Piatok 14. augusta. Meniny má Mojmír

Napíšte nám: Máte krajinu, ktorej by ste radi platili dane?

Svetová finančná a hospodárska kladie väčšie nároky na vlády. Ekonomika sa spomaľuje a z ekonomických ukazovateľov rastie predovšetkým nezamestnanosť. Každá vláda má na krízu vlastný recept. Ktorý považujete za najlepší?

Investujeme.sk sa obracia na čitateľov s dvoma otázkami: Kroky ktorej vlády považujete za najefektívnejšie v boji proti kríze? V ktorej krajine by ste platili dane s vedomím, že vaše peniaze budú použité naozaj efektívne? Zapojte sa do diskusie pod článkom alebo svoje názory pošlite na adresu redakcia@investujeme.sk.

Prerozdeľuje štát vaše dane efektívne?

View Results

Loading ... Loading ...

8 odpovedí na “Napíšte nám: Máte krajinu, ktorej by ste radi platili dane?”

 1. Michal píše:

  Hlasujem za Švédsko, radšej viac peňazí vo fungujúcom štáte, ale menšie dane skorumpovanú vládu.

  • atom píše:

   jednoznačný súhlas!!! nikdy nie je na vine system,ale ti,ktori ho deformuju. a svedsko je ukazkou, ze aj stat na cele so spravnymi a mravnymi ludmi moze viac ako prosperovat!!!

 2. Antonín píše:

  Ja si myslím, že by to malo byť Francúzsko. A to aj napriek dvom veciam – napriek populizmu,ktorému sa ani francúzska vláda občas nevyhne a napriek „neobmedzenej“ ľavicovosti Francúzov a Francúzska. To, že pracujúci zatvoria do špajze manažérov, je síce absurdné, no môže to pomôcť. K tomu mám hneď niekoľko poznámok: viem, že zatváranie manažmentu do tmavej komory pripomína Československo 50-tych rokov, keď príslušníci Ľudových milícií zatvárali kulakov do basy s tým, že budú v nej zavretí dovtedy, kým nezvíťazí komunizmus… Aj Fidel Castro sľuboval, že sa oholí až vtedy, keď bude komunizmus na celom svete… brŕŕ… Vráťme sa však k téme. Osobne si totiž myslím, že je lepšie (a menej nebezpečné) zamknúť do komory neschopného francúzskeho riaditeľa než milovať slovenského premiéra, ktorý sa ešte vždy tvári, že globálna finančná kríza sa Slovensku vyhýba…

 3. Dáša píše:

  V Nemecku má šrotovné význam, keďže ekonomike ich pomôže. Na Slovensku sa opičíme po krokoch, ktorých dopad ani nevieme odhadnúť.

 4. Ondřej Novák píše:

  Když porovnám situacii na Slovensku a tady u nás, jednoznačne bych raději platil dane u vás ako v České republice.

 5. Miňo píše:

  Ja to vidím trochu inak, tie dane, to je totiž v poradí až druhá otázka. Prvá znie: Kroky ktorej vlády považujete za najefektívnejšie v boji proti kríze? Neviem ako vy, vážení, ale ja ešte vždy – napriek problémom, ktoré sú dnes všade po svete – pozitívne vnímam hlavne Švajčiarsko. A myslím si, že aj dane by som tam radšej platil ako na Slovensku.

 6. Tina píše:

  Myslím že Nemecko je tou krajinou, kde vláda veľa robí pre prekonanie krízy a aj dane by som najradšej platila tam…

 7. pedro píše:

  spanielsko je krajina,ktora i napriek velkemu poctu imigrantov najma z latinskej ameriky,novych clenskych statov eu,i severnej afriky ma otvoreny pracovny trh.navyse,ak je tam niekto chudobny,moze si i kazdy den nabrat zadarmo tolko tovaru vylozeneho pred hypermarketmi,i na farskych uradoch,kolko potrebuje.ekonomika spanielska uz cca30 rokov napreduje milovymi krokmi,je tam velmi prijemna klima,srdecni a velmi priatelski ludia,velka snaha uradnikov najst vam na urade prace adekvatnu pracu pre vas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial