Stvrtok 20. február. Meniny má Lívia

OVB: B. Fronc na Slovensku končí, odchádza do Nemecka

Dlhoročný šéf slovenského OVB odchádza z postu na Slovensku do centrály holdingu v Nemecku. O odchode B. Fronca sa začalo aktívnejšie hovoriť po odstúpení šéfa holdingu M. Frahnerta a českého riaditeľa P. Uzla. Holding vtedy informácie o Froncovom odchode jednoznačne vyvrátil.

Riaditeľka Investor Relations holdingu OVB Brigitte Bonifer
koncom júla pre Investujeme.sk uviedla, že B. Fronc má plnú dôveru vedenia spoločnosti a „bude pokračovať v jeho úspešnej práci na Slovensku pre OVB.“ Aj z aktuálnej správy cítiť úctu vedenia spoločnosti voči B. Froncovi: „ Dlhoročný konateľ a neskôr predseda predstavenstva patrí k najúspešnejším country manažérom v skupine podnikov.“

Podľa informácií, ktoré Investujeme.sk získalo z prostredia OVB, riešilo holdingové vedenie dilemu. B. Fronca si vážia ako manažéra, ktorý udržal pre sprostredkovateľskú spoločnosť pozíciu lídra na slovenskom trhu. Na druhej strane sa mali objavovať tlaky zo strany nespokojných sprostredkovateľov z vlastnej siete. "B. Fronc odviedol v mnohom dobrú prácu, ale mám voči nemu aj výhrady. Zaviedol pre nás napríklad zbytočnú administratívu. Aj preto vedenie spoločnosti minulý týždeň rozhodlo o jeho stiahnutí," povedal manažér OVB, ktorý nechcel byť menovaný. Podľa oficiálnych informácií posilní B. Fronc tím nového člena predstavenstva holdingu so zodpovednosťou pre zahraničie Wilfrieda Kempchena a na starosti bude mať "stredo a východoeurópske" operácie.

Prečítajte si:

Končí sa jedna éra

Predseda predstavenstva spoločnosti Fincentrum Milan Repka pripomenul, že odchod B. Fronca bol zo štruktúr OVB avizovaný už dlhšiu dobu. „Napriek tomu, že Fincentrum preferuje demokratickejší prístup centrály ku svojim kolegom a partnerom v poradenskej sieti a logicky sme teda mali na spôsob vedenia našich spoločností odlišné názory, ctíme si našich protihráčov na trhu a želáme pánovi Froncovi všetko dobré. Jeho odchodom končí na Slovensku jedna éra. Tendencie k väčšej diverzifikácii trhových podielov sú evidentné a uspejú len pripravení. Fincentrum je na Slovensku najdynamickejšie sa rozvíjajúca firma a máme všetky atribúty k tomu, aby sme sa úspešne zapojili do tohto procesu.“

Samotný B. Fronc v poskytnutom stanovisku poďakoval doterajším spolupracovníkom: "Ďakujem všetkým, s ktorými sme vybudovali absolútneho a dlhoročného lídra slovenského trhu s finančným poradenstvom a sprostredkovaním finančných produktov. Menovite vďaka stabilnému tímu krajských riaditeľov Ing. Jaroslavovi Barlovi, Štefanovi Hrúzovi, Ing. Jánovi Jánošíkovi, Miroslavovi Kopernickému, RNDr. Otovi Kožuchovi, MVDr. Jánovi Pálešovi, Júliusovi Partlovi a Ing. Viktorovi Zubajovi. Za spoluprácu ďakujem aj výbornému tímu na centrále v Bratislave, ako aj tisícom našich spolupracovníkov po celom Slovensku."

Čo bude ďalej?

Vo vedení spoločnosti bude do vymenovania nového predsedu predstavenstva pokračovať člen predstavenstva a finančný riaditeľ Jaroslav Vonkomer, produktový manažment prevezme Peter Heckelmann z holdingovej spoločnosti. Všetky ostatné riadiace pozície zostávajú podľa vyjadrenia OVB bez zmien.

Pri pohľade zvonku na dianie v OVB je ťažké povedať, či je presun B. Fronca do Nemecka jeho povýšením, alebo naopak holding tak chcel vyhovieť údajne nespokojným sieťam. Niečo však určite naznačí správanie sa nového manažmentu – teda či sa bude pokračovať v doterajšej stratégii, alebo slovenské OVB čakajú výrazné zmeny.  

Upozornenie na možný konflikt záujmov

Spoločnosť Fincentrum, ktorej predsedu predstavenstva Milana Repku sme citovali, je sesterskou spoločnosťou vydavateľa portálu Investujeme.sk českej spoločnosti Fincentrum media. Fincentrum media napriek tomuto faktu zdôrazňuje, že sa pri mapovaní sprostredkovateľského trhu považuje za nezávislú, čoho dôkazom je, že už aj v minulosti
uverejnila informácie v neprospech spoločnosti Fincentrum .  

9 odpovedí na “OVB: B. Fronc na Slovensku končí, odchádza do Nemecka”

 1. Michal píše:

  Administratíva? Hlavným problémom OVB je chýbajúce analytické oddelenie a bez jeho podpory radia obchodníci klientom tak ako radia.

  • Ada píše:

   Len sa navazajte. OVB robi stale lepsiu pracu, ako ostatne poradenske spoločnosti.

   • Michal píše:

    Veru, pre svoj osobný prospech, robí OVB viac ako ostatné spoločnosti:)

   • Fero píše:

    Myslim, ze sa to dalo cakat, len ci to nie neskoro. Pri vsetkej ucte ku kvalitam p. Fronca, OVB trochu zaspalo dobu. V minulosti nebola na trhu takmer ziadna konkurencia, takze OVB bola jednotka, lenze na trhu sa objavili novy hraci, s novymi strategiami. A o tom ci robi OVB najlepsiu pracu by sa dalo prinajmensom polemizovat. Kvalita sa robi inak a eposudzuje sa podla toho, kto ma ake percento na trhu. Ale je Vas este stale dost.

   • Namor píše:

    Lepsiu pracu? Pred par rokmi som potreboval investovat 8000 Sk mesacne v horizonte 10 rokov. A co mi poradil „poradca“ z OVB? Dve poistky! Do penazi som vtedy moc nevidel a on klamal az sa mu z huby prasilo a vysledok? To jeho uzasne poradenstvo ma vyslo na 200 litrov prakticky za nic, dakujem pekne za tu „lepsiu robotu“

  • jozef píše:

   to si sa riadne sekol…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *