Streda 19. septembra. Meniny má Konštantín

Veselé Vianoce prajú poisťovne

Nešťastie nerado trávi Vianoce osamote. Svoje o tom každoročne vedia rozprávať poisťovne, ktoré zaznamenávajú poistné udalosti aj počas sviatočných dní. Dobrá nálada posilnená alkoholom ide ruka v ruke s nižšou opatrnosťou a to môže byť len krôčik od nepríjemnej udalosti. Mnohé z nich, našťastie, vyvolávajú s odstupom času už len úsmev na tvári.

Škvrna za 10 tisíc eur

Čašník v luxusnej reštaurácii obsluhoval prominentných hostí počas vianočného banketu. Pri podávaní polievky nechtiac oblial dámu, ktorá mala na sebe jedinečnú večernú róbu od svetoznámeho módneho návrhára. Škoda na odeve na vyšplhala na 10-tisíc eur. Čašník mal uzatvorené poistenie zodpovednosti za škodu pri výkone povolania, ešte od predchádzajúceho zamestnania. Časť škody preto hradila poisťovňa, zvyšok išiel na úkor majiteľa reštaurácie, ktorý v snahe nestratiť kredit v prominentnej spoločnosti, zabezpečil celkové vyrovnanie.

Aj majster mäsiar sa utne

Predvianočné zabíjačky sa nie vždy končia podľa predstáv. Mäsiar chytil nôž, ale ako prasiatko odskočilo, bolo počuť len výkrik a mäsiar s porezanou rukou skončil v chirurgickej ambulancii.

Klinika adventnej chirurgie

Aj krása adventných vencov môže narušiť vianočnú pohodu. Rodina si pri sledovaní večerného televízneho programu všimla, že od dohárajúcej sviečky začína horieť aj adventný veniec. Rozospatý otec schytil sviečku, ale rozpustený vosk sa mu rozlial po ruke a s popáleninami musel navštíviť nemocnicu.

Počítačom k trvalej invalidite

Ani oddychové aktivity však neznamenajú ochranu pred úrazmi. Poisťovňa riešila napríklad vyvrtnutie členka pri počítačovej hre.

Ako si sa vyhnúť vianočnému zhonu

Žena počas štedrovečerných príprav zabudla vybrať z mrazničky rybie filety a proces rozmrazovania chcela urýchliť nielen prirodzeným spôsobom, ale aj s pomocou ostrého kuchynského noža. Ten jej sčasti pomohol, ale neminul aj väčšiu časť posledných článkov prstov ruky s obnažením kostí a prúdom krvi. Nasledoval presun na urgentnú ambulanciu úrazovej chirurgie. Po ošetrení rán a znehybnení prstov bola ruka funkčne nepoužiteľná. Mohla si však vychutnať čaro televíznych rozprávok, pretože chutnú večeru pripravili prvýkrát ostatní členovia rodiny.

Mikuláš s chúlostivým zranením

Sused prezlečený za Mikuláša chcel prekvapiť deti svojho kamaráta, a tak sa pokúšal vyliezť po odkvapovej rúre na balkón. Rúra sa odtrhla, "Mikuláš" spadol, čokoládové vajíčka a cukríky vo vreci sa rozpučili, navyše sa rozbila fľaštička s rumom a rozrezala Mikulášovi nielen nohavice, ale aj jeho zadnú časť a odkvapová rúra mu urobila aj riadnu hrču na čele.

Spôsobil to Santa Claus?

Medzi kuriózne prípady v rámci poistenia nehnuteľností patrí uplatnená škoda na vchodových dverách s dierou vo veľkosti mužskej topánky. Klient uviedol, že išlo o poškodenie spôsobené silným dažďom a krúpami, aj keď nad vchodovými dverami bola tzv. strieška. Verziu, že za dierou je Santa Claus s veľkým vrecom darčekov, ktorý sa inak nevedel dostať k stromčeku.

Spracované podľa informácií poisťovní Allianz SP a AXA.

Chystáte sa darovať na Vianoce peniaze?

View Results

Loading ... Loading ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *