Pondelok 30. novembra. Meniny má Ondrej, Andrej

Objem úspor v 2. pilieri prekročil 10 miliárd eur

Penzia Martin Stolár 11.11.2020 | 00:00 0 Komentárov

Objem majetku v správe dôchodkových správcovských spoločností presiahol magickú hranicu desiatich miliárd eur. (koncom minulého týždňa 10 022 168 770 eur). Sporí si tu 1,6 milióna občanov Slovenska.

„Druhý pilier vnímame ako dobre nastavený a fungujúci systém. K ešte lepším výsledkom by prispelo vhodnejšie rozloženie úspor našich sporiteľov, ktoré sú stále príliš konzervatívne. Väčšina sporiteľov má svoje úspory v garantovaných fondoch a pritom od dôchodku ich delí ešte niekoľko desaťročí,“ hovorí  Miroslav Kotov, predseda Predsedníctva Asociácie dôchodkových správcovských spoločností (ADSS).

Až 70 percent úspor budúcich dôchodcov je totiž alokovaných v garantovaných dôchodkových fondoch, čo predstavuje sedem miliárd eur. Najvyššie priemerné zhodnotenie v garantovaných fondoch pritom dosahuje len 2,7 percenta ročne. V najviac zarábajúcom negarantovanom fonde je to ročne až 9,5 percenta. Je tu však len tretina úspor.

V druhom pilieri si na dôchodok vzhľadom na počet ekonomicky aktívnych obyvateľov sporí viac ako polovica pracujúcej populácie. Od januára do októbra tohto roku do neho vstúpilo 57 244 sporiteľov.

Pre mnohých mladých ľudí však dôchodok ešte stále znamená niečo, čo je v nedohľadne a teda sa ich netýka. Pri zásadnom demografickom probléme, ktorý o pár rokov Slovensko čaká, je pritom čoraz dôležitejšie myslieť na dôchodkové zabezpečenie už v mladom veku.

Prinášame preto päť dôvodov, pre ktoré sa mladým oplatí sporiť na dôchodok už s prvým príchodom na trh práce.

1/ Demografia nepraje budúcim dôchodcom

Slovensko sa v najbližších desaťročiach musí pripraviť na výrazné demografické zmeny. Silné ročníky sú preč a rodí sa výrazne menej detí ako v minulosti. Krajinu tak čakajú zásadné zmeny na trhu práce.

Postupný odchod tzv. Husákových detí do dôchodku bude znamenať, že v priebehu troch desaťročí sa pomer počtu obyvateľov v postproduktívnom veku k produktívnemu obyvateľstvu zvýši zo súčasných 24 na 54 percent. Kým na jedného dôchodcu dnes pripadajú štyria pracujúci, o 30 rokov to bude pomer jedna k jednej. Vyplýva to z prognózy Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).

Keďže počet pracujúcich a zarábajúcich na dôchodky bude nižší ako počet penzistov, dôchodky na Slovensku určite nebudú výrazne rásť. Je teda dôležité začať sporiť na lepší dôchodok čo najskôr.

2/ Nízka hodnota dôchodkov

Valorizácia dôchodkov nebude stíhať držať krok s rastúcimi cenami služieb, potravín alebo liekov. Z nedávneho prieskumu agentúry Focus vyplynulo, že až 74 percent Slovákov túži mať vyšší dôchodok. Vďaka jednoduchým online kalkulačkám si môžete pozrieť, o koľko si polepšíte pri odchode do dôchodku, ak si budete sporiť v druhom pilieri a ideálne aj v treťom pilieri. Vstup do oboch pilierov je dobrovoľný. Pre vyšší dôchodok preto treba urobiť aktívne rozhodnutie.

3/ Jeden pilier nestačí

Z predchádzajúcich informácií jednoznačne vyplýva, že na lepší dôchodok nebude stačiť iba prvý pilier, teda povinné dôchodkové odvody z hrubej mzdy do Sociálnej poisťovne, kotrý z nich neskôr vypláca štátny dôchodok.

Pre vstup do druhého piliera sa musí každý rozhodnúť sám do veku 35 rokov. Pripravuje sa však zmena, podľa ktorej bude vstup automatický s možnosťou individuálneho vystúpenia. Druhý pilier znamená, že časť dôchodkových odvodov si ukladáte na svoj súkromný účet v dôchodkovej správcovskej spoločnosti a časť zostáva v Sociálnej poisťovni, ktorá ich používa na vyplácanie súčasných penzií.

Tretí pilier je dobrovoľný – príspevky si účastník platí nad rámec povinných odvodov, zo svojej čistej mzdy. Aktuálne je v ňom približne 850-tisíc účastníkov. Veľkou výhodou tohto piliera je predovšetkým fakt, že značnej časti sporiteľov doň môže prispievať aj zamestnávateľ. Štát podporuje sporenie v treťom pilieri aj daňovou úľavou na zaplatené príspevky účastníka vo výške 15 eru mesačne.

Rovnako podporuje daňovým zvýhodnením aj príspevky zamestnávateľov do tretieho piliera za svojich zamestnancov, pričom zamestnávatelia môžu získať daňovú úľavu až do výšky šiestich percent zo zúčtovanej mzdy zamestnancov.

4/ So sporením treba začať čo najskôr

Dôležité je brať do úvahy aj dobu sporenia. Čím skôr si mladý človek začne sporiť, tým lepšie. Umožňuje mu to nasporiť si podstatne vyššiu sumu. Dnešný 20tnik s platom tisíc eur by si vo veku odchodu na dôchodok mohol pri päť percentom zhodnotení v druhom pilieri nasporiť zhruba 110 tisíc eur. Ak by však do systému vstúpil až vo veku 35 rokov, jeho úspory by v čase dôchodku dosiahli len 48 tisíc eur. A to pri rovnakom plate a rovnakej výške zhodnotenia.

Dôležitá je v tejto súvislosti aj správne nastavená investičná stratégia. „Klientom s predpokladom dlhodobého sporenia odporúčame investovať do rizikovejších fondov, a to z pohľadu času, ktorý im ostáva do dôchodku, ako aj z pohľadu ich rizikového profilu,“ vysvetľuje ďalej tlačová hovorkyňa Daniela Tomášková NN dôchodkových spoločností.

5/ Lepšia zdravotná starostlivosť v starobe

Okrem demografie je problémom Slovenska aj nízka kvalita zdravotníctva. Na Slovensku sa síce zvyšuje vek dožitia, ale podľa štatistík Eurostatu sa Slováci dožívajú v zdraví len 57 rokov. To znamená, že na dôchodok veľká časť Slovákov odchádza so zdravotnými problémami. Úspory z druhého a tretieho piliera tak môžu podporiť úroveň zdravotnej starostlivosti dôchodcu. Vďaka vyšším príjmom si môže zabezpečiť kvalitnejšie lieky, doplnky, asistovanú starostlivosť, prípadne si môže dopriať pravidelný oddych v kúpeľoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial