kde sa to da zistit?dakujem

 21. Marek píše:

  Pozor, ak máte súdne rozhodnutie, nie je automaticky premlčacia lehota 10 rokov. To v obchodnoprávnych vzťahoch neplatí (napr. pri bankových úveroch) Vtedy platí totiž obchodnoprávna úprava a tá pozná len 4-ročnú lehotu…

 22. jana danihelova píše:

  Musim sa podelit tiez o skusenost z roku 1994 nas informoval exekutor cr. Marcek o dlhu z kuponovej knizky ze som zaplatila 240 eur a treba zaplatit 157eur predvolal si nas dlznikov na mestsky urad kde od kazdeho chcel vediet kolko sme ochotny splacat dostali sme seky tak som splatila urcenu ciastku ale ed som ziadala o vymazanie dlhu z katastra nehnutelnosti a potvrdenie od exekutora ze je vsetko vyplatene tak sa mily doktorko ani neozval ani nezdvyha telefon tak ako dalej?

 23. Lenka píše:

  Dobrý večer za aké dlhé obdobie Vám prišiel nejaký list od exekútora. Ja som sa zhruba pred dvoma rokmi dostala do poriadnych finančných problémov a stále čakám, čakám a čakám, Momentálne som nezamestananá, stále mi len volajú a chcú odomňa splatenie celých úverov. Viete mi prosím povedať ako dlho mám ešte čakať? Je to u každého individuálne?
  Zatiaľ mám len dopisy od súdnych advokátov, niič sa nehýbe, stojí to…potrebujem to vedieť.

  ďakujem za odpoveď Lenka

 24. Anna Steinfellnerova píše:

  Dobry den
  Prosim vie mi niekto poradit,vlastnim s bratom pozemky.LEN brat ma 3 exekucie ktore uvalili tarchu na spolocne pozemky,ako sa ja [urcite podiely su na moje meno] mam zbavit tychto tarch.Chcela by som svoje podiely predat,propadne sa zbavit spoluvlastnictva.Na koho sa mam obratit?executor je z Trnavy,Bratislavy a este jeden,,neviem ,skratka sudny exekutor.S bratom nieje mozna ziadna dohoda,exekucia trva uz par rokov a nevyplatil to.Dakujem.

 25. Ida píše:

  Dobrý večer
  Za aké obdobie môže banka vymáhať peniaze za vedenie účtu, ked tam neboli vkladane ani vyberané žiadne financie. Je tam nejaká premlčana doba?.Ďakujem

 26. Jana Rusovská píše:

  Dobrý večer,rada by som sa poradila ohľadom exekúcie môjho brata. V roku 2014 mu prišiel príkaz na úhradu necelých 1500 eur od jednej nemenovanej exekútorky,(bol to dlh voči VZP). Keďže jeho príjem je iba 130 eur,(invalidný dôchodok),postupne to splácal po malých čiastkach tak,že do dnešného dňa má splatených okolo 600eur. Pred nedávnom mu prišlo rozhodnutie,že jeho pohľadávku prebral už iný exekútor a znovu žiada tú istú sumu ako na začiatku splácania ,t.j. tých necelých 1500eur. Ako by mal v tomto prípade postupovať? Vopred ďakujem za radu.

 27. Jaroslav píše:

  dobry večer.chcem sa spytať ako reagovať a konať ak exekutor ktory mi omylom siahol na peniaze nechce vratiť.žiadal som si vyplatiť i poplatky z bánk no odmietol to že to stiahla banka tá zas dava ruky preč kedze prikaz dal exekutor,takže rožnavsky exekutor mi teraz dlží cez240 euruž druhy rok a nema snahu to vratiť obratit sa na ex.komoru alebo tv dakujem

 28. Filipa píše:

  Dobry den, potrebujem poradit ako sa zbavit exekucii…. Po rozvode, ktory bol nutny pre dlhy mojho ex, sa mi podarilo na sude vysporiadat BSM a to tak, ze vsetky dlhy a exekucie vo vyske asi 70.000€ prebera moj ex a to preto, lebo peniaze z troch uverov, ktore som podpisala aj ja, pouzil pre svoje vlastne ucely a este mi predal strechu nad hlavou, kde som investovala aj peniazky z dedictva po mojom ockovi. No exekutori ma stale nahanaju, mam dve deti, a kvoli exekuciam sa memozem ani zamestnat. Posielala som trom exukutorom aj ziadost o zastavenie, ale vobec nereagovali. Ako mam postupovat? Ako sa zbavit exekucii?

 29. František Demko píše:

  V s.r.o mám 40% podiel. Môže môj spoločník, ktorý má 60% podiel zlučiť pôvodnú spoločnú s.r.o., ktorú doviedol až ku krachu, a ktorá bola už v exekučnom konaní, s inou s.r.o bez môjho súhlasu?

 30. maria prochaszkova píše:

  dobry vecer mam exekuciu zroku 2003 na eurotel ..a dostala som exekutora Jozefa Duricu zo Zvolena zaplatit 56500sk korun .bola som samozivitelkou syna od jeho 4 rokov a napisala som exekutorovi ze v akej situacii sa nachadzam ,ale neodpovedal .V roku 2008 som zas obdrzala zaplatit vysoku ciastku ,ktoru som zaplatila pomocou pozicky od znamych tj istina vo vyske 19450,90sk+trovy konania 970sk+500sudny poplatok -spolu 20875,90sk a napisala v akej situac ii sa nachadzam a požiadala o odpustenie penalov ….lebo som nepracovala nikde a starala sa o syna .Vobec sa mi neozval ani po mojich doporucenych listoch .cize mi nedal žiadnu pisomnu odpoved ani kladnu ani zapornu . V roku2012 mi poslal zaplatit sumu 1186,17eur tak som mu zas pisala v roku 2013 aj 2016 a zas nic .!!! Nedavno som sa zamestnala v
  a som 2 tyzden zamestnana v Amazone -a pred 3 dnami mi poslal zaplatit zas sumu 1204,44eu !! s prikazom sudu na vykonanie exekucie zrazkami zo mzdy 1/3 mojej mzdy .Skoro som infart dostala mam 50 rokov nemam ziadny majetok ,ani len ucet ziadny vyse 10rokov ,….tesila sa ze mam pracu a teraz toto ! vobec neviem co robit a akam sa obratit ?!,lebo ja som predsa zaplatila este v sk korunach a nedal ziadnu odpoved na moju ziadost !!!a teraz pyta astronomicku sumu 1204,44eu ktore nijako nedokazem zaplatit !!!lebo ak zaplatim poplatky ako el plyn atd… a on sa mi dotkne platu tak mi neostane ani len na chleba ! takze budem musiet asi dat vypoved v robote v ktorej sa mi paci a tesila som sa ze konecne si nieco viem usetrit .co mam robit ako mam zrusit exekuciu ?! ved je stara od roku 19,6,2002 to je vyse 16 rokov .poradte mi prosim ?dakujem za kazdu odpoved .

 31. maria prochaszkova píše:

  ……..A to iste mam aj od exekutora Jozefa Ivancika z novych zamkov co sa mi ani neozyval roky Exekucia bola od roku 2005 a ja som ju zaplatila naraz v roku 2006 na ucet exekutora – pre orange sumu 26.117,90sk -a ziadala ho o odpustenie penalov atd .vobec so mnou nekomunikoval a nedal ziadnu odpoved ! ked som mu volala tak mi tvrdil ze som nic nezaplatila !….ale ja doklady o platbe mam lebo som mu ich osobne platila u neho v kancelarii. Ked som tej pani povedala ze ja doklady mam ,tak ich mam vraj odfotit a doniest ….ale povedala som ze ked ich mam ja ,tak musi to mat aj exekutor . Tak som za nim isla osobne ze preco neodpoveda na moje doporucene listy …Ale nepustila ma pani / neviem kdo to bol / ani do vnutra cakala som na pri vchode dole ,az kym a odrazu v mojom spise boli platby vlozene .“! mi doniesla papier ze mam zaplatit 854,09eur !!!!Ani dychat som nevedela tak mi ostalo zle …I sla som za panom advokatom a povedala o mojom probleme a napisal mi Navrh na zastavenie Exekucie ktore som poslala doporucene 19,03 2018.mam aj kopiu navrhu .DO dnesnej doby sa mi ani neozval a neodpisal – to je uz 9 mesiacov ziadna odpoved .!som psychicky hotova ze neviem co robit !? prosim Vas pomozte mi s tym ako tie exekucie zrusit navzdy ? .dakujem za kazdu pomoc

 32. Mikuláš píše:

  Dňa 25.1.2019 mi prišlo upovedomenie o spôsobe vykonania exekúcie – zrážkami zo mzdy na vymoženie pohľadávky v prospech Všeobecnej zdravotnej poisťovne, na základe poverenia okr. súdu Košice I zo dňa 04.11.2004, (takmer 15 rokov stará záležitosť).
  Je to už premlčané? Ako sa brániť?

 33. Mária píše:

  Koľko rokov môže byť uvalena ťarcha, teda záložné právo na dom? Do kým ho banke nevyplatim? Nieje tam nejaká doba, po ktorej by sa to mohlo zrušiť?

 34. Ludmila Barosova píše:

  Dobry den vratila som sa po 13tich rokoch zo zahranicia a sama som sa infirmovala o exekuciach ktore mi zostali na sk ozvali sa mi 10 exekutorov pracujem tu uz 5 mesiaciv a som este nedistala normalnu vyplatu lebo vsetko splacam a este mi aj zabllokuju ucet alebo zrazky zo mzdy myslim ze zistali mi este 4 exekucie jedna sa o exekuciu z roku 2017 a ziadaju ma splatit 4079 eura to je za nejaky uver ktory som zobrala 20 000sk ani si nepametam kedy musim to platit alebo je to uz premlcana doba?

 35. Mirec píše:

  pise sa tu o premlcacej lehote exekucii pre Socialna poistovnu, Zdravotnu poistovnu, Danovy urad a kvoli nesplateniu nejakej Pokuty. Co takto exekucia, ktoru nariadil sud kvoli podvodu vykonanemu povinnym na opravnenom?

 36. Peter Čurha píše:

  Dobrý deň

  V roku 2015 som zdedil po bratovi dedičstvo aj z exekúcia mi, 23.5.2019 mi prišlo rozhodnutie súdu že sa stávam povinným vo veci exekúcie z roku 2010 hneď po doručení upovedomí o exekúcii som kontaktoval exekútor a dohodli sme sa na vyplatení istiny a trov exekúcie a následne požiadame veriteľa o odpustenie dlhú. Prekvapenie prišlo z banky kde som sa dozvedel ze mam zablokovaný účet ( 3dni pred durucenim upovedomenia o exekúcii) následne som išiel na daný exekut. Úrad kde požiadali veriteľa o odblokovanie účtov a dnes mi bolo oznámené že veriteľ predal pohľadávku a tak mi účet ešte nemôžu odblokovať, pričom im stále ponúkam vyplatenie Istiny a trov exekúcie a následne odpustenie úrokov aspoň za 6rokov co bol brat mrtvy

 37. Silvia Jobova píše:

  Dobry den!V roku 2005 sme brali s manzelom pozicku v banke.Nestihli sme riadne spalcat,v roku 2010 sme dostali platobny rozkaz od veritela na vyplatenie celej pocicky +trovy!To sme nevyplatily,pretoze sme tu pozicku splacali v banke az do roku 2015,kedy bola pozicka ukoncena.Teraz 2019 jun. exekutor vymaha odo mna tu pohladavku co som dostala v roku 2010!!!Medzy tym sme sa uz s manzelom v roku 2011 rozviedly.Ako mam dalej postupit,za kazdu radu dakujem!

 38. Jan píše:

  Prečítali som príspevky na tomto fóre..to ako do najbližšej popelnici sa tu niečo pýtať..ako keby som sa pýtal záchodovej misy aký mala dnes deň ako sa city…aj ja mám svoje problémy…ale tu nám nikto neodpovie..no za rozumnú cenu..toľko pravnnikov za určitú sumu pomôžu….

 39. Daniela Šmecová píše:

  Dobrý den, mám viacej exekúcií a to z roku 2009,2010,.Nebola som schopna splácať. Mala som nízký dochodok.Teraz som dostala dochodok vdovský a hned mi pojisťovňa strhává z .dochodku. Najednou exekúcie nie sú od roka 2009,2010, ale 2014 a 2016. Ako je to možné? Bývam v ČR od roku 2002. Aby som dostala dochodok vyplatila som si dlh na sociálnej poisťovni a aj tak exekútor ho odo mňa vymáha. Čo možem robiť? Ďakujem za odpoveď.

 40. Martina píše:

  Moja neter zije v zahranici no executor na Slovensku od nej vymaha dlznu sumu. Je na nu teda podane trestne oznamenie? Moze sa stat ze pride na Slovensko a na hranici (na letisku pri colnej kontrole) ju zatknu?

 41. Peter píše:

  Dobre rano,
  dnes som zistil, ze mi executor stiahol z vyplaty. Je to mozne, zk som ani nevedel, ze sa proti mne exekucia vobec zacala? Dakujem

 42. Marian píše:

  Dobrý deň,
  exekúciu /POHOTOVOSŤ – JUDr.Krutý/ mi zamestnávateľ v plnej sume stiahol zo mzdy, a nakoľko bola novelou exekučného zákona v r.2015 zo zákona odložená, suma ostáva už 2,5 roka na zamestnávateľovom účte. Pred týždňom mi exekútor bez oznámenia zablokoval účet, na ktorý dostávame s manželkou dôchodok, vrátane vianočného príspevku. zamestnávateľovi poslal pokyn na zrážky zo mzdy na tú istú exekúciu. Ešte v ten deň som mu poslal e-mail s vysvetlením a žiadosťou o odblokovanie účtu. Na druhý deň som mu doporučene poslal všetky možné potvrdenia zamestnávateľa o blokovanej sume, zo socialky o manželkinom dôchodku, z banky o prevode manželkinho dôchodku, atd. Ignoruje všetko a zatiaľ sme 8 dní bez peňazí. Komora exekútorov má 60 dní na vybavenie. Ako ho môžem žalovať a za čo, a kde? A čo sa bude diať s takouto exekúciou od 1.1.2019? Poverenie na exekúciu má z r. 2012, začatie exekúcie je z 15.10.2014. Dakujem, Marian

 43. Jaroslava píše:

  Dobrý den .chtěla jsem se prosím zeptat v roce 1992 jsem si vzala půjčku v slevenske spořitelně 1000,ks na kuponovou knížku.potom jsem se v roce 1993 z rodinných důvodu odstěhovala do české republiky a mám české občanství od roku 1995.v roce 2019.minorisel dopis od exekutora …na dluh jsem zapomněla.jinac celou dobu jsem žádný dopis nedostala nemohli mě nikde najít jelikož posílali na adresu jde jsem v Čechách kdysi bydlela.po 27 letech zjistili kde bydlím a mám teda exekuci po tolika letech.jak postupovat prosím dál?. děkuji

 44. Jaroslava Pekarová píše:

  Děkuji za radu.

 45. Vladimir Pelcer píše:

  Dobry den.Chcem poprosit o radu.Dna 11.03.2020 som prebral dorucenku do vlastnych ruk od exekutora. Jedna sa o upovedomenie o zastaveni starej exekucie kde som ja bol opravneny.Exekucia je stara 22 rokov teda ide z obdobia kedy som podnikal na zivnost.Živnost uz mam viac ako 8 rokov zrusenu a uz som na dôchodku.Otazka sa tyka pausalnych trov exekutora vo vyske 42€ ktore si v dorucenke uplatnuje exekutor voci mne ked uz sa jedna o tak staru exekuciu a ako mam teda postupovat.Ďakujem.

 46. Vladimir Pelcer píše:

  Dobry den.Chcem poprosit o radu.Dna 11.03.2020 som prebral dorucenku do vlastnych ruk od exekutora. Jedna sa o upovedomenie o zastaveni starej exekucie kde som ja bol opravneny.Exekucia je stara 22 rokov teda ide z obdobia kedy som podnikal na zivnost.Živnost uz mam viac ako 8 rokov zrusenu a uz som na dôchodku.Otazka sa tyka pausalnych trov exekutora vo vyske 42€ ktore si v dorucenke uplatnuje exekutor voci mne.Ma exekutor narok na tuto uhradu ked uz sa jedna o tak staru exekuciu a ako mam teda postupovat.Nemala byt tato exekucia u davno vymazana ak ma tolko rokov?Ďakujem.

 47. Zdeno píše:

  prečo sú zákony vyhovujúce len pre poisťovne , prečo sa musím zaviazať poisťovni a v prípade ako som to mal ja som zabudol odhlásiť havarijnú poistku a to bolo v roku 2008 končila mi v roku 2009 bola uhradená na celý rok poisťovni som nič nedlhoval , ale poisťovňa zámerne čakala dva roky a poslala mi list aby som jím uhradil 2 300,€ čo som považoval za vydieranie ,prečo by som mal zaplatiť keď už v podstate snima nemám nič spoločné . Poisťovňa ma zažalovala dala ma na súd pochopiteľne vyhrala súd a ja teraz po 12 rokoch musím pod hrozbou exekútora zaplatiť toto sú stavané zákony pre podvodníkov a mafianov ako je napríklad poisťoňa GROUPAMa,a.s. ďakujem

 48. Anna michalkova píše:

  Zdravim…u exekutora mam uz rok prikaz na exekuciu…jedna sa o 12000 vymahat od exmanzela…tvrdi ze nema z coho exekutor zobrat…kam sa mozem obratit…je to neunosne aby mi to za styri roky nezacal splacat .a prri tom som vyhrala aj sud ..aj sud v Banskej bystrici to odsuhlasil…dakujem za odpoved

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial