Stvrtok 17. január. Meniny má Nataša

Pioneer Investments uvádza nový akciový fond

Slovenským investorom je od marca k dispozícii ďalšia trieda úspešného európskeho akciového fondu z rodiny luxemburských fondov Pioneer Investments: Pioneer Funds – European Equity Target Income. Fond ponúka investovanie do široko diverzifikovaného portfólia európskych akcií s potenciálom vyššieho dividendového aj kapitálového rastu.

Počas dvojročného pôsobenia svojou vysokou výkonnosťou s prehľadom prekonal cielované dividendy a umožnil investorom participovať na raste akciových trhov. Teraz môžu slovenskí investori  využiť nielen triedu v eurách vyplácajúcu dividendy, ale aj triedu reinvestičnú.

Luxemburský podfond Pioneer Funds – European Equity Target Income usiluje o dosiahnutie príjmov s druhotným cieľom zhodnotenia kapitálu v strednodobom a dlhodobom horizonte investovaním do diverzifikovaného portfólia európskych akcií, ktoré ponúkajú potenciál vyšších ako priemerných dividend. Cieľom stratégie je vysoký výnos. Portfólio manažér preto hľadá príležitosti, ako výnosový potenciál zvýšiť nielen investíciami do akcií, ale tiež využitím opčných stratégií. Dividendy sú vyplácané polročne a cielovaná výplata vo výške 7 % pre rok 2014 (v prípade dividendovej triedy v EUR) demonštruje zámer nadviazať na úspech vo vyplácaní vysokých dividend v rokoch 2012 (7,3 %) a 2013 (7,5 %).

„Pioneer Funds – European Equity Target Income je vhodnou alternatívou pre klientov, ktorí
v
​​prostredí nízkych úrokových sadzieb hľadajú produkt s vyšším výnosom, sú však zároveň ochotní podstúpiť akciové riziko. Európske akcie ponúkajú v súčasnej dobe oveľa vyšší dividendový výnos, než aký dosahujú štátne a firemné dlhopisy investičného stupňa. Polročná výplata dividend, využitie opčných stratégií pre dodatočný príjem a zníženie volatility, rovnako ako portfólio, ktoré preukázalo svoju odolnosť voči poklesu trhu, sú nespornými výhodami tohto fondu, “ hovorí Miroslav Ovčarik, Country Manager Pioneer Investments SK.

Vedúcim portfólio manažérom fondu je skúsený Karl Huber, ktorý v odbore pôsobí už 23 rokov a má 14 ročnú prax v riadení fondov pod vlajkou Pioneer Investments.

Dividendová trieda fondu je k dispozícii iba prostredníctvom vybraných distribútorov. Trieda, ktorá nevypláca dividendy, je dostupná prostredníctvom širokej distribučnej siete skupiny Pioneer Investments SK.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *