Pondelok 30. marca. Meniny má Vieroslava

Konkurenčné prostredie bráni zdražovaniu PZP

Príchod poisťovne AXA na slovenský trh vnímali šéfovania ostatných poisťovní s rešpektom. Jeden z najväčších poisťovacích domov v Európe vie rozohrať zaujímavú hru. Na trhu PZP poistenia stavila francúzska spoločnosť na jednoduchosť a pridanú hodnotu v podobe nadštandardných služieb.

Ostatné subjekty sa na príchod francúzskeho súpera pripravili a tiež ponúkajú viac, než by bežný vodič od PZP očakával. Nový rok sa na trhu povinného autopoistenia nesie v duchu nezdražovania, za čím treba vidieť viac ako dobrú vôľu poisťovní, konkurenciu trhu. Počet poisťovní sa ani príchodom Axy nezmenil – stále je ich 9, keďže sa Česká poisťovňa zlúčila s Generali.

Až na dve výnimky vychádzajú poisťovne pri výpočte cien z objemu motora. Iba Wüstenrot a nováčik AXA volia ako základné kritérium výkon motora, čo je pre časť vodičov výhodnejšie.

Na výslednú cenu má však vplyv oveľa viac faktorov : bezškodový priebeh, vek a skúsenosti vodiča. Mladí zaplatia tradične viac, dôchodcovia majú výrazné zľavy. Nie však všade, pre niektoré poisťovne znamená vysoký vek vysoké riziko. Lacnejšie býva zväčša poistenie cez internet, keďže sa v cene neprejaví provízia pre sprostredkovateľa. Kritéria na stanovenie výšky PZP sú však príliš rôznorodé, aby sa dala stanoviť najlepšia či najlacnejšia poisťovňa. 

Allianz – zľava pre viac áut v rodine

Najväčšia poisťovňa naháňa počet poistencov výhodnejším poistením pre ďalšie autá v rodine. Na druhé a ďalšie získa klient alebo niekto z jeho rodiny 50% zľavu. Ušetriť na PZP sa dá v Allianzi aj spoluúčasťou (2000, 5000 alebo 7000 Sk) a to až 15% ceny. V tomto je produkt Allianzu ojedinelí. Keďže kritérií ma Allianz veľa, cenu si klient vyráta v „modrej kalkukačke“.

AXA – dôraz na asistenčnú službu

PZP ako ochrana pred zabuchnutými kľúčmi či náhlym dôjdením benzínu? AXA takéto výhody ponúka a pridáva aj opravu defektu a pomoc pri konflikte s políciu v zahraničí. Svojim klientom ponúka výšku PZP na základe výkonu a nie objemu motora. Všetky vozidlá su rozdelené do štyroch kategórií

ČSOB poisťovňa – zadarmo úrazové poistenie detí

Poisťovňa ČSOB stavila na citlivú struhu rodičov – vodičov. V cene PZP je zadarmo úrazové poistenie detí v aute. Za bezškodový priebeh získajú klienti až 55% zľavu a na ďalších zľavách môžu ušetriť 30%. Z ďalších výhod môže zaujať napríklad 25% zľava na poistenie bytu a domácností.

Generali poisťovňa Slovensko – garantovaná cena na 3 roky

Generali ponúka možnosť dohodnúť si zľavy až na tri roky dopredu. Každý nový klient získa bonus 60% a využiť môže aj zľavy pokiaľ jazdí iba na území SR a ČR. Nižšie ceny môžu očakávať aj rodičia detí do 14 rokov a tiež majitelia vozidiel starších ako 15 rokov. Vodiči takisto môžu využiť pevnú cenu v kubatúrnej skupine od 1801 cm3 do 2500 cm3 alebo nad 2501 cm3.

Komunálna poisťovňa – polovičná zľava pre dôchodcov

Klienti Komunálne poisťovne môžu využiť zľavu za bezškodový priebeh až 60%. Zľavu až 50% si môžu uplatniť dôchodcovia nad 70 rokov a zdravotne ťažko postihnuté osoby. V základom balíku je odtiahnutie a zabezpečenie úschovy vozidla na 3 dni. V rozšírenom balíku má navyše zabezpečený napríklad aj návrat do bydliska či náhradné ubytovanie a požičanie peňazí na opravu auta za hranicami..

Kooperatíva – prvú nehodu klientovi odpustia

Kooperatíva operuje s veľkými zľavami. Za bezškodový priebeh môže klient získať až 60% zľavu. Dôchodcovia a zdravotne ťažko postihnutí môžu ušetriť až 50%. Kooperatíva navyše prvú nehodu klientovi odpúšťa. Súčasťou poistnej ochrany je aj úrazové krytie posádky a ochrana pred živelnými rizikami.

OTP-Garancia – Zaplatia opravu predného skla

Mať rozbité sklo od odskočeného kamienka nie je nič príjemné. V OTP Garancia uhradia náklady na výmenu každému, kto si u nich uzavrie PZP. Podmienkou je, že sklo rozbilo iné auto a klient nemusí ani hľadať vinníka. Pozor však, v prípade živelnej udalosti už oprava skla neplatí. Na PZP ušetria v OTP Garancii vodiči nad 70 rokov a získať sa dá aj vernostná zľava. Aj OTP má kalkulačku na internete.

UNIQA – ceny podľa okresu

UNIQA zvolila ceny pre vodičov podľa miesta evidencie. Existujú tri kategórie pričom platí, že čím menší a pokojnejší okres, tým väčšia zľava na PZP. Ušetria aj skúsenejší vodiči, v tomto prípade nad 27 rokov. Kritériom pre výpočet ceny je objem motora.

Wüstenrot poisťovňa – mať Škodu nie je na škodu

Rakúsko-nemecká poisťovňa ako prvá na trhu priniesla výpočet ceny PZP podľa výkonu a nie objemu motora. Vo Wüstenrot vsadili vodičov s tenšou peňaženkou. Ponúkajú zľavy pre majiteľov Škodoviek. Výhodné sadzby získajú beznehodový vodiči a všetci môžu počítať s nadštandardnými asistenčnými službami.

Podľa čoho sa rozhodujete pri PZP?

View Results

Loading ... Loading ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *