Piatok 24. mája. Meniny má Ela

Recenzia: Allianz Best Doctors ide dobrým smerom, samostatne však neobstojí

Je potešujúce vidieť, keď sa poisťovňa nepokúša vytiahnuť z klienta peniaze cez neprehľadné poplatky v sporiacich schémach, ale trhu pripomenie, že poistenie znamená ochranu. Allianz Best Doctors je z tohto pohľadu výnimočný počin. Ak, pravda, prižmúrime obe oči. Ak ich necháme otvorené, nájdeme niekoľko nedostatkov.

Allianz Best Doctors je poistenie poskytujúce veľmi zaujímavú poistnú ochranu pre prípad ťažkých zdravotných diagnóz ako sú nádory, leukémia, Hodgkinov lymfón, operácie srdca (by-pass  a náhrada srdcovej chlopne),  zákroky na mozgutransplantácie niektorých orgánov (pečeň, oblička, pľúcny lalok, pakreas a kostná dreň).  

Ako vysvetľuje poisťovňa, jej produkt odstraňuje finančné a geografické bariéry, ktoré bránia získaniu najlepšej starostlivosti. Vďaka poisteniu totiž môže pacient absolvovať vhodnú liečbu alebo operáciu v zahraničí. Odborný posudok a výber vhodného zdravotného zariadenia zabezpečí španielska spoločnosť Best Doctors Services.

Poisťovňa zaplatí za liečbu celkovo až 2 milióny eur, ročne však maximálne 1 milión. Súčasťou poistnej ochrany sú aj cestovné náklady vrátane sprevádzajúcej osoby do výšky 10 tisíc eur a ubytovanie do 12 tisíc eur. V tragickom prípade zabezpečí poisťovňa aj prepravu telesných pozostatkov do výšky 10 tisíc eur.  

Dospelý klient zaplatí za poistenie ročne 168 eur a dieťa 68 eur. Je len na škodu, že poistenie sa nedá platiť aj v mesačných splátkach, čo by určite rozšírilo okruh potenciálnych záujemcov.  

Recenzie na Investujeme.sk

Na čo si dávať pozor

Obmedzené diagnózy a výluky: Aj keď je poistenie veľmi zaujímavé, Best Doctors nekryje všetky ochorenia. Súčasťou preplácaných úkonov napríklad nie je transplantácia srdca, angioplastika, alebo výdavky na experimentálnu liečbu bez dokázania spoľahlivosti a bezpečnosti.

Ako pri všetkých poisteniach, aj tu platí, že je dôležité pozorne si preštudovať všeobecné aj osobitné poistné podmienky. Len článok venovaný výlukám má 931 slov.  

Zložité porovnávanie: Poistná ochrana až 2 milióny eur môže pri porovnávaní trocha zavádzať. Poisťovňa totiž zaplatí len nevyhnutné liečenie, čo môže byť rádovo suma v desiatkach tisíc eur. Preto by bolo nesprávne pri porovnávaní s inými produktmi sledovať, akú poistnú sumu vyplácajú pri diagnostikovaní kritickej choroby za ročné poistné 165 eur ostatné poisťovne, keďže ony vyplatia vždy celú sumu. Na druhej strane treba uznať, že z tohto pohľadu je produkt Allianz Best Doctors oveľa solidárnejší.

Poistenie nerieši výpadok príjmu: Aj keď myšlienka poistenia je veľmi dobrá, samotné poistenie nerieši výpadok príjmu pri dlhodobej PN v dôsledku liečby.  V rámci komplexnej poistnej ochrany je preto nevyhnutné produkt skombinovať s iným životným poistením.  

Dlhá čakacia doba: Aj keď rozumieme potrebe poisťovne chrániť sa pred podvodmi, až 6 mesačná čakacia doba je vzhľadom k charakteru produktu naozaj dlhá. Prvý polrok totiž klient nemá z poistenia vôbec nič. Poisťovňa by to mohla kompenzovať napríklad vyplatením podielu na zisku na konci poistenia.

Názor Investujeme.sk

Allianz – Slovenská poisťovňa príjemne prekvapila. Priniesla produkt, ktorý vracia poisťovníctvo do svojich poctivých začiatkov, keď ponúkali ochranu a zbytočne sa neplietli správcovským spoločnostiam do biznisu.  Aj keď nájdeme nedostatky, slovenský poistný trh sa opäť mierne posunul vpred a ostáva veriť, že ostatné poisťovne nebudú chcieť zaostať. 

Ilustračné foto: sxc.hu. 

Jedna odpoveď na “Recenzia: Allianz Best Doctors ide dobrým smerom, samostatne však neobstojí”

  1. ahoj píše:

    k uvedenemu treba povedat aj nasledovne; tento produkt, predpokladam, nesluzi na poriesenie“celej zivotnej situacie“ klienta! ma sluzit v pripade „katastrofy“. znali veci /ti, ktori maju aj ine zivotne poistenia/ dobre vedia, ze KAZDE pripoistenie choroby v KAZDEJ zmluve KAZDEJ poistovne ma cakaciu dobu. a to od 3 mesiacov do 2 rokov!!! Best doctors vnimam ako vynikajucu vec na poistnom trhu, ktory ZAPLATAL dalsiu „zial dieru“ nasho zdravotnictva. a drahy? mesacne splatky? ano, nie je pre nas vsetkych, nie kazdy si ho mozeme dovolit, ale bodaj by len JEDEN ZIVOT ZACHRANIL. nemam rada poistovnu Allianz, nakolko mam zato, ze lahko prisli k nam klientom, ale vdaka za ich produkt Best doctors DRZIM PALCE, nech ho radsej stovky, tisicky ludi maju a NIKDY nevyuziju!! krasne dni a vela ZDRAVIA :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *