Utorok 11. decembra. Meniny má Hilda

Fincentrum má dôvod na oslavu. Vzrástlo o 40 %

Obrat spoločnosti Fincentrum, a.s. Bratislava sa v prvom polroku medziročne zvýšil o dve pätiny na 6,3 mil. eur. Čísla rástli rýchlejšie ako trh a konkurenti. Spoločnosť má za cieľ stať sa o štyri roky jednotkou na trhu.

Fincentrum Slovensko sa zároveň stalo v prvom polroku najväčším sprostredkovateľom úverov na bývanie. Za rok 2012 bola spoločnosť Fincentrum ocenená ako najlepšia spomedzi nezávislých finančných sprostredkovateľov za najviac sprostredkovaných hypoték.

Trh s hypotékami v 1. polroku 2013 rástol len o 31%, zatiaľ čo Fincentrum v objeme sprostredkovaných hypoték za prvý polrok rástlo o 62%. Tento rok  sa chystáme prvenstvo jednoznačne potvrdiť. Celkový objem sprostredkovaných úverov na bývanie dosiahol za prvý polrok 2013 180,2 mil. eur. 

„Udržanie dvojciferného rastu vnímame ako obrovský úspech predovšetkým s ohľadom na fakt, že celý trh aj najväčší konkurenti Fincentra vykazujú stagnáciu či pokles obchodu. Predpokladám, že Fincentrum bude rásť aj v druhej polovici roka, aj keď k vzhľadom k mimoriadne silnému záveru minulého roka sa dá predpokladať pokles dynamiky rastu,“ uviedol Milan Repka, predseda predstavenstva a riaditeľ Fincentrum Slovensko.

Dobré čísla zaznamenala firma i konsolidovane. Je jedinou veľká finančno-sprostredkovateľskou spoločnosťou, ktorá dokázala rásť napriek stagnujúcemu trhu. Súhrnný obrat za Slovensko a Českú republiku medziročne vzrástol v prvom polroku 2013 o 25% na 26,4 mil. eur (resp. 685 mil. Kč).

Nadpriemerný rast i v ČR

V Českej republike rástol obrat spoločnosti o 21% na 20,2 mil. eur (resp. 524 mil. Kč). Významným podielom sa o to tiež zaslúžili hypotekárne úvery. Finanční sprostredkovatelia Fincentra tu v 1. polroku sprostredkovali každý dvanásty hypotekárny úver. Celkový objem sprostredkovaných hypoték dosiahol 4,6 miliardy Kč.

Významne rastie záujem spotrebiteľov o pravidelné kolektívne investovanie, ktoré je často nástrojom pre zabezpečenie na dôchodok. V súlade s vývojom celého trhu zostala za očakávaniami aktivita spotrebiteľov v oblasti sporenia v dôchodkových spoločnostiach.

Začiatkom roka 2013 Fincentrum kapitálovo posilnili investičné fondy ARX Equity Parters a Capital Dynamics. Spoločnosť Fincentrum si stanovila cieľ stať sa do roku 2017 najväčšou finančno- sprostredkovateľskou spoločnosťou. Realizácia rozvojových projektov na Slovensku i v Českej republike umožní aktuálne navýšenie základného kapitálu spoločnosti Fincentrum a.s. na viac ako 27 mil. eur (resp. viac ako 700 miliónov Kč).

Navýšenie základného imania

„Najvyšší základný kapitál na trhu finančného sprostredkovania v ČR a SR je pre sprostredkovateľov garanciou sily a stability skupiny Fincentrum, ale aj predzvesťou smelých plánov do budúcnosti. Sme si vedomí toho, že ekonomické stagnácie a finančná kríza zvyšujú tlak na kvalitu finančného poradenstva. Ľudia premýšľajú, kam svoje peniaze investujú a citlivo vyberajú každý finančný produkt. Toto prostredie s vysokými nárokmi na prácu sprostredkovateľov nám maximálne vyhovuje,“ dodáva Milan Repka.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *