Utorok 07. apríla. Meniny má Zoltán

Z redakčnej pošty: DAS naháňa strach…

Poistenie Redakcia 14.03.2012 | 00:00 0 Komentárov

V redakčnej pošte sa objavil mail so zaujímavou skúsenosťou nášho čitateľa s finančnou inštitúciou. A hoci z titulku to tak nevyzerá, ide o príbeh s mierne úsmevnou pointou. Nechal som si opraviť auto a požiadal som svoju poisťovňu o vystavenie krycieho listu, píše Andrej.  Moja poisťovňa, ktorá o sebe v reklamnej kampani tvrdí, že sa pred klientmi neskrýva, ma požiadala o zaslanie kópií kúpnej zmluvy a preberacieho protokolu. Keďže som dokumenty nevedel hneď dodať a čas ma súril, skúsil som inú taktiku.

Na obranu poisťovne treba dodať, že jej stačilo zaslať oba doklady iba nascenované. V mojom prípade však bol problém aj to. Keďže som bol odcestovaný, nájdenie a zaslanie dokladov by mi čakanie na krycí list predĺžilo o ďalších pár dní a auto som už potreboval. Na mail z poisťovne som preto odpísal, že ak tieto doklady odo mňa naozaj potrebujú, mali ich žiadať už pri podpise poistnej zmluvy a že v DAS poisťovni, kde si platím právnu ochranu, si nechám preveriť, či naozaj majú nárok žiadať tieto doklady.

A predstavte si, zabralo. Keďže ďalší mail z poisťovne už hovoril o ukončení šetrenia a zaslaní krycieho listu, predpokladám, že samotnej poisťovni už len pri spomenutí slova právnik došlo, že kúpnu zmluvu a preberací protokol od vozidla nakoniec nepotrebujú.

Úprimne povedané, bol som naozaj rád, že poisťovni stačilo pohroziť. Právnik na linke právnej ochrany mi totiž v skutočnosti radil, aby som doklady do poisťovne radšej poslal.

 

Napíšte nám
Zažili ste úsmevnú alebo naopak nepríjemnú skúsenosť s finančnou inštitúciou? Podeľte sa o ňu s našimi čitateľmi, píšte na adresu redakcia@investujeme.sk.  
    

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *