Pondelok 23. októbra. Meniny má Alojzia

OVB čakajú zmeny: Budeme lídrami systémového odbytu v Európe

OVB holding prechádza od 1. júla zmenami, ktoré majú spoločnosti pomôcť  „k upevneniu budúcej pozície OVB na trhu ako lídra systémového odbytu v Európe.“ Balík opatrení schválil koncern pod vedením Michaela Rentmeistera na základe detailnej analýzy podnikania a podnikateľského prostredia. 

 „Naši klienti profitujú z lepšieho poradenstva a naši poradcovia z toho, že im OVB ako ´podnik pre podnikateľov´ ponúka výnimočné pracovné prostredie,„ hovorí predseda predstavenstva Michael Rentmeister a ako príklad uvádza vytváranie dlhodobých a stabilných prémiových partnerstiev s produktovými partnermi: “OVB tiež zintenzívňuje výmenu skúseností so svojimi prémiovými partnermi, aby posilnila poradenstvo a vývoj produktov orientovaný na potreby klientov. Týmto spôsobom sa bude neustále zlepšovať kvalita a využitie nášho poradenstva, ponuky budú zostavované s ešte väčším ohľadom na klienta. Naša stratégia je konkrétne zameraná na poskytovanie lepšieho servisu pre našich prvotriednych poradcov, ktorí sa môžu, s ohľadom na ich klientov, ešte viac ako doteraz sústrediť na poradenstvo.“ 

Holding tvrdí: „Podnikateľsky orientované osobnosti nájdu vo všetkých 14 krajinách OVB ideálny priestor na uskutočnenie svojich pracovných ambícií. Ako jedinečnú výhodu v branži ponúka OVB dodatkové zmluvy pre vedúcich poradcov. Tieto obsahujú plnenie odvíjajúce sa od výkonu a ponúkajú jedinečnú sociálnu istotu – okrem iného aj podiel na následných províziách. Toto je neporaziteľný argument na to, aby ste sa v budúcnosti pridali k OVB.“

Viac ako 3 milióny klientov

„Sme zastúpení v 14 krajinách Európy, na všetkých trhoch sa umiestňujeme medzi prvými piatimi poskytovateľmi finančných služieb a v šiestich krajinách sme s naším obchodným modelom lídrami na trhu. V roku 2012 uzavrieme viac ako 550 000 nových zmlúv a jednoznačne po prvýkrát prekonáme hranicu 3 miliónov klientov. Naše pôsobenie v rámci celej Európy ponúka našim poradcom, s využitím nášho obchodného modelu a nášho celoeurópsky platného kariérneho plánu, jedinečné medzinárodné príležitosti. Toto je základom pre kontinuálne stabilný rozvoj“, hovorí Rentmeister a dodáva, že za prvých 6 mesiacov tohto roka očakáva predstavenstvo obrat na úrovni minulého roka so zreteľným zlepšením výsledkov a verí, že sa dosiahnu stanovené ciele obratu a zisku pre rok 2012.

Prečítajte si o OVB

Nové oddelenie „Operations“

V rámci novej  strategickej ofenzívy sa posilňuje aj riadiaca funkcia OVB Holdingu AG. K 1. júlu 2012 bolo zriadené samostatné oddelenie s názvom Operations. Vzniklo rozdelením financií a správy a má za úlohu zlepšovať optimalizáciu procesov a podporovať vytváranie synergických procesov. Oskar Heitz zodpovedá odteraz nielen za oddelenie financií ako Chief Financial Officer (CFO), ale aj za novo vytvorené oddelenie Operations ako Chief Operating Officer (COO).

Spoločnosť OVB Allfinanz tvrdí, že poradenstvo pre domácnosti a súkromné osoby, orientované na potreby klienta a týkajúce sa mnohých tém, ponúka v Európe veľký potenciál rastu. „S ohľadom na sociálne zmeny v Európe chceme v budúcnosti získať oveľa viac ľudí zo všetkých profesií, nadchnúť ich pre poradenstvo, poskytnúť im vzdelávanie a dlhodobo ich spojiť s OVB. Z dôvodu medzinárodného úspechu OVB neexistuje dnes žiadny podnik, ktorý môže svojim poradcom ponúknuť porovnateľné podmienky. Túto pozíciu si budeme systematicky budovať,“ uzatvára Rentmeister.

Ktorú z uvedených finančno-sprostredkovateľských spoločností považujete za najlepšiu? Zoznam vytvorený z členov AFISPu.

View Results

Loading ... Loading ...

4 odpovede na “OVB čakajú zmeny: Budeme lídrami systémového odbytu v Európe”

 1. Rony píše:

  všetko pekné reči, len keby sme nevedeli že v praxi je často opak pravdou. Čo by som najviac vytkol OVB na SK-u ? 1. slabé portfólio najmä pri hypotékach (ale aj pri poistení nedostatočné…) 2. asi to že tam berú každého komu namerajú pulz a má maturitu, častokrát pochybné individuá bez základnej finanč. gramotnosti len nech nosia manažerikom nových klientov 3. nízke provízie pre sprostredkovateľov ( teda ak majú robiť kvalitné poradenstvo pre klientov a vedia ho robiť tak sú nedocenení… ) 4. množstvo pochybných manažerov, ktorí sú ochotní pre úspech urobiť čokoľvek častokrát s veľmi nízkymi morálnymi a etickými hodnotami 5. zlé meno ! prečo asi ?? firiem ktoré od nich nie sú ani kus lepšie je na SK-u spustu (PG, WG, ZFP…) a potom je to o ľudoch a tí sú rôzni v každej firme… asi tak, ja osobne narozdiel od majiteľov OVB nevidím budúcnosť komplexných finanč. služieb v MLM marketigu , prajem si aby sa to dostalo na vyššiu úroveň približujúc sa právnickym službam a nie obchodu ako teraz…

  • Ondrej píše:

   Tomuto fakt nerozumiem. Firma pise, ze sa ide zlepsovat a Rony jej vycita, ze sa musi zlepsit.
   Mily Rony, ak uz mas pripravene univerzalne texty, ktore davas pod kazdy clanok, skusis si ten clanok najskor precitat.

 2. Janči píše:

  Zasa pekné reči o tom ako ich obchodníci budú žiť v blahobyte ak sa k nim pridajú. Hlavne v blahobyte budú žiť riaditelia, LD,RD ktorí si potrebujú udržať svoj doterajší pasívny príjem. Na to potrebujú stádo priemerných komparzistov, ktorí im budú nosiť klientov za mizerné provízie. Takže OVB bude lídrom v masívnom náborovaní tak ako doteraz, ibaže boh chráň priznať sa pri nábore že robím OVB. Tak naďalej budú záujemcovia o prácu hlásiť sa na pozície informačných pracovníkov, manažérov odbytu, správcov portfólií a podobných fiktívnych pozícií, aby nakoniec prišli na to, že je to nadnárodný koncern, ktorý elegantne nadnárodne okráda svojich poradcov a tí aby prežili, okrádajú svojich klientov predajom IŽP. Viva lídri na európskom trhu finančných služieb.

 3. okoloidúci píše:

  dodatkové zmluvy ako exkluzivita???

  Akože v podobne obyčajného úrazového poistenia a v následných provízií čo má každý začínajúci sprostredkovateľ od prvej zmluvy v každej poisťovni…???bože také klamstvá na „európskej úrovni“ to zvládne len OVB takto masovo predať :-)

  neuveriteľné :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *