Streda 22. mája. Meniny má Júlia, Juliána

Zlatá minca: Objavom roka produkty UniCredit Bank, Unionu a Allianzu

V polovici novembra spoznáme najlepšie finančné produkty ocenené zlatou mincou. Akousi predkategóriou je objav roka, kde odborná porota hodnotí inovatívnosť a jedinečnosť nových produktov na finačnom trhu – za minulý rok uspeli dve poisťovne a jedna banka.

V hlavných kategóriách Zlatej mince sa porovnávajú produkty v samostatných kategóriách, napríklad IŽP, úrazové poistenie, bankové účty, kreditné karty a podobne. Porovnávať všetky produkty v rámci jednej kategórie je zložité, ocenenie objav roka preto získali tri produkty s najväčším počtom hlasov – ich vzájomné poradie sa však neuvádza.

V roku 2008 boli na finančnom trhu najinovatívnejší UniCredit Bank s produktom BusinessNet a BusinessNet Professional, Union online celoročným cestovným poistením Allianz s KASKO Total. Dve inštitúcie uspeli pri svojej premiére, zdôrazňuje konateľ spoločnosti Media Project Agency, ktorá súťaž organizuje, Jiří Ščobák: „Spoločnosti UniCredit Bank Slovakia a Allianz Slovenská poisťovňa sa kategórie OBJAV roka zúčastnili v jeho trojročnej histórii prvý raz. Poisťovňa Union sa zúčastňuje každoročne. Za rok 2006 obdržala ocenenie za produkt Prvé cestovné a horské poistenie cez SMS.“ 

Člen predstavenstva generálneho partnera súťaže – spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko Jaroslav Vonkomer dodáva, že o inovácie na finančnom trhu nie je núdza: „Cítime záujem poskytovateľov finančných produktov prichádzať na trh s novými produktami. Mnohé z nich klientom prinášajú významnú pridanú hodnotu, pri iných je to produkt presne ušitý na mieru istej skupine klientov,“ hodnotí.

Allianz – KASKO Total

Pod označením KASKO Total prináša najväčšia slovenská poisťovňa produkt známy skôr pod označením GAP – teda poistenie finančnej straty, ktorá vznikne majiteľovi vozidla v prípade krádeže alebo totálnej škody. Z KASKO plnenia totiž poisťovňa vyplatí aktuálnu trhovú hodnotu, ktorá je nižšia ako obstarávacia cena – rozdiel dorovná GAP. GAP poistenie je teda doplnkom k havarijnému poisteniu. V prípade Allianzu si môžu klienti uzavrieť toto poistenie aj keď KASKO majú v inej inštitúcii. Poistenie sa dá uzavrieť na 3 až 5 rokov.

Okrem Allianzu poskytujú GAP poistenie aj Uniqa, Wüstenrot v spolupráci so spoločnosťou Defend a Cardife – táto poisťovňa však poskytuje GAP ochranu len pre lízingové spoločnosti.

Celoročné cestovné poistenie online – Union

Celoročné cestovné poistenie ocenia klienti, ktorí často cestujú do zahraničia. Pozor však, poistná ochrana sa vzťahuje maximálne na 45 dní pri jednom vycestovaní. Poisťovňa si túto podmienku bude overovať – aj preto je dobré odložiť si napríklad cestovný lístok.

Súčasťou cestovného poistenia Unionu sú liečebné náklady v zahraničí, asistenčná služba a čo Slováci určite ocenia – aj poistenie zásahu horskej služby (to je jediný prípad, keď sa poistné plnenie vzťahuje na udalosť, ktorá vznikne na Slovensku). Klient si môže priplatiť aj batožinu, zodpovednosť za škodu, úraz, poistenie nákladov na cestu blízkej osoby, či náklady spojené s liečením choroby dieťaťa. V ponuke je aj poistenie v prípade nepojazdného vozidla, nákladov na technickú pomoc pri záchrannej akcii v horách v zahraničí a takisto storno zájazdu.

Pre online poistenie potrebuje klient Unionu účet s internet bankingom v Slovenskej sporiteľni, Poštovej banke, VÚB, Tatra banke a UniCredit Bank. Druhou možnosťou je embosovaná platobná karta.

BusinessNet a BusinessNet Professional – UniCredit Bank

UniCredit Bank zaujala porotu elektronickým bankovníctvom pre korporátnu klientelu. BusinessNet Professional je určený väčším firemným klientom a BusinessNet pre malých a stredných podnikateľov.

Banka zdôrazňuje ako hlavné výhody možnosť prístupu odkiaľkoľvek bez potreby pevnej softwarovej inštalácie a neobmedzenú spoluprácu a zdieľania dát medzi užívateľmi bez ohľadu na ich geografickú polohu. Prístupové práva pre jednotlivých užívateľov sú variabilné, takže účtovník a majiteľ firmy môžu mať iný rozsah práv. Internet banking je navyše naklonený spolupráci s účtovným softvérom firmy, takže by nemal byť problém importovať platobné príkazy a exportovať výpisy z účtov.

Oplatí sa GAP poistenie?

View Results

Loading ... Loading ...

5 odpovedí na “Zlatá minca: Objavom roka produkty UniCredit Bank, Unionu a Allianzu”

 1. Pavel píše:

  Zlatá minca je ukradená Zlatá Koruna české firmy pdMedia. Akorát má víc bolševické logo, ještě tam chybí holubice míru.

  • Michal píše:

   To čo hovoríte, je zložitejšie. Ak napríklad vyhlasuje banku roka viacero inštitúcií – tiež sa navzájom okrádajú? Nie. Nápady na podobné ankety sa dajú len ťažko patentovať…

 2. Uďa píše:

  Se nestíhám divit,
  vo co tady de?
  UniCredit a jejich bankovnictví? To si dělá někdo prdel, ne? (Omlouvám se za výraz, ale nelze jinak vyjádřit.:( ) Mám možnost pracovat s několika internet banking aplikacemi a ta od UniCredit je jednoznačně nejhorší, uživatelsky šílaná, postavená na technoligii která je řádově 5 let zastaralá.
  A GAP? Jak je tento typ pojištění starý? To je novinky?

  • LK píše:

   Novinky Zlatej mince sa udeluju spatne za rok 2008. Navyse porota http://www.zlataminca.sk/porota2008.html
   sa rozhoduje viac na zaklade sprievodnych marketingovych listov k produktom a nie na zaklade osobneho testovania, co moze byt skreslujuce. V pripade GAP je navyse problem, ze toto poistenie, paradoxne, nemuseli poznat vsetci clenovia poroty a preto ich Allianz mohol zaujat….

 3. píše:

  Spamový príspevok bol zmazaný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *