Stvrtok 13. augusta. Meniny má Ľubomír

Nie ste spokojní s poistným plnením? Môžete ho reklamovať

Dôvodom uzatvorenia poistenia je nárok získať pri nepriaznivých udalostiach kompenzáciu formou poistného plnenia. Poisťovňa vtedy posudzuje, či je škoda poistkou krytá a v akej miere má je klient nárok na náhradu. Toto rozhodnutie sa však u klientov vždy nestretáva so spokojnosťou. V takých prípadoch nastupuje procedúra námietok, sťažností, ktoré môžu skončiť aj súdnym sporom.

Postup pri reklamácii

Reklamácia poistného plnenia má viac foriem. Klienti sa najviac obávajú súdnych ťahaníc s poisťovňou. To je však až konečné štádium sporu, ktorému sa aj samotné poisťovne snažia vyhnúť. Prvým krokom nespokojnosti s rozhodnutím o likvidácii poistnej udalosti je podanie námietky. Tu môže klient podať na pobočke, písomne, či prostredníctvom call centra, prípadne aj emailom. „Klientom, ktorí nie sú spokojní s riešením poistnej udalosti odporúčame v prvom kroku podať odvolanie,“ radí Ján Ďurech, hovorca Aegon Životnej poisťovne a dodáva, že až vtedy, keď klient nesúhlasí ani s vyjadrením k odvolaniu, má nárok podať sťažnosť.

„Klient by mal pri reklamácii v prvom rade písomne požiadať o prehodnotenie spôsobu ukončenia likvidácie. Mal by poukázať na skutočnosti, za akých podmienok sa svojho nároku dožaduje, teda buď podľa zákona alebo príslušných ustanovení poistných podmienok,“ vysvetľuje Beata Lipšicová z poisťovne Uniqa. Sťažnosť musí obsahovať základné údaje o jej podávajúcom, ďalej číslo poistnej udalosti, predmet sťažnosti – stručný popis na čo konkrétne sa klient sťažuje, prípadne prílohy, ktoré sa poistnej udalosti týkajú. „Lehota na prešetrenie a vybavenie sťažnosti je 30 kalendárnych dní odo dňa doručenia sťažnosti,“ dodáva Silvia Nosková Illášová z poisťovne Kooperativa.

V prípade, že ste poistenie uzatvárali cez svojho finančného sprostredkovateľa, prvé kroky môžete konzultovať práve s ním. „Ak máte sprostredkovateľa, je dobré obrátiť sa najprv naňho. Vie nielen poradiť s konkrétnym postupom, ale aj prakticky pomôcť s podaním reklamácie. Ak človek nemá  sprostredkovateľa, mal by sa v prvom rade obrátiť písomne na poisťovňu. Súd prichádza do úvahy až vtedy, ak sa spor nepodarí vyriešiť a obe strany trvajú na svojom,“ radí Viera Mamojková, finančná analytička, OVB Allfinanz Slovensko.

Ak klient neuspeje na poisťovni, môže sa následne obrátiť na Národnú banku Slovenska, Odbor ochrany finančných spotrebiteľov, prípadne na poisťovacieho ombudsmana zriadeného pri Slovenskej asociácii poisťovní. Eva Jacková zo Slovenskej asociácie poisťovní však dodáva, že podmienkou začatia konania pred poisťovacím ombudsmanom je to, že klient už sťažnosť riešil a poisťovňa jeho nároky neuznala.

Poslednou inštanciou, ktorá prichádza na rad, keď všetky ostatné zlyhajú, je súd. „Podanie žaloby na súd je legitímny prostriedok, ako sa domáhať ochrany svojich práv a právom chránených záujmov. Na druhej strane tento spôsob môže byť časovo náročný a pre stranu sporu, ktorá neuspeje, aj nákladný,“ konštatuje Helena Kanderková z Allianz – Slovenskej poisťovne.

Čoho sa týka najviac sťažností

Sťažnosti a reklamácie eviduje v poisťovniach špecializovaný pracovník, čo im ukladá zákon o poisťovníctve. Podľa H. Kanderkovej je najčastejším dôvodom reklamácie klientov nespokojnosť so zamietnutím poistného plnenia, no sťažnosti sa týkajú aj výšky poistného plnenia. “Evidujeme ich najčastejšie v rámci úrazového poistenia, poistenia domácnosti a nehnuteľnosti a povinného zmluvného poistenia motorových vozidiel,” hovorí H. Kanderková.

V neživotnom poistení sa podľa nej reklamujú napríklad prípady, keď je poistné plnenie stanovené výpočtom poisťovne a klient nedokladuje náklady vynaložené na opravu. Ďalej sú to prípady, keď bola nehnuteľnosť podpoistená, teda poistná suma nezodpovedala hodnote nehnuteľnosti, alebo keď ku škode nedôjde z príčiny, ktorá nebola poistená.

B. Lipšicová dopĺňa, že aj v poisťovni Uniqa sa sťažnosti a reklamácie týkajú najčastejšie poistenia motorových vozidiel, majetku, nasleduje životné a úrazové poistenie. V poisťovni Aegon vedú sťažnosti na kompenzácie z úrazového poistenia alebo z poistenia denných dávok. „V minulosti sme napríklad na základe odvolania a doplňujúcej fotodokumentácie zo strany klienta poskytli dodatočné plnenie. V lekárskej správe klienta ošetrujúci lekár nesprávne uviedol len jeden chýbajúci článok prsta a podľa fotodokumentácie klientovi evidentne chýbali dva články prsta. Poisťovňa samozrejme poskytla dodatočné plnenie, na ktoré mal klient nárok,“ uvádza hovorca tejto poisťovne. Silvia Nosková Illášová z Kooperatívy upresňuje, že sťažnosti vznikajú aj preto, že klienti nesúhlasia s klasifikáciou poškodenia vozidla ako totálnej škody.

Existujú aj kuriózne sťažnosti. H. Kanderková uvádza: „Evidujeme prípady, keď poistený – vinník nehody, za ktorého poisťovňa vyplatila z jeho povinného zmluvného poistenia motorového vozidla plnenie poškodenému, namieta podľa neho príliš vysoké poistné plnenie a v tej istej veci sa poškodený sťažuje naopak práve na nízke poistné plnenie. Netradičné sú sťažnosti, keď klient nesúhlasí s povinnosťou zaplatiť poistné počas platnosti poistenia s odôvodnením, že zatiaľ si neuplatnil a ani nemal žiadnu poistnú udalosť.“

Do kedy možno podať reklamáciu

„V prípade poistenia vlastného majetku alebo poistenia osôb je možné si nárokovať poistné plnenie najneskôr do štyroch rokov od vzniku poistnej udalosti. Termín, do ktorého je možné podať sťažnosť nie je stanovený, je však v záujme klienta, aby sa na poisťovňu obrátil čím skôr, kým má k dispozícii dôkazy preukazujúce svoje nároky a tvrdenia,“ radí H. Kanderková.

36 odpovedí na “Nie ste spokojní s poistným plnením? Môžete ho reklamovať”

 1. Ladislav píše:

  dobrý deň od minulého roka 31.8.2017 som omylom zaplatil 2x poistenie za auto a do dnešného dňa ste nevrátili peniaze poprosím o riešenie a vrátenie 1splátky,moje číslo účtu je SK0302000000003652678259
  Identifikátor číslo 1- SBA4TB7137 a číslo 2-SBA4TB7187

 2. Lydia píše:

  Prajem pekny den, Touto cestou by som potrebovala poradit PZP. Poistenie zaplatene, ale zmenili sumu a to som nevedela. Nedostala som poukazku tak som poistne zaplatila ako vzdy stvrt rocne. Po nahlaseni poist. Udalosti mi bolo oznemene ze poistenie mam zrusene az po telefonate mi poslala pani doklady a tam sme zistili ze zmenili sumu o 10.37 EUr viac . Az po nahlaseni mi vystavili doklad o zruseni PZP s datumom 27.7. K 2.7 a poslali preplatok na ucet 28 Eur. Da sa dako branit za neplatne zrusenie. Vzdy som poctivo platila. Od. 2.6.2010 . Teraz mi doslo zaplatit od poistovne poskodeneho dost vysoka suma. Mam dojem ze to bolo ucelovo zrusene. Ved ako mozem mat nezaplatene, ked mi vratia preplatok. Nerozumiem tomu. Dakujem vopred za odpoved. Ci skusenost.

 3. Bea píše:

  Dobry den,Touto cestou by som potrebovala poradit ohladom skodovej udalosti, ktora sa stala 08.2017. v Madarsku.Do manzela narazila dodavka,na miesto boli privolany policajti takze bolo vsetko zaznamenane ….cize vinnik bol znamy.Po neuspesnych viacerych telefonatoch,ktorymi nam z poistovni davali mylne informacie,sme napisali mail ,na ktory sme dostali takuto odpoved :k dnesnemu dnu nie je mozne pristupit k vysporiadaniu Vasich narokov nakolko sme do dnesneho dna neboli povereni od poistovatela protistrany.To uz od nehody ubehlo 7 mesiacov.Mozem Vas poprosit aby ste mi poradili ako mame postupovat v takomto pripade.Vopred dakujem za odpoved

 4. Eva Javorčeková píše:

  Dobrý deň,chcela by som si dať prehodnotiť škodovú udalosť zo dňa 05.04 2018 kedy nám praskol prívod studenej vody a poškodila sa nám podlaha.Výpočet škody bol odhadnutý asi 2m Miestosť má 4×4 m a nemôžem nikde kúpiť podlahu, ktorá má takú istú drážku ako potrebujeme .Prosím o preverenie a prehodnotenie. Ďakujem

 5. Maria píše:

  Nikde neviem najst mailovy kontakt na KOOPERATIVU – ako sa mam stazovat ???
  Pri plneni poistnej udalosti ( skoda na majetku – nasledkom zaplavy zo dna 6.6.2018 v BA) absolutna neprofesionalita, uplna ignoracia, call centrum vysmech.
  Operator hovori ceskym jazykom a nerozumie slovensky, ak nahodou mate to stastie ze hovorite so slovenskym operatorom, tak je drzy, arogantny…
  Co sa to deje v KOOPERATIVE ???

 6. Andrej píše:

  S KOOPERATIVOU riešim škodovú udalosť, pri ktorej mi auto idúce predo mnou rozbilo čelné sklo, čo aj majiteľ uznal a oni mi to odmietajú preplatiť. Dovolať sa tam nedá, po asi 10.min volania, čo vám automat cituje zákony o nahrávaní hovorov, to potom dvihne nejaká dcérska spoločnosť, ktorá Vám nič nepovie, lebo nič nevie. Strácajú dokumenty ktoré im boli zaslané. Po mesiaci ich dohľadajú, pritom by mali škodovú udalosť vyriešiť do 15 dni. KOOPERATIVA mi príde ako nejaká schránková firma.

  • milan píše:

   mám ten istý problém. je tam aj svedok, čo to potvrdil, a aj tak mi sklo odmietli preplatiť. viete poradiť dakoho, čo by ma zastupoval v spore?

   • Oľga píše:

    Zdravim.My mame ten isty problem,taktiez si vinnik priznal chybu a aj napriek tomu nam kooperativa odmietla vyplatit skodu s odovodnenim,ze vodic pred nami si nemohol byt vedomy,ze sposobil skodu…Ako fakt sila,urcite to budeme riesit dalej…

 7. Ing. Horváthová píše:

  Taktiež môžem potvrdiť nespokojnosť s Kooperatívou. Syn mal úraz a oni neuznali ani 1%, že by sa mu malo vrátiť z poistenia. Už nikdy viac nedám nič a nikoho poistiť v tejto spoločnosti. Otrasný prístup, nekompletné informácie, celé nedotiahnuté.

 8. Ing. Horváthová píše:

  Kontakt na linku je 0800 120 000. Problém je v tom, že linka je permanentne obsadená a nikto Vám neodpovedá. Nereaguje ani pani, ktorá je zodpovedná za likvidáciu. Ich zmluvné podmienky pre poistenie Život sú postavené proti klientovi a oni si tam odpočítavajú z mne neznámeho dôvodu 10%. Zrušila som všetko v tejto inštitúcii. Dajte si pozor dobudúcna.

 9. Mário píše:

  Bola mi vyplatená škoda z PZP auto som mal na totálnu škodu vyplatili mi len 800€, chcem sa sťažovať aby mi dali väčšie plnenie, ako mám postupovať ?

 10. Viera Daxnerová píše:

  Poisťovňa chce uzatvoriť poistné plnenie ako totálnu škodu. Najprv po predložení výpočtu servisu za opravu prevyšovali VŠH o 400,00 €. Bol robený nový výpočet v ktorom sme sa spratali pod VŠHV, no poisťovni prekážalo že výpočet predkladá nezmluvný servis. Tretí krát sme dali urobiť výpočet za opravu v zmluvnom servise poisťovne , kde sme sa taktiež spratali pod VŠHV. Poisťovni prekážalo že vo výpočte neboli zahrnuté všetky diely ktoré likvidátor navrhol na výmenu. Servis doložil na poisťovňu vyjadrenie, že nie všetky diely je nutné úplne vymeniť stačí iba ich oprava. Poisťovňa napriek tomu trvá na ukončení plnenie ako totálnu škodu. Kto by nás vedel v tomto prípade zastupovať ?

 11. Marek píše:

  Dobry den, podal som odovalnie, ale nedostal som odpoved v zakonnej lehote 30 dni. na co mam narok?

 12. Iveta Kabóková píše:

  Som znechutená z poisťovní,´všetko je nastavené tak, aby sme platili zo svojich platov,ale nedostali peniaze. Mám úver veľký na dom a tak som sa chcela poistiť pre prípad invalidity, inak by som musela dom v budúcnosti predať. Zrátala som si , sedavé zamestnanie, bolesti chrbtice, čo ma môže položiť raz. V zdravotnom dotazníku som povedala pravdu, nastúpila som do práce, kde som zo začiatku robila denne 16hod., tak som mala problémy s chrbticou a bola som na týždeň v nemocnici na rehabko a infúzie, vyjadrenie lekára, chrbtica je vzhľadom k veku, 50 rokov, už vekom degenerovaná, ale žiadny nález na operáciu, skrátka cvičím a fungujem ďalej. Dnes mi prišlo z poisťovne, že vzhľadom na to nedostanem za chrbticu nič. Tak sa pýtam, načo asi sa chcem poistiť do budúcnosti? V dotazníku boli takéto otázky, boli ste už na sono, RTG ? Prosím Vás, je tu niekto, kto nebol? Takže ruším poistenie, budem si radšej šetriť!

 13. silvia píše:

  Bola mi vyplatená škoda z PZP auto peugeot 407 coupe som mala na totálnu škodu vyplatili mi len 2400€, chcem sa sťažovať aby mi dali väčšie plnenie, ako mám postupovať ? Technik z kooperativy zamerne nezapisal do odhadu poskodeny podvozok. Odmietal ist do orig.servisu kam som s autom chodila na opakovanu obhliadku. Ako viem docielit opatovnu obhliadku a prehodnotenie skodovej udalosti? Ako spravne postupovat?

 14. Veronika píše:

  Dobrý den,
  ani NBS Vám veľmi nepomôže pri reklamácii ,možete sa isť sťažovať na lampáren-a oni majú na posúdenie až 60 dni zo zákona takže čakáte a myslíte si,že lady sa pohnu a skopírujú Vám len paragrafy a poučky ,ktoré majú naučené,takže zbytočne niečo riešiť cez NBS ,ktorá akože vyonáva dohľad nad poisťovnami-ruka ruku myje…

 15. Peter píše:

  KOOPERATÍVA NIKDY VIAC !
  Ak si to dokážete prečítať celé, pochopíte prečo.
  Platil som 970€ havarijnú poistku ktorá zahŕňa i odcudzenie. 6.7.2018 mi bolo na Bratislave odcudzené vozidlo, na ktorom som pracovne závislý a mal som ho aj registrované na živnosť. Keďže pracujem v zahraničí a musel som počkať na ukončenie vyšetrovania, doklady potrebné k likvidácii škody som odovzdal až pri prvom návrate na Slovensko 24.8.2018. Presne podľa zoznamu potrebných dokladov. Po mesiaci som sa informoval na priebeh likvidácie. Bolo mi oznámené, že je to už na riešení u likvidátora v Košiciach na ktorého mi dali aj tel. kontakt. Po ďalších dvoch týždňoch som priamo u neho zisťoval stav veci. Odvtedy som sa mu už nikdy nedokázal dovolať. Upovedomil ma že prebieha ešte audit a po ukončení dôjde k likvidácii a finančnému plneniu. Po ďalších troch týždňoch som znova zisťoval stav vybavenia a na moje prekvapenie mi bolo oznámené, že nemôže dôjsť k plneniu nakoľko im ešte chýba správa od polície o ukončení vyšetrovania. Túto správu som odovzdal osobne na pobočke Kooperatívy ešte z ostatnými dokladmi 24.8.2018. Na čo som ich aj upozornil. Po týždňovom hľadaní sa správa našla a ubezpečili ma o urgentnom vybavení.
  Verte mi v Kooperatíve nik netuší význam slova „URGENTNÝ“ Po dvoch Týždňoch čakania mi už akosi začala dochádzať trpezlivosť a preto som si pracne zistil tel. na priameho nadriadeného likvidátora škody a „šok“ ! Nemôže dôjsť k likvidácii, chýba potvrdenie o odhlásení vozidla! Tiež odovzdané 24.8.2018. Takže ho momentálne hľadajú a prisľúbili, že mi oznámia telefonicky ako pokročili. Bol som však upozornený že ide o vyššiu škodu a preto musí ešte prejsť schválením komisie, takže peniaze tak skoro nebudú. Asi sa budú rozhodovať čo ešte stratia.
  Takže mne nezostáva nič iné, len naďalej pracovne používam auto z požičovne, čím sa mi pekne zvyšujú náklady.
  VĎAKA….. KOOPERATIVA !
  Takže dúfam že ste sa pochopili, kde sa nikdy nepoistiť.
  Pracujem v zahraničí a výkon môjho povolania je podmienený používaním
  vlastného vozidla. Aj preto bolo odcudzené vozidlo registrované na živnosť,
  nie na súkromnú
  osobu. Prieťahmi zo strany vašej poisťovne som nútený používať vozidlo
  požičovne, čo nie je lacnou záležitosťou. Minulý týždeň som telefonicky
  kontaktoval vašu
  pobočku a bol som ubezpečený, že sa pristúpilo k urgentnému riešeniu mojej
  poistnej udalosti. Avšak už som pochopil, že definíciu slova „urgentný“ vo
  Vašej poisťovni
  nepoznajú.
  Pracovné povinnosti mi nedovolili pricestovať na Slovensko dlhšie ako na
  týždeň. Dúfal som že tento týždeň si obstarám (predbežne rezervované)
  vozidlo. V nedeľu 11.11 musím
  cestovať znova do zahraničia kde musím zotrvať do 20.12. Som nútený znova
  využiť služby auto-požičovne. Prenajímam ho na spomínanú živnosť a po
  predbežnej porade s
  právnikom by sa mi mala vyššia časť nákladov, aj vďaka vašej poisťovni
  vrátiť.

 16. Peter píše:

  KOOPERATÍVA NIKDY VIAC !
  Ak si to dokážete prečítať celé, pochopíte prečo.
  Platil som 970€ havarijnú poistku ktorá zahŕňa i odcudzenie. 6.7.2018 mi bolo na Bratislave odcudzené vozidlo, na ktorom som pracovne závislý a mal som ho aj registrované na živnosť. Keďže pracujem v zahraničí a musel som počkať na ukončenie vyšetrovania, doklady potrebné k likvidácii škody som odovzdal až pri prvom návrate na Slovensko 24.8.2018. Presne podľa zoznamu potrebných dokladov. Po mesiaci som sa informoval na priebeh likvidácie. Bolo mi oznámené, že je to už na riešení u likvidátora v Košiciach na ktorého mi dali aj tel. kontakt. Po ďalších dvoch týždňoch som priamo u neho zisťoval stav veci. Odvtedy som sa mu už nikdy nedokázal dovolať. Upovedomil ma že prebieha ešte audit a po ukončení dôjde k likvidácii a finančnému plneniu. Po ďalších troch týždňoch som znova zisťoval stav vybavenia a na moje prekvapenie mi bolo oznámené, že nemôže dôjsť k plneniu nakoľko im ešte chýba správa od polície o ukončení vyšetrovania. Túto správu som odovzdal osobne na pobočke Kooperatívy ešte z ostatnými dokladmi 24.8.2018. Na čo som ich aj upozornil. Po týždňovom hľadaní sa správa našla a ubezpečili ma o urgentnom vybavení.
  Verte mi v Kooperatíve nik netuší význam slova „URGENTNÝ“ Po dvoch Týždňoch čakania mi už akosi začala dochádzať trpezlivosť a preto som si pracne zistil tel. na priameho nadriadeného likvidátora škody a „šok“ ! Nemôže dôjsť k likvidácii, chýba potvrdenie o odhlásení vozidla! Tiež odovzdané 24.8.2018. Takže ho momentálne hľadajú a prisľúbili, že mi oznámia telefonicky ako pokročili. Bol som však upozornený že ide o vyššiu škodu a preto musí ešte prejsť schválením komisie, takže peniaze tak skoro nebudú. Asi sa budú rozhodovať čo ešte stratia.
  Takže mne nezostáva nič iné, len naďalej pracovne používam auto z požičovne, čím sa mi pekne zvyšujú náklady.
  VĎAKA….. KOOPERATÍVA !
  Takže dúfam že ste sa pochopili, kde sa nikdy nepoistiť.

  • Peter Apolen píše:

   To je určite nepríjemná skúsenosť, ktorú popisujete. Potvrdzuje to, že celú komunikáciu s poisťovňou si treba zálohovať a nechať si potvrdiť zoznam prevzatých dokumentov. Orgánom dohľadu pre poisťovne je NBS, takže ak Vám došla trpezlivosť, môžete to riešiť podaním u nich.

 17. Robert Procházka píše:

  Podávam reklamáciu na moju škodovú udalosť č.4800844118 zo dňa 13.11.2018. Obhliadka vozidla bola prevedená dňa 22.11.2018 v Leviciach p.Miroslavom Janovčíkom/0905 301 123/, kde zdokumentoval všetky poškodené miesta na mojom aute LV 249CX. Poslal mi správu o zapise o poškodení vozidla a určil sumu na 301,15 eur.Nakoľko som SZČO a potrebujem auto na každodennú dochádzku do práce, súhlasil som so sumou, ktorú určil a nedával som auto do servisu, kde by mi naúčtovali ďaleko väčšiu sumu , ako určil obhliadkar. Zo sumy 301,15eur mi poisťovňa vyplatila sumu 138,00 eur, s čím nesúhlasím, a žiadam doplaťiť sumu určenú p.Janovčíkom, alebo urobíme novú obhliadku, lebo sa mi ťaško otvára kufor na aute, zrejne narazom je skrížený.Keď do Vás nacúva Land Rower 2,5t, tak to nechá aj nejaké následky. Dúfam, že zviťazí zdravý rozum a nie naše súdy.

 18. Vejackova píše:

  Dobrý deň, prosím o radu ako postupovať na koho sa obrátiť čo robiť v prípade keď som vinník za poistnú udalosť a poškodený si v poisťovni uplatňuje škodu ktorú neustále navyšuje uvádza klamlivé ceny a poškodenia. Poisťovňa mu všetko bez kontroly a fotodokumentacie prepláca čo následne vymáha ju odo mňa ako škodu.Ďakujem za vašu radu.

 19. Zuzana píše:

  Dobry den, dostali sme plnenie z PZP vinnika, ktory poskodil nase vozidlo. Jednou z poloziek bolo aj nahradne vozidlo zo servisu, ktore bolo nutne na vykon cinnosti podnikania (nase vozidlo je na firmu). Vybralo sa nahradne vozidlo najlacnejsie mozne, faktura od servisu bola vo vyske 395,28 eur (prenajom vozidla, povinne umytie vozidla)….poistovna vsak preplatila iba 168,16 eur (minus DPH, minus povinne umytie a minus 138,16 opotrebenie)….Predovsetkym polozka opotrebenie nam nie je jasna, v liste definovana ako „rozdiel technickych hodnot poskodeneho vozidla TH1 (40345,66 eur) – TH2 (40218,53 eur) + 0,01 eur x 1103 km“ …. Viete mi prosim napisat, co su to za udaje a preco nam opotrebenie odpocitali? Tiez preco nepreplati poistovna umytie, ked si to uctuje kazdy servis? Dakujem. Zuzana

 20. Andrea píše:

  Dobrý deň .Chcela by som upozorniť na nekalé praktiky poisťovne AEGON!!!Kým platíte poistné ,všetko je v poriadku ,ale ak si náhodou nárokujete na poistné plnenie ,je problém.Nevyplácajú poistné plnenie na úraz ,chorobu ani denné odškodné v období práceneschopnosti!Naťahujú vyriešenie poistnej udalosti rok a stále vyžadujú iné dokumenty …Nakoniec Vás vyhlásia za psychicky narušeného,aby Vám nemuseli vyplatiť zmluvné plnenie a spätne Vám zrušia poistku vraj zistili po 1 a pol roku platenia ,že ste nepoistiteľní! AEGON nikdy viac!!!!

 21. jano píše:

  Dobry den.Nahodou niekto nejaky vzor odvolania kde mi bolo zamietnuta skodova udalost nema?potrebujem zhruba vediet ako to ma vizerat,hlavicka,uvod jadro zaver.dakujem

 22. Stanislav Hazucha píše:

  Vidím že mnohý máte negatívnu skúsenosť s poistným plnením tých nízkonákladových poisťovní. PZP je v podstate jedno u koho si necháte vytvoriť, nejde predsa o poistenie Vášho auta, avšak ak už máte nejaké pripoistenie u lacnej poisťovne to ide tažko. Rozdieli sú naozaj veľmi malé. Ľudia často hľadia len na cenu. Nevidia v poistení žiadny úžitok. Naopak.. Chcú len čo najviac ušetriť. Ja osobne ako maklér mám nasledovný rebríček poisťovní čo sa týka plnenia: Alianz, Generali, ČSOB, Union, Uniqa, Wester Union, Kooperatíva, Komunálna poisťovňa.
  Niekedy je lepšie priplatiť si tých pár eur a mať auto poistené správne a ak sa nedajbože stane nehoda máte aspoň istotu. Zamyslite sa že niekedy riešite rozdieľ 40 eur, je to 40 eur na rok nie na deň a ani nie na miesac. Večer keď idete s kamarátmi v piatok posedieť zaplatíte ďaleko viac. A radí sa to tiež do služby. S tým že na druhý deň ak ste pili alkohol máte kocovinu, u poistky máte v prípade nehody úžitok. Nemusíte hradiť opravu zo svojho vrecka.

  Druhá veľmi podstatná vec.. Ide aj o to či ste uzatvorili poistné cez internet alebo cez makléra. Rozdieľ v cene poistného je rovnaký, +- niekedy sa stane do 10 eur rozdieľ. Avšak maklér sa Vám o poistky stará, v prípade škodovej udalosti Vám pomôže vyriešiť problém, obvoláva s Vami potrebnú poisťovňu, vybavuje s Vami dokumenty prípadne Vás navedie. Ja osobne riešim všetko za klienta. Takže je to vždy o zamyslení sa nad situáciou.

  • R. píše:

   Dobrý deň.. 19.mája sme podali sťažnosť prori zamietnutiu škodovej udalosti.. Lehota vybavenia mala byť 30dní.. 17.júna prišiel z poisťovne mail, že riešenie nebolo ukončené a prosia o trpezlivosť s predpokladaným termínom vybavenia sťažnosti do 20.júla.. 16.júla prišiel rovnaký mail s predpokladaným termínom vybavenia do 19.augusta.. Vie mi prosím niekto poradiť, či je toto štandard, alebo to máme riešiť iným spôsobom? Ďakujem za odpovede

 23. Andy píše:

  Kooperatíva sa zámerne vyhýba poistným plneniam vo svoj profit.Obchadza zákony a Kupodivu im to prechádza.Ja idem na och nekalé praktiky upozorniť v médiách.A každý, kto sa cíti ukrivdený by mal.

 24. Peter píše:

  Mám podobný problém s Kooperativou a už naozaj neviem ako sa mám domôcť spravodlivosti. Na konci roku 2019 do môjho stojaceho auta nabúrali, spísali sme ešte na mieste správu o nehode, vinník všetko priznal. Ešte v tom roku sme to šli spoločne nahlásiť do poisťovne a vtedy sa začal nekonečný boj, zavádzanie a klamanie zo strany Kooperativy. Zaslali na mna detektíva, ktorý chcel skôr kávičkovat než riešiť co sa stalo, následne si prizvali i znalca ktorý vypracovaval znalecky posudok asi dva mesiace! Podotknem, že Kooperatíva ma povinnosť zasielať poštou listy o každom podniknutom kroku, myslite že mi do dnešného dňa niečo poslali poštou? Neochotní komunikovať, žiadny telefonat, žiadny email nič! Keby som každý týždeň nechodil osobne na pobočku a nepísal e-maily tak sa nedozviem ani to že sa znalecky vypracováva, absolútne nič. Pri každej mojej otázke bola odpoved, my nevieme. Naozaj profesionálny prístup. Tak po 3 mesiacoch kedy som opätovne písal do Kooperativy, mi poslali elektronicky, že ukončili skodovu udalosť bez poistného plnenia, škoda bola vyčíslená nad 3.000€ obhliadajucim s Kooperativy !!!!! A tak aj bolo opravené, v tej výške a nič navyše. A následne akože zamietnu poistné plnenie??!. A co teraz? Auto mi vyše 3 mesiacov stojí v servise ktoré si platím a nemám a Kooperatíva si jednoducho povie že nič nezaplatia.. stretli ste sa niekto s podobnou situáciou? Vyhrali ste právne obdobný spor? Ako ste ďalej postupovali, pretože viem že toto bude zdĺhavý boj s kooperativou keďže nie sú ani ochotní komunikovať.

 25. Pavel Lalik píše:

  Dobrý deň … chcel by som vás požiadať o radu … jedna sa o to že mám poistený úver na čo som aj zabudol a momentálne som na PN.. pracujem a žijem vo Švajčiarsku a úver mám V SLSP… na pn som od augusta minulého roka a moja poistka zahŕňa aj pn . Bol som v banke lebo som si chcel znížiť na polroka splátku a oni má upozornili že malým poistku a môžem ju teda využiť za čo som bol zamestnancovi slsp vďačný že má na to upozornil že mám aj takúto možnosť … a teda som požiadal o plnenie a do 30 dní mi prišla odpoved že mi to zamietajú s čím som ja nesúhlasil pretože mi to zamietli z neopodstatnenych príčin a teda som napísal e-mailom odvolanie 9.3… do dnes a to je už 14.3 mi neprišla žiadna odpoved aj keď som tam volal minuly týždeň a podľa ich slov majú na to 30 dní vraj… aké sú teraz moje možnosti? Keďže nedodržali termín? Musím len čakať alebo musia mi teraz uznať môj nárok, atď… Ďakujem za odpoveď…

 26. Jozef píše:

  Dobrý deň chcel by som poradit v jednej veci.
  Mám operatívni lízing od lizingovej spoločnosti, a mal som poistnú uadalosť kde som nebol vinníkom ale bolo to živel. Auto má aj havarijne poistenie aj GAP. A bola už aj ukončená likvidácia poistovnou. A teraz odomna lízingova spoločnost žiada aby som jej vyplati polovicu poistného plnenia mal som opravu vičislenú na 1434 eur a mam zaplatit viac ako 50% tak neviem čo mam teraz robit aj ked je v zmluve napísane 5% ked je to platene z havarijnej poistky min 165eur mam v zmluve uvedene.

 27. Jan Pastorek píše:

  Dobry den
  Mam havarijne poistenie nejaky dobrak mi urobil jamku na dverach vodica asi pri otvarani dvier
  Auto stalo na parkovisku takze neznamy

  Bol som na obhliadke vycislena skoda (odbornika pre skodove udalosti KOOPERATIVY) odhadol skodu
  180.00eur Pritom zmluvny servis 350az400eur.Mam spoluucast plnenia 200eur.
  Rozhodol som sa zrusit s nimi veskere poistenie
  Nastastie mi konci v auguste Ak mate niekto spolahlivu poistovnu doporucte ale len PZP viac uz nehodlam vyhadzovat peniaze za nic Platil som nakolko auto ma 4roky
  Prajem prijemny den

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial