Nedeľa 21. októbra. Meniny má Uršuľa

Naša fikcia: Grécki futbalisti s logom nového sponzora ESM na prsiach

Prvé slová gréckych futbalistov po včerajšom kvalifikačnom víťazstve nad Slovenskom patrili štedrému sponzorovi tímu. Heléni totiž hrajú v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta s podporou nového sponzora, ktorý podporuje nielen futbalistov, ale aj ostatné grécke aktivity. Nečudo, že jeho logo zaberá najväčšiu časť nových dresov.

„Vďaka takzvanému eurovalu môžeme aj naďalej robiť, to čo nás baví. Zabávať sa, hrať futbal a svojou hrou tešiť celú Európu. Aj na tvárach slovenských fanúšikov bolo vidieť radosť, že hoci ich národný tím prehral, vyhralo družstvo, ktoré finančne podporujú a takýto skvelý pocit by nemali, keby pred rokom neodsúhlasili vznik permanentného eurovalu,“ zaznelo po zápase z kabíny hostí.

„Keď sme si pred nedávnom prečítali, koľko Slovákov platí milionársku daň, je nám jasné, že tých pár miliónov eur nebude tak bohatej krajine chýbať,“ rozplývali sa grécki hráči nad štedrosťou nového sponzora. „Vnímame symbolicky, že na Slovensko sme prišli v čase prvého výročia pádu vlády Ivety Radičovej. Teraz môžeme spoločne s vami oslavovať nový kabinet, vyššie dane pre firmy a vyššie odvody pre živnostníkov. V Grécku máme veľmi pozitívny vzťah k úsporným opatreniam, pokiaľ ich teda realizujú ostatné európske krajiny.“

Ako sme sa dozvedeli, Grékov teraz čaká niekoľkodňová oslava víťazstva v úzkom kruhu. Podľa zaužívaného modelu však na nej budú participovať aj Slováci. „Účet za našu oslavu, ako býva dobrým zvykom, zašleme na slovenský úrad vlády,“ nechal sa počuť vedúci gréckeho tímu.

Foto pred úpravou: epo.gr. Upozornenie: Celý článok je vymyslený, teda až na časti, ktoré by mohli byť pravdivé.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *