Nedeľa 15. septembra. Meniny má Jolana

OVB: Prevádzkový zisk holdingu medziročne vzrástol o 79%

Prevádzkový výsledok koncernu OVB vzrástol za prvých 9 mesiacov roka medziročne o 79,3% na 7,2 mil. €. Segment strednej a východnej Európe dosiahol EBIT 8,9 mil. € (8,1 mil. €) a v Nemecku 4,3 mil. € (4,0 mil. €). Krajiny južnej a západnej Európy dosiahli po minuloročnej strate vo výške 1,6 mld. eur vyrovnaný výsledok. Vo vzťahu k celkovým províziám sa EBIT-marža koncernu nachádza na úrovni 4,6 %, predchádzajúci rok bola na úrovni 2,5 %.

OVB v tlačovej správe tvrdí, že za vývojom boli smerodajné opatrenia zavedené v rámci koncernu, pomocou ktorých chce OVB upevňovať svoju pozíciu na trhoch Európy. „Dosiahnutý pokrok potvrdzuje správnosť nášho vynaloženého úsilia. Optimalizácia procesov a nákladov v administratíve a nárast zisku posilnili našu finančnú situáciu. Môžeme teda naďalej cielene investovať do rozvoja a podpory predaja a stať sa lídrom systémového odbytu v Európe“, povedal Michael Rentmeister, predseda predstavenstva OVB Holding AG.

Realizáciu potrebných opatrení na domácom trhu v Nemecku bude od janára 2013 riadiť Lutz Richter (38) z pozície šéfa oddelenia odbytu nemeckej OVB Vermögensberatung AG. „Týmto rozšírením členov predstavenstva dáva OVB jasne najavo, že na rozdiel od konkurencie naďalej rozvíja svoje aktivity na domácom trhu,“ píše sa v TS. 

Celkové provízie OVB koncernu sa vo výške 155,6 mil. € mierne zaostávajú za minulým rokom (162,0 mil. €). OVB vyzdvihuje pozitívny vývoj obchodu v krajinách južnej a západnej Európy: Celkové provízie vzrástli za posledných 9 mesiacov vo všetkých krajinách, s výnimkou Grécka, z 17,2 mil. € o 14,0 % na 19,6 mil. €.

V krajinách strednej a východnej Európy si udržuje obchod v sledovanom období stabilnú úroveň. Obrat vo výške 91,0 mil. € zaznamenal v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku, ktorý sa vyznačoval mimoriadne silným rastom (94,3 mil. €) len nepatrný pokles (o 3,5%).

Nemecku dosiahol obrat za sledované obdobie 45 mil. €, čo je hodnota porovnateľná s obratom väčšiny spoločností na trhu, no v porovnaní s minuloročným výsledkom (50,4 mil. €) znamená pokles.

Počet novouzatvorených zmlúv vzrástol v celej Európe o 5,8 % na 410 298 (387 776). Počet klientov sa zvýšil z 2,84 mil. v minulom roku o 3,5 % na 2,94 mil. (stav k 30. septembru 2012). Za posledných 12 mesiacov vzrástol počet poradcov o 4,9 % a aktuálne vykonáva finančné poradenstvo 5 060 spolupracovníkov v hlavnom povolaní (4 822). „Dosiahnutý nárast počtu poradcov jednoznačne potvrdil našu odbornosť a atraktivitu OVB ako medzinárodne orientovaného poskytovateľa finančných služieb, ktorý má na poradenskom trhu pozíciu úspešnej spoločnosti pre podnikateľov,“ konštatuje Michael Rentmeister.

Rastúca potreba po riešení otázok týkajúcich sa poistenia a zabezpečenia sa v starobe predstavuje pre OVB v strednodobom horizonte dobrý potenciál pre rast. So zreteľom na posledné týždne roku 2012 pán Michael Rentmeister presvedčený, že OVB dosiahne obrat na úrovni porovnateľnej s minulým rokom. Očakávaný výsledok za rok 2012, takisto ako výsledok za obdobie január – september 2012, bude jednoznačne presahovať minuloročné hodnoty.

ovb-hv-10-11-2012-a ovb-hv-10-11-2012-b

Foto v záhlaví: OVB, spracované podľa TS OVB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *