Stvrtok 29. októbra. Meniny má Klára

ZUNO má nového majiteľa

Banky Peter Apolen 24.09.2015 | 15:20 0 Komentárov

Internetová banka ZUNO pôsobiaca na Slovensku a v Českej republike, získa nového majiteľa, ABH Holding S.A. (ABHH). Zmluva o predaji už bola úspešne podpísaná. ABHH je materskou entitou pre skupinu spoločností Alfa Banking Group, ktorá sa angažuje v bankových a finančných službách v Holandsku, Veľkej Británii, Ruskej federácii, Ukrajine, Bielorusku a na Cypre. 

ABBH je súkromné konzorcium podnikov so sídlom v Luxembursku. V decembri 2014 predstavovali konsolidované aktíva skupiny 47,2 mld. USD.

Zmena vlastníctva ZUNO banky nebude mať žiadny vplyv na jej klientov na Slovensku a v Českej republike. Ich vklady budú aj naďalej chránené podľa rakúskeho zákona o ochrane vkladov, pričom ZUNO zostáva samostatnou, plne regulovanou rakúskou bankou s centrálou vo Viedni.

Nový majiteľ deklaruje záujem investovať kapitál do rozvoja a expanzie ZUNO. ABHH má dlhodobý záujem na rozvoji bankového biznisu v Európe, pričom ZUNO predstavuje ideálnu platformu pre túto expanziu.

„Som nadšený, že sa nám podarilo nájsť nového a silného majiteľa pre ZUNO. ZUNO získava príležitosti vyhodnotiť možnosti vývoja nových produktov a expanzie na nové trhy,“ hovorí Oyvind Oanes, generálny riaditeľ ZUNO.

„Sme nadšení tým, čo už ZUNO dosiahlo od jeho založenia v roku 2010 aj jeho budúcim potenciálom. Keďže plánujeme podporovať ZUNO v raste jeho klientskej základne, veríme, že ZUNO má silný potenciál pre rast tak ponúkaných produktov, ako aj pre dosiahnutie rastu na ďalších trhoch. V Alfa Banking Group máme za sebou bohaté skúsenosti s dlhodobými investíciami a s podporou rastu našich obchodov. Tešíme sa, že ZUNO sa pridá k Alfa Banking Group a bude súčasťou našej rastovej stratégie. Zaviazali sme sa investovať nový kapitál, aby sa ZUNO posunulo dopredu,“ hovorí Petr Aven, predseda predstavenstva ABH Holding S.A..

Predaj ZUNO jej doterajším majiteľom, rakúskou Raiffeisen Bank International, ešte podlieha schváleniu regulačnými orgánmi. Nový majiteľ plánuje ďalej pôsobiť na trhoch pod značkou ZUNO so súčasným manažmentom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial