Stvrtok 24. január. Meniny má Timotej

R. Schmidt: OVB dokáže obhájiť svoje prvenstvo a znásobiť náskok

Po odchode B. Fronca do nemeckej centrály OVB sa dôležitej manažérskej funkcie ujal v októbri Robert Schmidt. Z pozície riaditeľa Úseku pre podporu odbytu má na starosti komunikáciu so štruktúrami a partnerskými spoločnosťami. Investujeme.sk poskytol krátky rozhovor.

S akými ambíciami prichádzate do OVB?

Do OVB prichádzam s ambíciou kontinuity a zmeny zároveň. Znamená to, že to, čo bolo dobré, je potrebné uchovať a naopak, čo je možné vylepšiť, bude potrebné zmeniť. Zmeniť veci k lepšiemu – to je moja ambícia číslo jedna. Všetky ostatné ambície sú voči tejto bazálnej ambícii v submisívnom postavení.

Čo považujete za najväčšiu výzvu?

OVB je dlhodobo absolútnym lídrom slovenského finančno-sprostredkovateľského trhu. Byť lídrom trhu a zároveň byť lídrom najväčšej poradenskej firmy je výzvou samo o sebe a asi to ani nepotrebuje hlbší komentár. A nech to vyznie akokoľvek, ale som pripravený celý svoj profesionálny život podriadiť tomu, aby si OVB svoje prvenstvo obhájilo a náskok znásobilo. Bude to určite cesta neľahká, no entuziazmus aký cítiť z našich štruktúr, z nového vedenia Holdingu, či zamestnancov Centrály hovorí jasnou rečou – We can do it.

Do akej miery považujete krízu za prekážku v rozvoji finančno-sprostredkovateľskej spoločnosti?

Hovorí sa, že čo nás nezabije, to nás posilní. Tento sylogizmus je možné abstrahovať aj na fenomén krízy. Som presvedčený, že kríza finančno-sprostredkovateľskému trhu perspektívne pomôže, keďže okrem negatívnych konzekvencií v ekonomickej oblasti zanechá za sebou aj pozitívny – nazvime ho katarzný – rozmer. Kríza trh prečistí, oddelí zrno od pliev a prežiť nechá len najsilnejších.

V zákulisí sa hovorí, že časť predajnej siete vyčítala OVB zložitú administratívu. Zachytil som, že vedúci už oznamujú svojim ľuďom zmeny k lepšiemu…

V zákulisí sa toho zrejme ešte narozpráva, no ja osobne som sa s výčitkou štruktúr ohľadom zložitej administratívy nestretol, a to som v kontakte s našimi štruktúrami denne. V skutočnosti skôr ide o argumentárium tých jednotlivcov, ktorí z OVB odišli a teraz hľadajú kauzálne zdôvodnenie svojho zlyhania. Čo sa týka druhej časti vašej otázky, odpovedám ÁNO. Zmeny k lepšiemu sa avizujú, pretože zmeny k lepšiemu prebiehajú a už ich dokážeme aj kvantifikovať. Ak dovolíte, zatiaľ si ich konkretizáciu necháme pre seba, no môžem vás ubezpečiť, že už koncom roka 2009 a hlavne v priebehu budúceho roka budete o nich celkom určite počuť

Robert Schmidt

sa stal s účinnosťou od 1. októbra novým členom manažmentu Centrály OVB Allfinanz Slovensko, ktorý bude z pozície riaditeľa Úseku pre podporu odbytu zodpovedať za komunikáciu so štruktúrami a partnerskými spoločnosťami.

Mgr. Robert Schmidt je absolventom Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Má niekoľkoročné skúsenosti z oblasti sociálneho a zdravotného poistenia. V rokoch 2003 – 2007 pôsobil ako riaditeľ pobočky Sociálnej poisťovne vo Veľkom Krtíši. Pred nástupom do OVB Allfinanz Slovensko, a.s. zastával 2 roky post manažéra pre V.I.P. klientelu a distribučné siete v APOLLO zdravotnej poisťovni, a.s. Bratislava.

Pomáha kríza finančnému poradenstvu?

View Results

Loading ... Loading ...

61 odpovedí na “R. Schmidt: OVB dokáže obhájiť svoje prvenstvo a znásobiť náskok”

 1. Tomanová píše:

  Vážený pán Schmidt. Vzhľadom na absenciu elementárnych skúseností sú Vaše názory úplne irelevantné. Robiť tajtrlíka LDčkam, tváriť sa pritom ako inteligent môžete len preto, že pre svoj narcizmus nie ste schopný zhodnotiť ani svojich vlastných ľudí. Ozaj, reportujete Zubajovi?
  Gratulujem Vám priatelia z OVB k tomuto frajírkovi. Možno ako blondínu by ma presvedčil, ale ako manažér…………

  • Michal píše:

   Nerozumiem Vam. R. Schmidt medzi riadkami priznal, ze doterajsi system OVB bude zmeneni – a kto ten system pozna, vie, ze sa bude dat zmenit len k lepsiemu. Ja panu Schmidtovi fandim…

   • Pimi píše:

    Som človek, kt. pána Schmidta pozná veľmi dobre. Z toho titulu si dovolím tvrdiť, že sa na inteligentného hrať nemusí, lebo ním JE!!! Veď koľkým ľuďom sa podarí výlučne svojou šikovnosťou a poctivou prácou dostať až na tak významný a zároveň náročný post?! (…a nebolo to pre Jeho „modré oči“) Väčšine z nás by na niečo podobné nestačilo ani 100 životov a to vôbec nepreháňam. Len aby ešte „odídencom“ z OVB nepadli sánky z toho, ako sa veci zmenia. Snáď nemusím zdôrazňovať, že k lepšiemu!

    • Juraj K. píše:

     Rád by som len podotkol, že pozitívne zmeny sme už zaregistrovali. Posledné FKT bolo úplne iné ako doteraz. Bol a to úžasná akcia, ktorá odštartovala novú etapu OVB. Absolvoval som aj kvartálne vyhodnotenie, kde som sa dozvedel veci, ktoré ma presvedčili o tom, že OVB nielenže nemalo, ale ani dlho ešte nebude mať konkurenciu. Veľmi sa teším na ďalšie novoty, ktoré sú avizované.

     • radik píše:

      od viacerých známych mám nezávislo na sebe len negatívne reakcie z FKT – hovorili o veľmi dusnej atmosfére a vyplakávaní niektorých riaditeľov na tému rozpad štruktúr, vysoké storná, nízka produkcia…., ale ide hlavne o dojem a ten môže mať každý iný.

  • Ada píše:

   Kto utiekol z OVB, ten bude teraz tvrdiť, že tam bolo všetko zlé. Ale keby to tak bolo, tak nie je OVB jednotkou na trhu. OVB je kvalitná firma a určite si môže vybrať najlepších manažérov…

   • michal ex-ovb píše:

    Držím ovb-ákom palce, aby to potiahli ďalej. Nepatrím k tým, čo tvrdia, že je tam všetko zlé. Čo sa týka centrály, nemôžem povedať ani pol krivého slova. Aj po mojej výpovedi bola komunikácia maximálne profesionálna 🙂
    Len som prestal veriť v to, že dokážem urobiť kariéru; a nehanbím sa za to. Teraz som vo firme, ktorá ma dokáže kvalitne zaplatiť napriek tomu, že nie som riaditeľ:)

  • cha-cha píše:

   Dobre, že ste prezradili, že ste blondína, aspom netreba reagovať.

   • Martin H. píše:

    JA v OVB som a vždy budem. Stojí za mnou značka, ktorá niečo znamená na Nemeckej burze. To hovorí samé o sebe. Nie nejaké tie odnoše, akože sprostredkovateľských spoločností. Kto sa nevedel sám vytoto v OVB, tak to nebude vedieť ani inde. Ja p. Schmidtovi verím a teším sa na našu KRÁSNU budúcnosť.

    • Friedrich píše:

     Drahí kolegovia. Ďakujeme za vašu dôveru. Nás teší, že máte tak veľkú starosť o našu budúcnosť. Verte, že len tak tak sme schopní uspokojiť potreby našich manželiek z 50% marže, ktorú si účtujeme z Vami zarobených peňazí. Sme radi, že nepýtate viac a ste voči nám lojálni. My na Vás myslíme s pohárom mojita na Bahamách každý deň a uvedomujeme si, že bez Vás by sme takúto životnú úroveň nemali. Ešte raz vďaka a hor sa do práce!!!
     Vaši akcionári

     • Oknahoj píše:

      …velmi ma pobavili poniektore prispevky…hlavne od osoby s nickom podobnym menu nasej vyznamnej politicky veducej rezort MPSVaR. Tiez si myslim ze sa nezhoduju len v mene ale aj kompetentnostou svojich vyjadreni. Obe mi dokazali svojimi vyjadreniami vycarit usmev na tvari. Ale k veci. Nerozumiem osobe s nickom tomanova preco ju tak irituje to ze p.Schmidt bude figurkov v rukach LD. To by malo vadit hlavne jemu, ci nie??? Dalej dehonestovanie ludi, zadrziavanie provizii a pod…este ze je na trhu firma alebo firmy do ktorej mozu tito tyrany a dehonestovany ludia hufne odchadzat. Tam im ponuknu raj na trhu financneho poradenstva :o). Ocaril ma aj prispevok osoby s nickom radik…velmi rad by som nanho reagoval ale moja inteligencia a ani moj google :-))) mi nestacil na jeho tazky vyraz \“gastarbeitčinou\“…a nemozem nereagovat na osobu s nickom Friedrich. Tebe vadi ako sa maju dobre akcionari firmy OVB???…ono nechcem dehonestovat :-)))…ak sa mylim tak sa ospravedlnujem ale prispevok od Friedricha ma nanapadne podobnu sablonu aku casto pocuvame od ludi z firmy fin a tri bodky :-)))…ci to sa mi len zda…takze odkaz vsetkym…hladte si svoj biznis…nerobte si vrasky z pana Schmidta…on si ich urcite nerobi z Vas…robte tak aby ste boli vy jednotkou na trhu…aby ste boli taky uzasne iny a lepsi ako je to hnusne a zle OVB ako pisete…ked to dosiahnete, tak vase vyjadrenia budu mat opodstatnenie…momentalne su to prazdne frazy ako aj tie moje, no nie :-)))…

     • Friedrich píše:

      My sme sa nepochopili. My sa naozaj tešíme z toho, že naše podnikanie na Slovensku je mimoriadne úspešné. Takú maržu ako v OVB SK nemáme nikde a náklady sú v porovnaní s inými krajinami úplne mizivé. Ak majú ľudia chuť odísť, využijeme našu zmluvu, kde sme si ich zaviazali na 6 mesiacov(čo sa nám nikde inde nepodarilo urobiť) a čo najviac im „zpríjemníme“ ich odchod. Na rozdiel od iných krajín sa na tieto spôsoby nikto nesťažuje a všetci sú spokojní. Nuž my sme spokojní tiež a prajeme všetkým slovenským kolegom veľa úspechov(najmä tým 80%, ktorí zarobia od 100-150 EUR/mesiac). Bez nich by sme mali hlavu v smútku a norkové kožuchy pre naše manželky by sme si nemohli dovoliť.
      Vaši akcionári

     • akcionár píše:

      Keby si makal tak ako máš, nemusel si sa teraz zožierať závisťou a písať takéto kidy! Založ si vlastnú akciovku a rob si zo ziskom (mimochodom toto slovo je definované aj v zákone čo znamená) čo chceš! Na to ale treba odvahu a mozog! A to TY nemáš!

     • friedrich píše:

      Vážený kolega. Prosím o korektné vyjadrovanie, lebo my predsa podporujeme všetky zmeny, ktoré sme aj sami iniciovali. Len nám nie je jasná jedna vec. Po dôkladnej analýze ľudského odpadu, ktorý od nás odišiel sme na trhu na naše prekvapenie nenašli ani jedného živého poradcu, ktorý by závidel podmienky, ktoré ponúkame my v OVB. A dokonca sme nenašli ani jedného, ktorý by prešiel od konkurencie k nám. To nás šokovalo, lebo my sa chceme rozširovať čo najviac. Ako si to vlastne Slováci predstavujete, my v Nemecku máme predsa právo slušne žiť. Blížia sa vianoce a 50% marža nám stačí naozaj len s vypätím všetkých síl. Na najbližšom FKT slávnostne oznámime zvýšenie našej marže na 60% – určite sa to stretne s nadšením!
      Vaši akcionári

     • Elma píše:

      Dame kavu, Herr Friedrich? 🙂 Zda sa, ze ste malo informovany …ale, ale, na akcionara veeeeeeelmi neprezierave …

     • radik píše:

      Gastarbeiter, der → gastarbajter → zahraničný robotník – v hovorovej nemčine je to hanlivý výraz pre cudzinca, pracujúceho pre nemeckú firmu – len toľko odo mňa 😀

    • Anti-OVB píše:

     Zo ZSSR na večné časy a nikdy inak.
     Aj ja som si to myslel,ale na štastie som sa prebral.
     čím skôr sa preberieš tým lepšie pre teba.

  • NB píše:

   BRUNETY SI MYSLIA ,ŽE SA ICH VTIPY O BLOND NETÝKAJÚ – HA HA HA

  • Elma píše:

   Pani Tomanova, zda sa, ze vas postretla nemila skusenost, s ktorou ste sa doposial nevyrovnali. Priamo odkomunikovat sa nedalo? Uprimne mi vas je luto, ze ta zloba sa vas drzi az doposial. Musi sa s tym zle zit … Vela zdravia zelam, je to nebezpecne pre cievy a srdce, taketo jedy 🙂

 2. Peter píše:

  Gratulujem k šanci, ktorú ste dostal skutočne u najlepších na trhu. Podľa toho ako Vás poznám z predchádzajúceho pracoviska som si istý, že máte čím prispieť, aby aby ste pomohol náskok OVB ešte zvýšiť. A príspevky niektorých zakomplexovaných jedincov si vôbec nevšímajte.

 3. Ivan Rusko píše:

  S pánom Robertom Schmidtom som mal tú česť profesionálne spolupracovať po dobu viac ako dvoch rokov. Jeho pozitívny prínos do OVB vnímam v rovine strategickej, obchodnej, ako aj manažérskej a etickej. Pán Schmidt má všetky predpoklady úspešne riadiť takúto spoločnosť – má preukázateľne prejavené dobré manažérske zručnosti, schopnosť počúvať a zohľadňovať názory iných kolegov, spájať ľudí a zapaľovať ich svojim entuziazmom. A predovšetkým má víziu a energiu ju naplniť.

  Ivan Rusko

  • Zitka píše:

   Súhlasím s názorom pána Ruska. S pánom Robertom Schmidtom sme pracovali na Základnej škole v Želovciach. K práci pristupoval veľmi zodpovedne. K deťom mal veľmi citlivý,ľudský prístup. V kolektíve spolupracovníkov bol veľmi obľúbený. Je to človek s veľkým srdcom.

 4. tomanová píše:

  Hádam si nemyslíte, že Vaša aktivita v disusii zahmlí hlavnú skutočnosť, že Schmidt je figúrkou v rukách LD. Ak budú pozitívne zmeny znamenať, že prestanete dehonestovať ľudí, prestanete im zadržiavať provízie, nebudete nevyvážene obmedzovať svojich ľudí zmluvnými pokutami a otrockou 6 mesačnou výpovednou lehotou a nebudete sa vyhrážať vlastným ľuďom pomaly aj väzením za ich zotrvanie na trhu po odchode od Vás, tak by som Vás zobrala vážne. Zatiaľ chlapci robte svoju, určite dobre ohodnotenú prácu 🙂 a infiltrujte čo najviac internetových diskusií – svedčí to o Vašej úrovni.

 5. radik píše:

  Na jednej strane gratulujem k pozícií, je to určite veľká výzva pre každého schopného managera, ale na druhej strane v rámci odpovedí nespomínate problémy, ktoré sú vo firme a vďaka ktorým odišlo a odíde ešte mnoho schopných ľudí – nejde len o vzťahy a nejakú administratívu, ale celkový nezáujem firmy o ľudí, ktorý je napr. reprezentovaný zmluvou o spolupráci, hraničiacou s tzv. gastarbeitčinou a dalo by sa pokračovať aj inými vecami…. O niektorých zmenách už vrabce čvirikajú a dokonca niektorí v ovb sa nádejajú, že uvidia davy odídencov vracať sa späť, nechajme sa teda prekvapiť, či tie zmeny budú až také veľké ako tvrdíte 😀

 6. Jaro píše:

  Inteligentný človek hovorí o druhom vždy tak, ako by tento stál vedľa neho….ale človeku s nickom Tomanová slovo inteligencia bude treba hľadať v slovníku, preto ak sa Ti to ,,milá – milý Tomanová“ podarí, dosiahneš konečne ja Ty svoj prvý životný úspech bez osočovania iného človeka a k tomu Ti úprimne a zo srdca gratulujem.
  Myslím si, že pán Schmidt bude mať priestor a čas na to aby preukázal svoje vyhlásenia, preto nehodnoťme ale držme palce.

 7. PETER NB píše:

  Je jednoduché napísať čokoľvek.
  Až čas ukáže kto mal pravdu.
  Verím , že sa p.Schmidt bude aktívne starať o OVB a spolupracovníkov. A povedie nás dobrou cestou.

 8. Marek píše:

  Verime mu a to je zaklad partnerstva. Ideme vpred!

 9. exovb píše:

  zopár perličiek: „Všetky ostatné ambície sú voči tejto bazálnej ambícii v submisívnom postavení.“, „Tento sylogizmus je možné abstrahovať aj na fenomén krízy.“, „Som presvedčený, že kríza finančno-sprostredkovateľskému trhu perspektívne pomôže, keďže okrem negatívnych konzekvencií v ekonomickej oblasti zanechá za sebou aj pozitívny – nazvime ho katarzný – rozmer.“ … Naozaj celkom výstižné :-)))

 10. idži píše:

  Uvidime, ci pridu riadne zmeny, alebo len kozmeticke upravy. ak nepridu peniaze do struktur, ale bude sa pakovat len centrala a LD, tak balim aj ja so svojim timom, takze dalsie 2% trzby budu prec.

 11. Daniel Rosinský píše:

  Veľký svet financií a investovania nie je moja „parketa“, takže k tomu sa vyjadrovať nebudem. Ale ak diskutujúci dovolia, chcela by som prezentovať svoj názor na osobu, ktorej sa článok týka.
  Pracovala som pod vedením Roberta Schmidta niekoľko rokov, takže som mala priestor spoznať ho po profesionálnej aj ľudskej stránke. O jeho manažérskych schopnostiach a zručnostiach niet pochýb. Je to inteligentný človek s reálnym názorom na svet. Dokáže na pracovisku, aj mimo neho vytvoriť atmosféru pohody a dodáva neskutočné množstvo pozitívnej energie. Má dar stmeliť kolektív, svojim prístupom motivuje ľudí k nadštandardným výkonom a vytvára tvorivé prostredie. Vie prejaviť zmysel pre humor, veľkorysosť, ale aj maximálnu dôkladnosť a dôslednosť.
  Pre spoločnosť OVB je určite obrovským prínosom.
  Pre mňa osobne je to priateľ v pravom slova zmysle. Držím mu palce a prajem len veľa úspechov, ktoré určite bude mať.

  A k neprajníkom len toľko – no čo už, INVIDIA je stará ako ľudstvo samo.

  Adriana Krajčová

 12. Michal píše:

  Pán Scmidt vyzerá na fotke ako inteligentný a uhľadený človek. Aspoň to bude zaujimavý kontrast so štruktúrami a hlavne riaditeľmi v OVB. Bohužiaľ za jeho slovami sa skrýva prázdnota, pretože takýmto spôsobom sa môže vyjadrovať iba človek, ktorý má istý druh komplexu menejcennosti.
  Kríza ešte ani nezačala a spoločnosť ako OVB bude mať veľké problémy udržať krok s konkurenciou pokiaľ neuskutoční radikálne zmeny(zmeny budú iba kozmetické).
  Kríza ako aj zákony ktoré prídu(nemyslím iba nový zákon o finančnom sprostredkovaní a o ochrane spotrebiteľa, ale aj ich postupné pritvrdzovanie čo je cieľom EÚ) budú pomerne dosť zasahovať do práce negramotných finančných poradcov. Približne 70% „poradcov“ vykonáva túto činnosť popri práci alebo ako hobby(hlavne v OVB). Celý systém je postavený úplne opačne. Najväčší dôraz sa v OVB kladie na získavanie nových spolupracovníkov (stavenie sietí) a nie na to aby sa produkoval kvalitný osobný výkon, ktorým si poradca zarobí slušné peniaze(osobným a kvalitným výkonom sa dá zarobiť v pohode 3000€, dokonca aj v OVB). Odbornosť poradenstva je v OVB na veľmi nízkej úrovni(česť všetkým výnimkám, ktorí sa aj v týchto nepriaznivých podmienkach snažia robiť kvalitnú prácu) a v tomto zmena asi nebude, pretože by museli vyhodiť 70% svojich ľudí(každý výkon je predsa dobrý). Je mi ľúto ľudí, ktorí ešte stále nepochopili,že trh finančného sprostredkovania sa naplnil na 90% a oni stále dúfajú že raz vybudujú veľkú predajnú sieť s 1000 spolupracovníkmi popri zamestnaní(možno v Amway alebo Avon). Výkon OVB je v súčasnosti 240.000Eh. Samozrejme že reálny výkon je niekde okolo 180.000Eh(z dôvodu fiktívnych zmlúv kvôli povýšeniam, nepreplatených zmlúv a iných). V prvom polroku 2008 bol 400.000Eh. Môj skromný odhad na rok 2011 je niekde medzi 100.000 až 150.000Eh.
  Prečo?
  1.Tí ktorí robia kvalitnú prácu, majú v hlave všetko v poriadku a robia osobný výkon pôjdu ku konkurencii(dvakrát vyššie provízie sú dosť silný impulz pre ľudí, ktorým sa nedarí stavať štruktúra).
  2.Kríza začne čistiť nadhodnotené portfólia klientov na ktorých sa nabalilo veľa poradcov. Títo ľudia začnú mať problém platiť svoje životné poistky(pretože to je produkt č.1 v OVB) a prídu storná. Pokiaľ nové výkony z dôvodu krízy klesnú o cca. 30% a 30% starých výkonov bude stornovaných, hádajte čo sa stane? Ľudom klesnú príjmy o 60%. Aby sa vyhli nadmerným stornám a veľkému poklesu príjmu budú nútení odísť ku konkurencii.
  3.Zákony a skúšky v NBS odradia veľa nových ľudí, ľudí už pracujúcich v OVB popri zamestnaní alebo príležitotných poradcov. Prietokový ohrievač sa v OVB začne spomaľovať. Menej dnu, viac von.
  Samozrejme toto sa netýka iba OVB, aj iných „poradenských spoločnosti“, ktoré sú založené na podobnom princípe ako OVB.
  No, ale zabudol som na p. Schmidta. Prajem mu veľa úspechov v jeho práci. Dúfam, že sa mu podarí zmeniť filozofiu OVB a s tým úzko prepojenú nízku kvalitu práce. Ja si osobne myslím, že p.Schmidt nebol do tejto funkcie dosadený na to aby niečo menil(príde iba ku kozmetickým úpravám, ktoré nebudú mať veľký význam) ale hlavne aby držal upadajúci kolos nadvodou. Áno má pravdu, OVB bude lídrom na trhu, pretože aj s 100.000Eh bude jednotkou(tesnou ale bude).

  • michal ex-ovb píše:

   tak to si napísal krásne 🙂
   súhlasím s týmto názorom

   • Kuku píše:

    Len či náhodou nesúhlasíš sám so sebou Miško 🙁

    • michal ex-ovb píše:

     Kuku zalez naspäť hodín, vôbec to nebolo vtipné. Rozdvojenou osobnosťou netrpím,nemám osobnú skúsenosť, ale na psychiatrii asi pripojenie na net nemajú. A skús porozmýšľať, koľko máš ty menovcov vo svojom okolí.
     To len ovb si za konateľov vyberá ľudí s charakteristickým menom a nie nejakého Jozefa alebo Jána Nováka ( s nadsázkou )

   • Anti- OVB píše:

    Aj ja súhlasím. 9 rokou v OVB(nie popri zamestnaní) s vlastnou kanceláriou. Stačilo, mali sme ružové okuliare,ktoré sme si zložili a pozeráme sa na to reálne.Stále som R3 mojimi školeniami prešli tisíce ľudí. Áno neviem ludí pritiahnuť do firmy,ale nevedeli to ani môj BL a BD možno na začiatku,ale to nebol trh taký presýtený. Teraz to už nedokážu. Kariéru možno nespravím,ale budem mať aspoň viac penazí

  • headhunter píše:

   michal je na teba kontakt….ďakujem

 13. MHMO píše:

  Viete, zmeny v OVB mi pripominaju tuto reklamu Apple… 🙂
  http://www.youtube.com/watch?v=AtvloPFYocw Paralela len nahodna ??? 🙂 But trust me, this time it will be different…. 🙂

 14. Maros píše:

  Ako poznám p.Schmidta je to schopny a cielavedomy clovek a verim, ze bude pre spolocnost OVB velkym prinosom.

 15. Erik Nagy píše:

  29.8. 1970 vystupil Miles Davis pred 600 000covym publikom a odohral nieco nove. Novinari sa ho spytali ako sa to vola a on im odpovedal: „Call it Anything…“
  Tuto paralelu som si za nazov zvolil koli vystiznosti komentarov nizsie. Miles bol v tom case v stave, kedy z celeho sveta asi realne vnimal len trubku v rukach, podobne ako cast respondentov klavesnicu a bohuzial na rozdiel od nich, jeho kreativitu bolo mozne hodnotit ako genialnu.
  V podstate je jedno co ako volame, pre niekoho je primarnym zivotnym poslanim filtrovat svoje problemy utokmi na niekoho „vyssie“, bez argumentov a bez toho, aby poznali pracu, ktoru vykonal a vedeli ho realne sudit. Paradoxne tento jedinec je kriticky len ku konkretnej osobe a vacsim zaujmovym zdruzeniam poskytne spravidla aj viac volebnych obdobi na dokazovanie svojej hluposti, cim si sam svoju agoniu len predluzje a ostatnym touto jednorazovou aktivitou riadne otravi zivot.
  Preco potom neda novej tvari aspon klasickych 100 dni, kym odprezentuje svoj nazor, ci rovno neobrati ten casovy pomer?
  Preco svoje neuspechy v tvrdo komercne orientovanej spolocnosti, kde dobrovolne vstupil skusa asociovat do pozicie akcionari, Bahamy, manzelky,… dalsia figurka a pod?
  Vidim snahu premyslat, no bohuzial sa obmedzuje na stav prezentacie svojej sebalutosti, ktora je interpretovana do nenavisti voci „kazdemu hore“.
  Cakam viac dovtipu, ak sa snazim niekoho zosmiesnit, iste ho nebudem porovnavat s Apple, cim ho automaticky v podvedomi povysujem a zaradujem k mimoriadne uspesnej spolocnosti, nebudem hmlisto smerovat utok do pozicie „dalsi tlchuba“, ani do OVB je zle lebo akcionari, lebo inde by som…
  Odporucam prispevok Buducnost OVB od pana Michala, ktory sa mi velmi pacil. Je to vecne zhodnotenie situacie.
  S Robom sme priatelia od cias, kedy nastupil do APOLLO za podmienok, kde som sa pohodlne mohol postavit do roviny, ktoru som teraz tak kritizoval.
  Bohuzial pre jeho vlastnu karieru, je zbytocne empaticky a inteligentny clovek, tesne pod hranicou vyuzit svoje danosti ciste vo svoj prospech a mat o 10 rokov aktiva, ktore by mu umoznili smiat sa z tohto vlakna na spominanych Bahamach.
  Preto nemozem nikoho z upornych kritikov potesit spravou, ze k nim nastupil „dalsi sviniar, ktory sa na nich bude len vozit a ryzovat“. Logicky a argumentami podoprety nazor nenecha nepovsimnuty a som presvedceny, ze komunikacia sa zmeni k lepsiemu.
  Dajte mu prosim teda tych 100dni, prinajhorsom budete mat pravdu a prejdete ku konkurencii a bute sa mat konecne lepsie.

  Dakujem

  Erik Nagy

 16. Tomáš VK píše:

  Ahojte.Určite som privítal zmenu na poste riaditeľa, pretože p.Schmidto a osobne poznám a viem, že je to človek na správnom mieste a čo chce, tak to dosiahne. Ale sám to určite nedokáže, takže je to vo všetkých nás aby sme ho podporili, bez našej pomoci to nebude mať ľahké. Tak poďme makať,budujme firmy a starajme sa o klientov tak ako máme a potom môžme čakať aj podporu od centrály. Stále platí niečo za niečo.Ja osobne všetkým držím palce, pretože tento biznis a OVB sú krásna vec.
  S pozdravom
  Tomáš Veľký Krtíš

 17. Silvia píše:

  Nedá mi nezareagovať na príspevky.Je veľmi jednoduché odpísať človeka,hneď na začiatku!Prečo p.Schmidtovi nedáte najprv šancu ukázať,že je to naozaj schopný človek?!Veď tam,kde je dnes,sa dostal práve svojimi schopnosťami a zodpovedným prístupom k práci!Je inteligentný a cieľavedomý.
  Poznám p.Schmidta osobne a vôbec nepochybujem o tom,že bude pre spoločnosť OVB veľkým prínosom.Je jasné,že to nebude mať ľahké,nakoľko mám dlhoročné skúsenosti z tejto oblasti,ale nepochybujem o tom,že urobí všetko preto,aby spoločnosť OVB stále napredovala.
  Pán Schmidt,prajem Vám veľa úspechov v práci a verím,že sa časom dočkáte uznania,aj od dnešných kritikov a neprajníkov.

  • hore píše:

   drzim mu palce a verim,ze bude a je prinosom… – cas ukaze..

   Názory sú aj take aj inake… Prax je jedina odpoved…

  • vanilka píše:

   No, na centrále OVB to nebude mať ľahké. Niekto to už tu spomenul, je to veľmi skostnatelá skupina ľudí, ktorí tak žijú roky v presvedčení, že svet sa točí podľa nich. Nevidia, že ten svet vonku – mimo ich kancelárií na Bajkalskej, beží závratne rýchlo… takže nový konateľ by musel vymeniť aspoň dve tretiny osadenstva centrály, aby nastala zmena. Napokon, na tom stroskotal aj starý Fronc.

 18. radik píše:

  Každý má šancu, aj on a myslím, že to môže byť dlhšie, než 100 dní :-D, ale môj dojem z tejto diskusie je taký, že je tu až priveľa jeho známych – žeby PR OVB? Inak mišo, napísal si dobrý príspevok, len správne odentifikovanie problémov dokáže posunúť firmu ďalej, otázke je, či chce niekto urobiť skutočnú hlbkovú analýzu situácie a urobiť aj nepríjemné opatrenia, alebo sa urobia len kozmetické úpravy – jeden RD odchádza a hovorí sa aj o iných. Myslím si, že šancu mu nemá čo dávať konkurencia, ale vlastní ľudia.

 19. Michal píše:

  Aj keď si myslím, že tam bude určite dlhšie.
  Rast výkonu(pokial v ekonomike nebude spustená hyperinflácia) OVB mať nebude. Aj keď sa mi zdá ako človek ktorý je šikovný a môže si vybudovať postavenie a rešpekt riaditeľov, nič to na veci nezmení že OVB bude upadať. Jeho poslanie nie je rast OVB, ale spomaliť pád.
  OVB môže byť aj najkvalitnejšia spoločnosť na trhu(čo samozrejme nie je) ale trh ju aj tak stiahne so sebou. OVB je nekvalitná spoločnosť – nekvalitná celoeurópsky – o tom môžem napísať diplomovú prácu, pretože túto spoločnosť som analyzoval od jej vzniku až po súčasnosť(keby všetci spolupracovníci poznali ako sa ich spoločnosť historicky vyvíjala, a čo robí dnes tak neviem či by boli z morálneho hľadiska rozhodnutí pre OVB pracovať). V kríze upadá kvantita(„kto má výkon ten má pravdu“) a začína sa presadzovať kvalita. Kríza ukáže kde a v ktorých spoločnostiach sa nachádza hodnota. Z tohto bohužial vyplýva, že pád OVB bude ešte väčší ako si ľudia myslia. Nezabúdajte na to, že spločnosť OVB začala podnikať na začiatku 70 rokov, teda na počiatku éry expanzie ničím nekrytých peňazí založených iba na dlhu, ktorý ekonomiky sveta vytvoria. Všetko má svoj začiatok a aj koniec. Aj ničím nekryté peniaze, ktoré v hostórii vždy zhoreli, a aj nekvalitné spoločnosti, ktoré vždy v čase krízy skrachovali. Teraz tu máme prvú skutočnú krízu za posledných 30 rokov a máme sa na čo tešiť! Nezúfajte … o 5 až 10 rokov sme z toho vonku. 🙂 Dúfam, že sa p. Schmidtovi bude dariť a zmení OVB, ale to bude sakra tvrdá práca. Veľa štastia…

 20. Romana píše:

  Dovoľte mi zareagovať smerom k voľbe pána Schmidta. S Robom som sa zoznámila na jar tohoto roku, pôsobil nenápadne, ale vystupoval kultivovane a profesionálne. Som presvedčená, že s pribúdjúcim služobným vekom a skúsenosťami bude prínosom pre spoločnosť OVB. Ako manažér spĺňa všetky predpokladané atribúty top manažéra. Za jeho najväčšie klady považujem schopnosť správne nastaviť prioroty spoločnosti, ako aj jeho vyjednávacie schopnosti a znalosť sektoru v ktorom pôsobí. 100 dní o ktorých sa píše v predchádzajúcej reakcii je z môjho pohľadu málo na to aby sa vedúci źamestnanec nielen vysporiadal s latkou ktorú nesmie podliezť, ale hlavne ju musí pozdvihnúť vyššie. verím, že bilancia po pol roku pôsobenia pána Schmidta bude jednoznačne v prospech jeho ako aj prospech celej spoločnosti OVB.

 21. Silvia píše:

  Radik,máte dojem,že je tu v diskusii až priveľa jeho známych?A nemyslíte si,že práve ľudia,ktorí s p.Schmidtom v minulosti spolupracovali,môžu najobjektívnejšie posúdiť jeho kvality?Pracoval na zodpovedných miestach a má skúsenosti,treba len čas,ale 100dní je určite málo na bilanciu,nech by tam sedel ktokoľvek iný.

  • :-D píše:

   Toto je špecializovaný server o financiách a je až príliš podozrivé, resp. čudné, ak tu píše názor známy napr. zo školstva, kde je veľmi nízky predpoklad, že sem chodí pravidelne, resp. že vie o existencii tohto servera …. a šancu mu musia dať ľudia z ovb, nie konkurencia, ku ktorej patrím.

 22. developer píše:

  Pán Schmidt mi už najmenej trikrát dobre poradil s investíciami.

 23. Bača píše:

  Všetko čo sa deje OVB sú len kozmeticke zmeny. Snaha o udržanie OVIEC v kosiari. A nový konateľ ( skolitel Apolla) nie je žiadnou výnimkou. Je to len prvok ktorým Vám majú zas na chvíľu zaslepit oči. OVECKY zobudte sa a začnite myslieť. Zatvarat oči pred realitou vôbec nie je „Podnikatelske“.

 24. kekso píše:

  Držím R. Schmidtovi palce, len mám obavu, aby nenarazil na nedemolovatelnú bariéru a to, skostnatelé názory mnohých riaditeľov, ako aj vedenia. OVB zaspalo na vavrínoch a konkurencia nastúpila závratným tempom, čo sa týka portfólia, reklamy a hlavne v províziách. Nesmie sa zabúdať, že rozprávať o zárobkoch a nevytvoriť k tomu podmienky, nie je podnikateľské /spoveď Petra Borkovca/. Rady sprostredkovateľov sa budú veľmi ťažko rozširovať, ak nebude platiť “ Ži a nechaj žiť“. Som zvedavý, kedy sa začnú rázne /nie kozmetické/ zmeny prejavovať.

 25. Alexandra Schmidtová píše:

  R.Schmidt je moj ocino mam ho strasne rada OVB je najlepsie milujem svojho ocinka Robert Schmidt💝💝od Alexandry Schmidtovej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *