Stvrtok 26. novembra. Meniny má Kornel

Ktorá banka ponúka najlacnejší bankový účet?

účet zadarmo

Bankové poplatky sú v tomto roku častá téma, dokonca využívaná v ostrom politickom súboji. Kým niektorí politici tvrdia, že bankové poplatky sú vysoké a treba ich regulovať, banky naopak tvrdia, že poplatky sa dajú znížiť.

Napríklad zľavou z vedenia za balík služieb k bežnému účtu a to až do výšky sto percent. Dokonca v niektorých bankách môžu dostať klienti účet v banke zadarmo aj bez podmienok. Poplatky za balíky služieb k účtom sú v rozpätí od nula do 180 eur za rok. A teda klient môže dobrým výberom ušetriť aj viac ako sto eur ročne.

Pômôcka pre porovnanie bankových poplatkov

Online porovnávač finančných produktov FinačnáHitparáda.sk sytvoril jednoduchý ukazovateľ – SEMAFOR. Klientom dokáže okamžite vizuálne poradiť, ktorá banka ponúka balík služieb k bežnému účtu zadarmo a to úplne bez podmienok, prípadne s jednou podmienkou, ktorá je ľahko splniteľná. Stačí sa len orientovať na základe zelenej farby SEMAFORa.

Nejde pritom o žiadne oklieštené, prípadne základné účty, ale o plnohodnotné, moderné balíky služieb. Dnes na Slovensku pôsobia dve banky (365.bank, Fio banka), kde klient získa plnohodnotný účet zadarmo, úplne bez poplatkov a bez nutnosti plniť rôzne podmienky. V ostatných bankách je potrebné splniť viac či menej komplikované podmienky, ktoré sa môžu pohybovať, v závislosti od konkrétnej banky, v rozmedzí od jednej resp. dvoch až do piatich.

Ktoré banky ponúkajú účet zadarmo

Slovenská mobilná banka 365.bank prináša rôzne technologické inovácie, inovatívne možnosti sporenia, platenia, či benefity a zľavy u partnerov. A to bez poplatkov a podmienok.

Fio banka okrem účtu zadarmo a bezkontaktnej platobnej karty ponúka aj dva bezplatné výbery z akéhokoľvek bankomatu. mBank ponúka účet zadarmo, ale na platobnú kartu zdarma treba splniť podmienku bezhotovostných platieb vo výške aspoň 70 eur mesačne, prípadne mať úverový produkt banky.

V UniCredit Bank stačí, ak príde na účet príjem vo výške aspoň 400 eur mesačne. V Raiffeisen Bank je už potrebné okrem posielania príjmu 400 eur na účet zrealizovať aspoň jednu inkasnú platbu mesačne.

Lepšia prehľadnosť zvyšuje konkurenciu medzi bankami

Možnosť získať účet zadarmo ponúkajú aj ďalšie banky, ale až po splnení kombinovaných podmienok. Prehľad všetkých bánk aj s podmienkami je uvedený v tabuľke.

Cesta k vytváraniu tlaku na banky je práve vo vytváraní jednoduchých nástrojov, ktoré umožňujú lepšie sa zorientovať klientom. Nevyženieme tým banky z trhu a nezničíme tým konkurenčné prostredie reguláciou poplatkov, napríklad zavádzaním rôznych nepotrebných produktov typu základný účet. Zároveň dáme klientom do rúk silný nástroj.

účet zadarmo

Autori sú analytici portálu FinančnáHitparáda.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial