Karel Maroušek: OVB musela vyplatiť zadržované provízie

Cestovné poistenie do hôr: Nešťastie chodí po ľuďoch

Známe slovenské príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách. Niekedy sa k tomu na vysvetlenie dodáva, že chodí po ľuďoch, čo potvrdzujú aj úrazové štatistiky. Nešťastiam v horách sa často dá predísť a rovnako sa dá predísť aj vysokým nákladom na zásahy horských záchranárov.

Copperfield vs. FED: Kto je väčší kúzelník?

V poslednom čase mainstreamový názor ekonómov sveta, najmä z USA, hovorí o tom, že deflácia je ešte nebezpečnejšia ako inflácia. Preto v rámci vojny proti tejto pliage ekonomiky používajú ťažké inflačné zbrane ako je gigantické nalievanie likvidity do reálnej ekonomiky.

Covered Call: Kombinácia long pozície a Call opcie podkladového aktíva

Covered Call patrí medzi najvýznamnejšie a najvyužívanejšie stratégie medzi investorskou verejnosťou. V tomto type stratégie sa kombinuje pozícia v podkladovom aktíve a vypísanie call opcie na rovnaké aktívum.

Týždeň vo financiách: Keď premiér ochorie, aj kríza musí postáť

Slovenská vláda rozhodla o zlúčení dvoch poisťovní - aký finančný efekt to prinesie, zatiaľ nik nevie, isté je len to, že nástupníckemu subjektu štát poskytne finančnú výpomoc. Istú formu pomoci plánuje poskytnúť aj tým, ktorí nevládzu splácať hypotéky. Ale s ich splácaním je problém aj v iných krajinách. Najvypuklejšie je to v Spojených štátoch.

Daňová optimalizácia: Legálna cesta ako si zvýšiť čistý príjem

V období recesie rastú príjmy pomalšie, v horších prípadoch dokonca klesajú. Aj teraz však existujú spôsoby, ako môžu firmy i jednotlivci získať viac disponibilných peňazí a to pri zachovaní súčasných hrubých príjmov. Riešením je daňová a odvodová optimalizácia.

Päť dôvodov, prečo sa USA nedostanú z krízy rýchlym krokom

Každý americký ekonóm od bývalého šéfa FEDu Alana Greenspana cez Warrena Buffeta až po súčasného ministra financií Franza Geithnera prízvukuje, že kľúčom k odrazu US ekonomiky späť do rastového módu bude stabilizácia finančného sektora. Ten však môže získať pevnú pôdu pod nohami iba za predpokladu nájdenia dna realitného trhu.

Prídu súdne spory so sprostredkovateľmi a trh sa začne správať inak

Trh finančného poradenstva ovplyvňuje nový zákon a kríza. Výkonný viceprezident Salve Finance Július Rusňák je presvedčený, že oba faktory pomôžu očistiť trh. K tomu podľa neho prispejú aj súdne spory klientov so sprostredkovateľmi. Dodáva, že zákon v súčasnej podobe potrebuje zmeny.

Komodity: Ako obchodovať ropu

Vysoká likvidita a pomerne vysoká volatilita na ropných trhoch v poslednom období ponúkajú obchodníkom príležitosť slušne zarobiť na vývoji cien ropy. Prinášame prehľad možností investovania do ropy a faktorov ovplyvňujúcich jej ceny.

Týždeň vo financiách: Vyššie dane zrejme do volieb nebudú

Kríza mohla postihnúť ďalšie peňaženky a to prostredníctvom vyšších daní. Minister financií svoje slová nakoniec poopravil. Do volieb sa bežné dane určite zvyšovať nebudú. Dane však nehýbu len Slovenskom. Ich neplatenie vyvolalo zaujímavý spor amerických a švajčiarskych právnikov.

Kam investovať?Najnovšie komentáre
 • Roman komentoval Komodity: Aká je skutočná cena zlata?

  Pěkný článek. Když jsem se podíval na aktuální graf: https://www.winsidetrading.com/cs/cena-zlata-vyvoj-graf-kurz/, tak je jasně vidět, jak od nového roku cena zlata pěkně vyrostla. Osobně jsem to i čekal, protože zlato je dlouhodobě v uptrendu a nevnímám pokles poptávky po ...

 • Allan komentoval Znižovať si dane sa živnostníkom nemusí vždy vyplatiť

  Myslim ze asi len 15% zije dostojne v dochodku, a nie to este ze 30 rokov. A dalsia kategoria je manualne pracujuci SCZO. Po odchode do dochodku bude vascina zdravotne nacata a potom to uz ide rychlo z kopca. Okrem toho za posledne desatrocie som sa nedostal k pozitivnym ukazovatelom vyvoja ...

 • Peter Apolen komentoval Myslíte si, že za socializmu bolo všetko lacnejšie? Pozrite sa na čísla

  Dobrý deň, článok je ešte z roku 2015, takže už takmer štyri roky starý. Vychádza preto z údajov platných v tom čase.

 • Peter Apolen komentoval Znižovať si dane sa živnostníkom nemusí vždy vyplatiť

  Myslím, že to slušná poistná matematika. Za starobné poistenie 198 eur po dobru 40 rokov, dostávať ďalších možno 30 rokov 440 eur mesačne.

 • Karol komentoval Znižovať si dane sa živnostníkom nemusí vždy vyplatiť

  Minimálne starobné poistenie živnostníka je 85,86 €. U zamestnanca s minimálnou mzdou je to 93,60 €. Priemerná mzda 4Q/18: 1101 €, starobné poistné: 198,18 ;priemerný dôchodok 12/18: 444,26 €. 444,26/198,18=2,24169946513. 2,24169946513*85,86=192,47.