Stvrtok 26. novembra. Meniny má Kornel

Provident expanduje do Bulharska a Litvy

Bulharsko je pre IPF ďalším trhom a jeho spustenie prichádza krátko po tom, čo v lete spoločnosť začala svoju činnosť v Litve. Spoločnosť rovnako ako na všetkých svojich ostatných medzinárodných trhoch pôsobí i v Bulharsku a v Litve pod značkou Provident.

Priaznivé podnikateľské prostredie, jasné právne, daňové a finančné zákony a pozitívny ekonomický výhľad boli najdôležitejšími faktormi pri rozhodovaní, či investovať v Litve.

Bulharsko podľa IPF ponúka významnú obchodnú príležitosť, pretože krajina má rastúcu ekonomiku, širokú zákaznícku základňu, ktorú nestačia obslúžiť existujúce finančné  inštitúcie a vzdelané a ambiciózne pracovné sily. Popri svojej investícii v Litve plánuje IPF tento rok investovať do svojich bulharských operácií 4 až 5 miliónov libier. Hneď ako bude spoločnosť plne zavedená, stane sa tiež významným zamestnávateľom vo finančnom sektore.

„Som rád, že sme poskytli náš prvý úver v Bulharsku už počas piatich mesiacov po prijatí rozhodnutia o vstupe na tento rastúci trh. Ukazuje to, že Provident je schopný rýchleho vstupu na nové trhy, čo je súčasťou našej rastovej stratégie. V Bulharsku sme našli jasnú medzeru na trhu spotrebiteľských úverov a veríme, že existuje možnosť vybudovať tu veľmi úspešnú firmu. Náš produkt je úplne odlišný od ponuky konkurencie. Ponúkame veľmi transparentné a flexibilné podmienky, ktoré spĺňajú potreby spotrebiteľov a nemáme žiadne skryté penále alebo poplatky. Tiež sa osobne stretneme a nadviažeme vzťah s každým naším zákazníkom,“ povedal generálny riaditeľ IPF Gerard Ryan .

Prvú pobočku v krajine otvoril generálny riaditeľ Gerard Ryan slávnostne v Sofii. Neskôr pribudne pobočka v Plovdive a do konca roka by mali začať fungovať aj zastúpenia v pobrežných mestách Burgas a Varna. V Litve už funguje pobočka vo Vilniuse, plánuje sa aj otvorenie kancelárie v Kaunase.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial