Pondelok 28. septembra. Meniny má Václav

Tretina Slovákov začala počas pandémie pracovať z domu

Pandémia priniesla rozšírenie práce z domu. Do tohto nového režimu sa dokázala prepnúť až tretina Slovákov. Schopnosť práce z domu môže byť rozhodujúca pri príchode druhej vlny pandémie.

Zatiaľ čo už pred pandémiou pracovalo z domu denne alebo niekoľkokrát za týždeň asi 12 percent opýtaných, počas karantény zostala pracovať doma až tretina slovenských respondentov prieskumu Medzinárodnej organizácie práce (ILO).

Slováci si zvykli na nový normál

V roku 2018 pracovali z domu na Slovensku približne štyria ľudia zo sto (podľa údajov Eurostatu). Toto číslo je jemne pod priemerom EÚ (5,2 %), pričom dosahuje polovičné hodnoty krajín s najväčším podielom zamestnancov pracujúcich z domu (Holandsko, Fínsko, Rakúsko).

Je nepochybné, že v tomto roku bude podiel vo všetkých krajinách výrazne vyšší. Firmy boli do zavedenia tzv. teleworkingu dotlačené a to vo výrazne vyššej miere než doteraz. Pre zamestnancov to  znamená desiatky ušetrených hodín cestovania, čím šetria nielen čas, ale aj znižujú výdavky.

Odvrátenou stranou je rozširujúci sa fenomén práce mimo pracovnej doby, kde zamestnanci chcú mať tzv. právo na odpojenie (right to disconnect) – a teda právo na „odpojenie sa od internetu/emailov“ po skončení pracovnej doby.

Z pohľadu firiem je však táto forma práce čoraz žiadanejšia. V americkom prieskume sa až 74 percent firiem vyjadrilo, že určitú časť zamestnancov hodlá nechať doma nastálo. Práve schopnosť prejsť na prácu z domu môže rozhodnúť o prežití firmy napríklad pri druhej vlne pandémie.

Podľa aprílového prieskumu ​Nadácie Eurofound až 22 percent respondentov zo Slovenska uviedlo, že úplne alebo čiastočne stratilo prácu alebo kontrakty a podobné percento sa obáva, že v najbližších troch mesiacoch o prácu ešte len príde.

Očakáva sa, že počet odpracovaných hodín klesne v Európe a Amerike o viac ako 12 percent. Stratou zamestnania sú viac ohrozené ženy ako muži.

Ohrozené stratou práce v koronakríze sú najmä ženy

Podľa zistení zo Spojeného Kráľovstva je pri matkách až jeden a pol krát vyššia pravdepodobnosť, že stratia prácu alebo dajú výpoveď. Je tiež pravdepodobnejšie, že práve ony ostanú doma s dieťaťom pri prerušenej výučbe na školách. Ich odpracované hodiny poklesli počas krízy výrazne viac než hodiny otcov a pracovný čas je prerušovaný častejšie starostlivosťou o dieťa.

Podľa výskumu zaznamenávame aj čoraz viac rodičov vykonávajúcich viac vecí naraz – napr. kombinácia práce, domácich povinností či starostlivosti o dieťa. Z výskumu vyplýva, že takmer polovica žien/matiek sa počas práce z domu zároveň stará o deti, zatiaľ čo u mužov/otcov je miera výrazne nižšia (30 %).

Štúdie sa zaoberali aj fenoménom tzv. neplatenej starostlivosti (unpaid care work), pod čím rozumieme plnenie domácich povinností či starostlivosť o dieťa, ktoré nie sú ohodnotené mzdou. Odhady hovoria, že globálne (64 krajín)je „poskytnutých“ 16,4 miliardy hodín neplatenej starostlivosti za deň, čo je ekvivalentom asi dvoch miliárd ľudí pracujúcich osem hodín denne bez odmeny. Problémom však je, že až tri štvrtiny z nich vykonávajú ženy, čo im znižuje množstvo hodín platenej práce, znižuje mzdy a prehlbuje rozdiely.

Vplyv na nerovnosti medzi mužmi a ženami počas pandémie má aj odvetvie, v ktorom pracujú. Odvetvia, v ktorých pracujú predovšetkým ženy (napr. sociálne služby, zdravotníctvo) nielenže sú tradične odmeňované nižšou mzdou, zároveň poskytujú menej priestoru na prácu z domu, čím sa ženy častejšie dostávajú do „prvej línie“ pandémie. 

Príjmový rozdiel medzi mužmi a ženami ešte vzrastie

Jedným z významných dôsledkov pandémie teda môže byť prehlbovanie príjmových rozdielov medzi mužmi a ženami. Pravdepodobnosť straty alebo zanechania zamestnania je u žien vyššia, čo vyplýva z ich tradičnej úlohy starostlivosti o rodinu.

Nižší počet odpracovaných hodín znižuje ich príjem, čo predstavuje problém predovšetkým pri slobodných matkách. Rovnomernejšie rozdelenie si povinností medzi pohlaviami a účinná sociálna politika môžu ženám pomôcť prekonať toto náročné obdobie a zastaviť (či aspoň spomaliť) rastúcu mieru príjmových rozdielov, ktorú v ekonomike neustále pozorujeme.

Pracovali ste počas pandémie, alebo ešte stále pracujete z domu?

View Results

Loading ... Loading ...
Autor je analytik Slovenskej sporiteľne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial