Nedeľa 16. decembra. Meniny má Albína

O polnoci sa skončí kríza, dane klesnú na nulu

Národná rada SR na svojom poslednom tohtoročnom zasadaní vyzvala hospodársku a finančnú krízu, aby sa skončila do dnešnej polnoci. Tento krok analytici očakávali, pretože premiér už dávnejšie vyhlásil, že kto krízu nespôsobil, nemôže za ňu niesť následky – a presne to je prípad Slovenska. Keďže parlamentná výzva má podobu ústavného zákona, kríza je od 1. januára trestným činom.

Po bankároch v nemilosti aj daňoví poradcovia

Po bankároch sa najnovšie dostali do nepriazne vlády aj daňoví poradcovia. „Ľuďom radia, ako menej platiť štátu a ušetrené peniaze ťahajú do svojich vreciek. Je to neetické,“ uvádza sa v analýze, ktorou sa zaoberala vláda. „Jediným spôsobom, ako znížiť obrovské zisky daňových poradcov, je zamedziť ich prístupu k nezaslúženému príjmu,“ píše sa ďalej v analýze. Vláda preto prekvapivo rozhodla o trvalom zrušení všetkých daní a poplatkov a to už k 1. januáru 2010. Daňoví poradcovia tak prídu o vysoké zisky i o prácu.

Na otázku novinárov, či nedôjde k výpadku príjmov štátneho rozpočtu, premiér záhadne uviedol: "To nevadí, my vieme, ako sa dá žiť zo vzduchu. A keď bude treba, vláda bude zasadať aj v garáži…“ Z kuloárov neskôr na verejnosť prenikli informácie, že Slovensku bude radiť, ako sa dá žiť zo vzduchu spoločnosť Interblue Group.  

Šrotovné bude aj v budúcom roku…

Očakávaným krokom vládneho kabinetu bolo rozhodnutie o pokračovaní šrotovného aj v novom roku. Vlaňajšie šrotovné sa totiž mimoriadne osvedčilo: nie je pravda, že iba oddiaľuje recesný cyklus automobilového priemyslu. Navyše je maximálne spravodlivé, o čom je presvedčených priližne 5 miliónov Slovákov, ktorí príspevok na kúpu nového automobilu vôbec nevyužili, ale z daní sa naň poskladali pre niekoľko tisíc vodičov.

V novom roku bude šrotovné poskytované pre polygrafický priemysel. Každý volič, ktorý na príslušnom mieste odovzdá na zošrotovanie staré predvolebné plagáty a brožúry, získa nové s oveľa modernejšími a dynamickejšími volebnými heslami. Šrotovné bude len jednokolové a skončí sa počas volebného moratória pred parlamentnými voľbami.

Zdravotné poisťovne zjednodušia administratívu a ušetria

Od nového roka sa zúži počet zdravotných poisťovní a navyše sa zjednoduší administratíva. Cieľom je ušetriť peniaze poistencov. Po novom tak bude musieť poistenec požiadať o preplatenie každého úkonu osobne na najbližšej pobočke zdravotnej poisťovne. Z hygienických dôvodov však budú môcť navštíviť pobočku zdravotnej poisťovne len zdraví poistenci. Autori návrhu očakávajú, že výdavky na zdravotnú starostlivosť poklesnú o 97% v porovnaní s rokom 2009.

Investíciou roka kúpa štátneho úradníka 

Agentúra "Štandardne Poor", ktorá posudzuje investičné príležitosti, tvrdí, že najlepšou investíciou v roku 2009 na Slovensku bola kúpa štátneho úradníka. Vysoký stupeň prokorupčného správania vytvára dokonalú konkurenciu medzi skorumpovateľnými a automaticky stláča výšku všimného. Za pomerne malý úplatok sa tak dá profitovať zo zisku štátnej zákazky alebo víťazstva v tendri, uvádza správa agentúry.

Udelia cenu Bernarda Madoffa

Podvodníci v bielych golieroch budú mať svojho „Oscara“. V apríli udelia v New Yorku po prvýkrát cenu Bernarda Madoffa za inovatívnosť  v ekonomickej kriminalite. Keďže celoživotné dielo B. Madoffa zaujalo odbornú verejnosť viac ako mnohé odborné štúdie, očakáva sa, že odovzdávanie "Madoff Grammy" bude sledovanejšie ako udeľovanie Nobelovej ceny za ekonómiu.

Redakcia Investujeme.sk upozorňuje čitateľov, že sa blíži koniec roka a vážnych správ už bolo dosť. Veselý Silvester!

4 odpovede na “O polnoci sa skončí kríza, dane klesnú na nulu”

  1. Michal píše:

    LOL: Na otázku novinárov, či nedôjde k výpadku príjmov štátneho rozpočtu, premiér záhadne uviedol: „To nevadí, my vieme, ako sa dá žiť zo vzduchu. A keď bude treba, vláda bude zasadať aj v garáži…“ Z kuloárov neskôr na verejnosť prenikli informácie, že Slovensku bude radiť, ako sa dá žiť zo vzduchu spoločnosť Interblue Group.

  2. Pimpulec píše:

    Inak – medzi nami – nie je zlé, že dali do legislatívy krízu ako trestný čin. Aspoň budú môcť konečne zavrieť do basy všetkých odvekých nepriateľov Slovenska (t.j. intelektuálov, pravičiarov, vzdelancov, ekonómov, novinárov, lesbičky, kozmopolitov a internacionalistov, tvorivých ľudí, daňových poradcov, Čechov, Židov, Maďarov, knihomoľov, voľnomyšlienkárov atď.)

  3. lukas brisk píše:

    velmi vtipne zakonceny rok 2009, gratulujem a prajem vela uspechov do noveho roku 2010!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *