Nedeľa 20. septembra. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Swiss Life kupuje spoločnosť Fincentrum

Swiss Life kupuje finančno-sprostredkovateľskú spoločnosť Fincentrum s viac než 2 500 poradcami a obratom presahujúcim 1,6 miliardy Kč (64 mil. eur) pôsobiacu v Čechách a na Slovensku.

Swiss Life je popredným celoeurópskym poskytovateľom komplexných finančných riešení pre život a penziu. Ponúka kvalitné finančné služby a počas svojej 160-ročnej histórie získala skvelú reputáciu a stabilné finančné postavenie.

Táto akvizícia posilňuje prítomnosť spoločnosti Swiss Life v regióne a posúva ju na pozíciu lídra trhu nezávislého finančného poradenstva v Čechách a na Slovensku.

„Aktivity spoločnosti Fincentrum dobre dopĺňajú lokálnu ponuku spoločnosti Swiss Life Select. Veríme našim kvalitným a klientsky orientovaným modelom nezávislého finančného poradenstva a sme presvedčení, že spoločne budeme schopní lepšie využiť dodatočný trhový potenciál,“ hovorí Nils Frowein, predseda dozornej rady Swiss Life Select CZ a člen predstavenstva Swiss Life Group.

„Som hrdý na to, čo spoločnosť Fincentrum dokázala. Za posledných 18 rokov sme sa stali renomovanou firmou, ktorá akvizíciou zo strany spoločnosti Swiss Life Group vstupuje na medzinárodný trh. Som si istý, že táto udalosť ešte viac posilní našu pozíciu na trhu,“ hovorí Petr Stuchlík, spoluzakladateľ a riaditeľ Fincentra.

Obe spoločnosti si ponechajú svoje zavedené značky, obchodnú štruktúru a portfólio služieb.

Akvizícia musí byť schválená regulačnými úradmi. Očakáva sa, že bude dokončená vo štvrtom štvrťroku 2018. Obe zmluvné strany sa dohodli cenu transakcie nezverejňovať.

Swiss Life

Swiss Life je poprednou európskou finančnou skupinou pôsobiacou v oblasti správy privátnych aj korporátnych financií, riadenia rizík a zaistení penzie. Kľúčovými trhmi skupiny sú Švajčiarsko, Francúzsko a Nemecko. Swiss Life poskytuje svojim privátnym a korporátnym klientom prostredníctvom vlastných poradcov a obchodných partnerov komplexné finančné poradenstvo šité na mieru. Poradenstvo spoločnosti Swiss Life Select je založené na princípe „best select“, ktorý klientom prináša nezávislý výber najvhodnejších z možných riešení.

Swiss Life Holding Ltd so sídlom v Zürichu bol založený v roku 1857 ako Schweizerische Rentenanstalt. Akcie holdingu sú kótované na burze SIX Swiss Exchange (SLHN). Súčasťou Swiss Life Group sú tiež dcérske spoločnosti Livit, Corpus Sirom a Mayfair Capital. Skupina má približne 8 000 zamestnancov a zhruba  5 000 certifikovaných finančných poradcov.

Jedna odpoveď na “Swiss Life kupuje spoločnosť Fincentrum”

  1. radik píše:

    a je vymaľované vo fincentre….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial