Myslíte si, že na zmysluplné investovanie potrebujete veľa peňazí? Nie je to tak, aj keď je tam, samozrejme, nejaké to „ale“.

Do 10 eur
Začiatky bývajú náročné, no aj so sumou nepresahujúcou 10 eur mesačne sa dá narábať. V prvom rade ju treba presunúť na sporiaci účet v banke. Síce ponúka nízky úrok, ale aspoň budú peniaze ochránené pred minutím. A to na začiatok stačí.

10 eur mesačne
S touto sumou sa už dá skutočne investovať. To znamená nakupovať cenné papiere ako sú akcie či dlhopisy. Síce nemusí ísť priamo o tieto finančné nástroje, ale predsa len aj prostredníctvom podielového fondu viete mať podiel na majetku tých najväčších a najznámejších značiek. 10 eur je minimálna suma, s ktorou sa dá pravidelne investovať do podielových fondov.

100 eur
Kým s desiatimi eurami sa dá investovať pravidelne, so stovkou je možné investovať aj jednorazovo. Opäť sú to podielové fondy, vďaka ktorým je možné zúčastniť sa diania na finančnom trhu. K dispozícii je toľko rôznych investičných stratégií a zameraní, že môže byť problém vybrať si z nich. Preto je pri sume 100 eur dobré poradiť sa so skúseným odborníkom na financie.
 

Chcete začať investovať?

Kontaktujte nás a my vám ukážeme, ako vám investície pomôžu plniť si sny.

1000 eur
S tisíckou sa výrazne rozširuje ponuka podielových fondov a zároveň sa otvára aj možnosť širšej diverzifikácie (rozloženia rizika). Vďaka vyššiemu vkladu je možné vytvoriť portfólio až s desiatimi podielovými fondmi. Človek si tak vie vyskladať mozaiku z toho, čomu verí a čo sa mu páči.

10 000 eur
Pri tejto sume začína byť investovanie zaujímavejšie. Nielen preto, že je za ňu možné nakúpiť rôzne investičné nástroje (okrem akcií a podielových fondov už aj dlhopisy či zmenky), ale predovšetkým pre lepšiu možnosť rozložiť investičné riziko nielen nákupom ešte väčšieho počtu investičných stratégií, ale už je možné rozložiť investičné riziko v čase. Teda suma sa nerozdelí iba podľa toho, kam sa má investovať, ale urobia sa z nej kôpky podľa toho, kedy sa majú investovať. Každá kôpka môže mať identické zloženie, avšak vďaka postupnému investovaniu sa investor vyhne predraženému nákupu. Viacerými nákupmi si totiž spriemeruje nákupnú cenu.

100 000 eur
So zvyšujúcou sa sumou sa zvyšuje počet dostupných nástrojov. Tu sa už dajú ponúknuť produkty patriace do oblasti privátneho bankovníctva. Okrem už spomenutých nástrojov sa dá využiť aj služba riadeného portfólia. Ide o službu pre bonitných klientov, ktorým obchodník s cennými papiermi spravuje ich úspory tak, aby spĺňali vopred stanovené požiadavky.

1 000 000 eur
Už len slovo milión samo o sebe vzbudzuje rešpekt. S takýmto kapitálom sa dá uvažovať skutočne širokospektrálne. Na výber už nie sú iba rôzne cenné papiere ale ponúka sa aj možnosť kúpy a následne riadenia celého podniku.
 

investicny byt_shutterstock_534365305 (1)

Je nehnuteľnosť najlepšia investícia?

Dlhodobý rast cien domov a bytov, najmä v Bratislave a okolí, láka mnoho investorov k úvahám o kúpe investičnej nehnuteľnosti. Zámerom je zarobiť nielen na budúcom predaji, ale aj dlhodobom prenájme. Pritom verejnosť všeobecne považuje nehnuteľnosť za bezpečnú investíciu, ktorá nikdy nestratí hodnotu.

Čítať ďalej
SLS_milionar

Naučíme vás rozumieť peniazom

Rozvážnym investovaním do akcií a dlhopisov môžete zabezpečiť sebe aj svojej rodine život, o akom snívate.

Čítať ďalej
shutterstock_1330231166 (1)

Ako by malo vyzerať dobré investičné portfólio?

Otázka, ktorú si skôr či neskôr položí každý začínajúci investor. Asi vás neprekvapí, že odpoveď nie je taká jednoduchá – podobne ako pri chudnutí, aj tu fungujú rôzne stratégie podľa toho, aká je vaša východisková situácia a čo chcete dosiahnuť. Dobrou správou však je, že existujú pravidlá, ktoré vám pomôžu sa v tvorbe portfólia aspoň základne zorientovať.

Čítať ďalej
SL_Celebration_Messe-Apero_281

Mali by ste sa báť akciových investícií?

Ani do kina nechodíte štýlom „veď uvidíme, čo nám pustia“. Film si vyberáte podľa žánru, účinkujúcich, času premietania, výšky vstupného a samozrejme, podľa upútavky. Ísť do rizika nevhodného filmu sa nikomu nechce a preto hľadáte parametre, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Pri investíciách do akcií je to rovnaké.

Čítať ďalej
shutterstock_369962126 (1)

Prečo sa nespoliehať na to, že do dôchodku je ešte ďaleko?

Zatiaľ sa nikomu nepodarilo presvedčiť vás, že by ste si mali tvoriť rezervu na dôchodok? ? Jeden by povedal, že ste aspoň ušetrili alebo ste si za neminuté peniaze kúpili dôležitejšie záležitosti. Otázka ale znie inak: O koľko ste však prišli?

Čítať ďalej
shutterstock_1194118255 (1)

Koľko si sporiť, aby vám peniaze vydržali počas celej penzie?

Aj vy určite túžite po finančnej rezerve, z ktorej budete môcť pravidelne čerpať na dôchodku. Aká vysoká má byť takáto rezerva? Koľko sa z nej dá vyberať? Ako dlho vydrží? A ešte jedna, asi najdôležitejšia otázka: ako si ju vytvoriť?

Čítať ďalej
Upozornenie

Tu uvedené informácie predstavujú marketingové oznámenie Swiss Life Select Slovensko, a. s. (ďalej len SLSS) a sú platné ku dňu ich zverejnenia a môžu sa v čase zmeniť. Tieto informácie boli zostavené a spracované zo strany SLSS a vychádzajú zo zdrojov, ktoré SLSS považuje za spoľahlivé. Slúžia len na informačné účely, nepredstavujú akúkoľvek ponuku uzavrieť zmluvu týkajúcu sa akéhokoľvek finančného nástroja v nich uvedeného s osobou, ktorá odpovie na tieto informácie. Taktiež nie sú podkladom na uzatvorenie inej zmluvy, ani sa na ne nemožno odvolávať v súvislosti s dojednaním akéhokoľvek záväzku, nemožno sa na ne spoliehať ako na úplné vysvetlenie všetkých rizík spojených s investovaním do finančných nástrojov v nich uvedených. Nepredstavujú osobné investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie, ktoré by dostatočne zohľadňovalo individuálnu situáciu investora, najmä v zmysle jeho finančnej situácie či investičného cieľa. Možnosti investovania prezentované v tomto dokumente nemusia byť primerané alebo vhodné pre niektorých konkrétnych potenciálnych investorov. SLSS nenesie zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú ich nesprávnou interpretáciou a zlým investičným rozhodnutím. Investície do fondov v sebe nesú riziko kolísania hodnoty investovanej sumy a výnosov z nej a nie je zaručená návratnosť pôvodne investovanej sumy. Výnosy z cenných papierov alebo iných investičných nástrojov dosahované v minulosti nie sú zárukou budúcich výnosov.